Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: LED TV - sugestii, informatii

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    LED TV - sugestii, informatii

    Imi trebuie un TV nou si m-am uitat la cateva LEDuri. Sunt mai bune (calitate, fiabilitate, consum, culori etc.) decat plasmele si LCDurile? Pana acum am gasit cam asa, sunt curios sa aflu daca aceste modele au probleme:

    LED TV Toshiba FullHD 46SL733 la Domo.ro, LED TV (sau de 55')
    LED TV Philips FullHD 46PFL5605H la Domo.ro, LED TV
    LED TV Sony FullHD 46EX710 la Domo.ro, LED TV
    LED TV Sharp FullHD 46LX814E la Domo.ro, LED TV

    Accept si alte sugestii...

  2. #2 SP
    Junior Member any123's Avatar
    de ce nu si samsung ? stiam ca la panel sant bune ca pret calitate .

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am uitat sa pun Samsung, oricum era pe lista. Problema e ca sunt putin mai scumpe, cel putin la Domo. Sunt dispus sa vad si alte variante, chiar daca sunt putin mai scumpe, ma intereseaza sa aflu ceva mai multe despre calitatea generala a TVurilor produse de Sony, Samsung, Sharp, Toshiba, LG, Philips etc.

    ---------- Post added 30-12-2010 at 05:33 PM ----------

    Am mers putin prin magazine azi si am vazut urmatoarele (nu tin minte model exact, nu toate erau dimensiunea care-mi trebuie):

    LED Sony - in 1080P imaginea e... ireala, in sensul prost. Mi se pare mult prea stralucitoare, desi tata sustine ca se vede bine, cred ca tine de gusturi. In SD insa... se vede oribil, am rugat un angajat sa treaca pe Prima/Antena/Pro si se vede foarte prost.
    Plasma LG - am testat doar in HD si se vede OK, este si foarte mare (modelul pe care l-am vazut eu) si are un pret decent.
    Plasma Samsung - testat HD/SD. Se vede bine, nu spectaculos, pretul este un avantaj.
    Diverse LCDuri - pe unele se vede chiar bine, dar parca as vrea LED/Plasma
    Plasma Panasonic (diverse modele) - culori mai realiste comparativ cu LEDul, m-a uimit pentru ca isi pastreaza culorile si daca primeste semnal SD (LEDul are culori mult mai slabe pe SD), pret bun. M-a impresionat insa o plasma (tot Panasonic, 3D) pe care rula Avatar, imaginea era... extraordinara, superioara si imaginii de pe LED.

    Cred ca renunt la LED si merg pe Plasma, chiar daca modelele 3D sunt destul de scumpe. Pana acum cred ca Panasonic e cea mai buna solutie, inca astept alte recomandari.

  4. #4 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Televizor LED 3D LG, 119cm, FullHD, 47LX6500 47LX6500 3D INFINIA LED l-am vazut chiar in magazin si pot sa spun ca merita toti banii.

  5. #5 SP
    Junior Member gogutz's Avatar
    prietene iti sugerez sa cauti pe net Șscri seria completa ,marime ,denumirea tv , cuvantul pret si dai search pe google.o sa ai surprize knd o sa gasesti acelasi tv ca la domo dar mai ieftin cu cel putin 30% .bineinteles garantie transport gratuit. succes

  6. #6 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    TV PLASMA Samsung PS 50C7000
    Cred ca merita sa-l bagi in seama

  7. #7 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Nici sa nu te gandesti sa cumperi televizorul acela de la Sony. Eu detin acel model si sunt foarte dezamagit de el. Are probleme foarte mari cu uniformitatea ecranului care duc la aparitia asa numitelor bright corners si banding care intr-o scena intunecata se observa de la o posta.

  8. #8 SP
    Member Ares's Avatar
    nu stiu cat o sa te ajute sa iei o decizie insa :
    1. sa nu iti cumperi LG nici daca te dau banii afara din casa
    2. sfatul meu este sa te duci sa testezi si un SHARP . din punctul meu de vedere SHARP este o alegere buna la ora actuala mai ales ca este made in japan.(scrie pe orice cutie sharp)

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    erik95, o sa ma "urasti" ca-ti spun asta, insa cel mai bun LED TV in momentul de fata este o... PLASMA
    Daca vrei cea mai buna calitate a imaginii, cel mai negru negru (singurul care-l bate la mica distanta este Pioneer Kuro, care nu se mai fabrica), viteza de raspuns... si 3D bonus, mergi pe seria VT20 de la Panasonic. N-o sa-ti para rau ! Daca bugetul sare prea sus la VT20, mergi pe seria V20 (care nu are 3D si cate functii scoase). Bafta !

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Eu cred ca asta am vazut la ei in magazin si mi-a placut. Exista diferente majore intre GT20 si VT20?

  11. #11 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Plasmele n-au probleme cu buzzing-ul? Adica panoul scoate un bazait in timpul utilizarii.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Eu cred ca asta am vazut la ei in magazin si mi-a placut. Exista diferente majore intre GT20 si VT20?
    Majore nu, panoul fiind acelasi... dar filtrele Pro nu sunt decat pe seria VT. Also, din cate stiam eu GT-urile veneau cu receiver si ochelari separati (deci ajungi cam pe la acelasi pret in final).
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Plasmele n-au probleme cu buzzing-ul? Adica panoul scoate un bazait in timpul utilizarii.
    Ultimele mele 3 plasme n-au avut... Si oricum, pentru acel buzzing se face frumusel replacement in garantie. Buzz care oricum se aude doar noaptea, pe liniste totala. Nu stiu pe nimeni care se uita la TV pe MUTE

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii By RvsS in forum Console Club
    Replies: 9022 Last Post: 20-02-2023, 15:36
  2. Jocuri Strategie..SUGESTII!!! By jeff93 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 16:58
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts