Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Ochelari 3D

  1. #1 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar

    Ochelari 3D

    Sper ca am pus thread-ul unde trebuie si ca nu mai exista vreunul la fel. Tin minte ca acum cativa ani existau niste stickere cu Harry Potter care se cumparau de la chioscurile de ziare, iar albumul continea niste ochelari 3D. Acum cateva zile am revazut o pereche de astfel de ochelari. I-a adus mama acasa de la zaharul Margaritar si din cate vad o sa inceapa sa apara pe TV emisiuni 3D.

    Vreau sa stiu de la voi daca folositi asa ceva in vizionarea filmelor/pozelor 3D.
    De asemenea, vreau sa aflu daca exista diferente intre ochelarii cu o lentila rosie si una verde si ochelarii cu o lentila rosie si una albastra. Mentionez ca ai mei sunt cu o lentila rosie si una verde si am intrat pe un site unde se foloseau lentile albastre si nu am reusit sa scot prea mult din poze.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. Ai aici: 3D Glasses si aici: Stereoscopy - Wikipedia, the free encyclopedia cam toate modelele de ochelari "3D". Dupa parerea mea, doar ochelarii cu lentile "active" se pot numi cu adevarat 3D. Ceilalti sunt un fel de "trucuri" mai mult sau mai putin ieftine.

  3. #3 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Multumesc mult pentru ajutor. Stiu ca ochelarii mei sunt mai mult "de frumusete", dar am citit pe un forum ca in anumite cazuri pot sa ofere imagini mai bune decat cei originali. Incerc si o sa va dau rezultatele.

  4. #4 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Incearca pe pc( sa aiba procesor puternic) un blu-ray 3d( ex Clash of the Titans 3d, te descurci de unde il descarci) pe care il rulezi cu powerdvd 10, ochelari red-cyan si un lcd de minim 32 inch si o sa ai o surpriza destul de mare daca nu ai bani sa-ti iei un tv 3d ready + ps3 ca player 3d.

  5. #5 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Am LCD de 23 inch... Nu prea sunt eu adeptul filmelor dar o sa incerc special sa vad cum merge treaba. Nu se merita sa imi iau ochelari de la o firma consacrata atata timp cat ma uit la filme numai cu ocazii speciale.

    ---------- Post added 15-11-2010 at 09:14 PM ----------

    L.E. Tocmai am uitat de TV... il pot folosi cu usurinta drept monitor.

  6. #6 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    si de exemplu daca vreau sa vad acest film My Bloody Valentine 3D imi trebuie doar filmu pe bluray+ochelari fara ca tv-ul sa fie 3d?cine e in domeniu si poate sa explice mai bine

    cel mai ieftin tv l-am gasit in jurul a 4.100 lei Samsung LE40C750 la care se ofera bonus si o pereche de ochelari,super poate intr-un an se mai ieftineste ce tare e sa vezi un film 3d cu un sistem marfa chiar la tine acasa

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    My Bloody Valentine 3D vine cu ochelari anaglyph... adica e un fel de n-ar mai fi... si merge pe orice TV. Merge asa, de fun... dar nu prea are treaba cu adevaratul 3D (in sensul in care iti vine sa intri in TV sa atingi ceva)...

  8. #8 SP
    Banned NikoBellic's Avatar
    care ochelari 3d de firma sant cei mai buni sa ai cumperi din magazin ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts