Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Dilema achizitionare Tv Led

  1. #1 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar

    Question Dilema achizitionare Tv Led

    Salutare nush daca sa mai discutat aceasta problema daca da imi cer mi de scuze ...
    Deci urmatoarea dilema a mea ca sa zicem asa este urmatoarea :
    as vrea sa achizitionez un televizor pe led si nu am buget decat de maxim 2600 ron (26 milioane) si eu mam rezumat la urmatoarele televizoare :
    Televizor LED Samsung, 81cm, FullHD, UE32C5000 UE32C5000
    Televizor LED Sharp, 81cm, FullHD, LC32LE320E LC32LE320E
    ideea este urmatoarea voi pt care din cele 2 televioare ati merge pt achizitionare sau daca stiti alte televioare care sa se incadreze in bugetu de 2600 ron sunt deschis la orice . multumesc si astept sfaturi
    (a am uitat sa mentionez ca mai mare de 81 cm diagonala nu imi pot lua deoarece este maximu care imi incape in biblioteca :"> )

  2. #2 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    nimeni?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai daca pui intrebarea pe aria de Hardware, in loc de HiFi - Console Games Forum, ce sa-ti fac?
    Se muta imediat...

    P.S. Personal as merge pe Samsungul ales de tine... si mai raman si cu 400 RON

  4. #4 SP
    Junior Member Horia1's Avatar
    In ultima perioada am achizitionat numai de la Samsung si nu am avut niciodata probleme. Daca mi-as schimba televizorul sigur as alege tot de la ei.

  5. #5 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    te-ai uitat la ele intr-un magazin sau doar le-ai vazut pe net?

  6. #6 SP
    Member styng's Avatar
    iti recomand Sharp ... este o marca exceptionala ... am lucrat in domeniu, iar toate televizoarele de la ei pe care le-am probat/testat au o calitate a imaginii de nota 10.
    + are 100Hz fata de Samsung care are 50Hz
    + este 100% made in Japan

  7. #7 SP
    Member emanuel's Avatar
    si eu as merge tot pe Sharp, faptul ca are 100 Hz e important. DAr ti-as recomanda sa mergi sa testezi tv-ul inainte sa il cumperi (du-te si la un altex/carrefour/domo/mediagalxy s-ar putea sa fie in stoc) - du-te cu o consola sau un dvd-player si testeaz-l pune filme, jocuri, vezi cum se comporta. Si baga si un film calitate mai slaba (un dvix) sau cablu tv -sa vezi si cum se comporta cu material mai slab.

  8. #8 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    da exact lucru acesta am sa fac acum sincer si eu tot pe sharp as fi mers pt ca pe toata lumea care am intrebat toti au zis samsung dc nush da din cate stiu si eu sharpu ar fi mai de calitate da este adevarat samsunt are mai multe optiuni si gageturi sa zic asa decat sharpu da la ce iti trebuie atatea.. eu il vreau pt calitatea imagini in primu rand si pt jocuri am sa merg azi la domo sa pun televizoarele unu langa altu sa vad care este mai bun ( scuze pt postu gresit nu am gasit defapt nu am stiut sigur unde trebuie sa postez

    ---------- Post added 29-03-2011 at 01:51 PM ----------

    Am fost azi si am achizitonat pana la urma sharpu vreau sa zic ca ma bucur ca am facut o alegere f buna calitatea imaginii este de nota 10+ si am testat si un samsung in showroom era o dif nu f mare dar destul de sesizabila la imagine fata de sharp deci pt cei care vor calitate recomand cu caldura sharp dai ceva lei in plus da sti ca iti iei ceva bun

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Dilema By darKal in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 23:29
  2. Dilema achizitionare PS2 By petre1972 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 20-02-2011, 13:06
  3. Replies: 22 Last Post: 14-02-2011, 15:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts