Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 46 of 46

Thread: Televiziunea HD de la RDS

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: in mod normal asta ar trebui sa fie de la un update de firmware la TV... nu de la RDS...

  2. #42 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    In mod normal da dar nu-i asa. In 2013 a fost facut ultimul (m-am uitat...ceva cu 1.00.20 - acuma nu-s acasa sa mai verific) si dupa cum am zis pana acum cateva zile totul a mers ok. Oricum...am cautat un firmware mai vechi, ca sa-i fac downgrade, dar n-a, gasit.

    ...caca maca, se pare ca iar trebuie sa rezolv prin artificii problema (cum am rezolvat la PS3).


    Pacat ca-i asa...si nu exista o optiune de ON/OFF HDCP, ca la oamenii civilizati.

  3. #43 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am si eu o intrebare,mi-am bagat cablu rds cu programe hd.Am un tv full hd care a fost instalata grila cu programe cu succes de echipa lor.Acum am tras eu inca un cablu in alta camera la un tv(hd ready cred ca e,scrie hd monitor) dar nu imi gaseste programele hd.Care e treaba,trebuie sa duca tv-ul full hd sa gaseasca acele programe?

  4. #44 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Nu ai nevoie de un TV FullHD ca sa prinzi programele HD de la RDS.
    Niciun program de la RDS nu este transmis FullHD, toate sunt 1080i dar mai sunt si unele 720p.
    Depinde daca TV-ul tau are tuner DVB-C, necesar ca sa prinzi programele digitale de la RDS (printre care sunt si cele HD).
    Daca nu ai tuner DVB-C atunci o sa prinzi doar programele SD, care se vad destul de prost.
    Mai este si posibilitatea ca atunci cand ai dat cautare sa nu fi selectat optiunea sa cauti pe digital ci doar pe analog.
    Eventual ai putea sa ne spui marca si modelul TV-ului.

  5. #45 SP
    Member seven1994's Avatar
    LG FLATRON W1943S 19 inch Wide LCD Monitor.Chestia ciudata este ca pe celalalt tv am si posturi radio,pe acest tv nici pe alea nu mi le-a gasit

  6. #46 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Trebuie sa ai tuner DVB-C. Daca ai numai tuner DVB-T nu prinzi nimic de pe cablu digital. Daca nu ai nici tuner de cablu analog, iar n-o sa prinzi nimic, decat pureci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Televiziunea HD de la UPC By ffocus in forum HiFi
    Replies: 60 Last Post: 20-10-2014, 18:30
  2. Share la internet RDS By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 23-10-2012, 16:20
  3. Televiziunea HD de la RTL By h0stile in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2011, 00:32
  4. Televiziunea Consolegames ? By ionutzzz in forum Console Club
    Replies: 57 Last Post: 30-11-2008, 23:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts