cum vad ca e la moda chestia cu firma de 3 litere, am pus RTL in loc de Dolce. Sper sa nu fie nici o problema.

Well, sunt abonat la ei de aproape 2 ani. De prin vara, am HD. Initial a fost gratuit cateva luni, de prin iunie pana prin oct-nov, iar acu in ianuarie am migrat de tot la digital. oferta lor include TVR HD, ProTV HD, Discovery HD Showcase, Sport.ro HD, National Geographic HD, National Geographic Wild HD si HBO HD. initial am avut un stb alb Zyxel care se misca ca ochiu' mortului, iar acu am un Pirelli negru care e o tzara mai indemanatic, insa in nici un caz la fel de rapid ca Humaxu de la RDS.

trebuie sa mentionez ca am o plasma mai veche, Panny PV70, iar rezolutia setata din stb e 720p. asa la prima impresie, parca as zice ca bitrate-ul e prea mic (4-5Mbps) si cand sunt imagini in miscare se cam observa comparativ cu RDS unde mie mi s-a parut totul cristal. asta insa e o observatie mai veche facuta de mine. in ultimul timp nu prea am apucat sa ma mai uit decat pe la protv la stiri si a fost totul perfect. anyway, la mine nu e disponibil RDS si au spus ca nici nu se mai obosesc sa traga cablu din strada pana in complex asa ca pot sa-mi iau gandul. cu toate astea, RTL zice ca cica o sa fie disponibila conexiunea prin fibra optica. ce inseamna asta la ei, nu stiu, ca doar nu iti intra cu fibra in casa.