Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Noul set de boxe de la Logitech - Z906

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noul set de boxe de la Logitech - Z906

    Well, arata bine... dar sunt curios cum suna. Nu de altceva, dar am impresia ca vor sa inlocuiasca "vechiul" Z5500, chiar daca este cu 5W RMS mai jos. Mai multe detalii aici: Logitech� Surround Sound Speakers Z906 THX�-Certified

    Daca dati de niste reviews mai profi, postati aici va rog. Sau daca reusiti sa faceti o auditie serioasa
    Attached Images Attached Images 2011-04-14_020241.png 2011-04-14_020410.png 2011-04-14_020320.png 2011-04-14_020427.png 2011-04-14_020436.png 2011-04-14_020445.png 2011-04-14_020418.png

  2. #2 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Din cate observ nici asta nu stie ce-s alea inalte :\ Chiar o sa scanez magazinele mari dupa model in viitor, poate aplec urechea peste unul.
    ps: Si nu are nevoie de ceva racire prin intermediul radiatoarelor? Vad ca spatele e neted ca fundul unui pui de regina lacusta.

  3. #3 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    am z5500 de vreo 5 ani si nu simt nici o nevoie sa il schimb...
    sper sa ma mai tina macar inca 5.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ike View Post
    Din cate observ nici asta nu stie ce-s alea inalte :\
    Cum nu stie ce-s alea inalte? Au sateliti full range (cu tweeterul pe centru) exact ca si la Z5500. Da, nu sunt ca la Klipsch ProMedia 5.1 (care inca raman cele mai bune boxe "multimedia" pe care le-am ascultat ever - si la pret super decent), dar totusi...
    Quote Originally Posted by Ike View Post
    ps: Si nu are nevoie de ceva racire prin intermediul radiatoarelor? Vad ca spatele e neted ca fundul unui pui de regina lacusta.
    Are radiatoare interne... ca si la Klipsch-uri.
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    am z5500 de vreo 5 ani si nu simt nici o nevoie sa il schimb...
    sper sa ma mai tina macar inca 5.
    Iti doresc sa te tina inca 100 de ani. Dar iti doresc si mai mult sa asculti si niste boxe serioase... Dupa aceea vei intelege de ce sunt ele "multimedia"... Bine, pentru PC, gaming, sunt mai mult decat suficiente. Poate si un mic party mai "zgomotos". Dar cam atat. Raman totusi cam "singurii" pe piata, in special de cand s-au dus Antec Lansing, Creative, Klipsch, M-Audio...

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit un review mai pertinent, si bine scris: Review - Logitech Z906 speakers Review | Electronista
    Astept ceva mai multe date tehnice... dar in mare am cam prins ideea. Cei de la Logitech le considera un fel de Z5500 Replacements... Pacat ca n-au vrut sa mearga si ei cu un pas mai departe macar... C'est la vie. Macar sunt ieftine pentru launch time (in US sunt 399 USD)...
    Attached Images Attached Images logitechz906-review1.jpg logitechz906-review2.jpg logitechz906-review3.jpg logitechz906-review4.jpg logitechz906-review5.jpg z906_1200.jpg z906_remote_gz.jpg z906_sat__gz.jpg z906_sat_profile_g.jpg z906_sub_back_z.jpg z906_sub_z.jpg z906_top_large_g.jpg

  6. #6 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Am pus ochii pe sistemul ăsta de ceva vreme, �nsă la vreme respectivă nu făcuse nimeni �ncă teste.

    Nu-s foarte tech-savvy pe partea de audio, sunt curios dacă un amplificator i-ar putea �mbunătăți performanțele acestui sistem audio.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Nu-s foarte tech-savvy pe partea de audio, sunt curios dacă un amplificator i-ar putea �mbunătăți performanțele acestui sistem audio.
    Nope. Tocmai asta e ideea la boxele "multimedia" (mai nou numite "home theater"). Ca sunt stand alone, procesarea si decodarea o fac ele... si nu un receiver/amp extern.

    Bine... conteaza si sursa (in special cand vorbim de analog), dar minuni nu se vor intampla. Pe intrarile digitale chiar nu mai conteaza sursa deloc...

  8. #8 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti doresc sa te tina inca 100 de ani. Dar iti doresc si mai mult sa asculti si niste boxe serioase... Dupa aceea vei intelege de ce sunt ele "multimedia"... Bine, pentru PC, gaming, sunt mai mult decat suficiente. Poate si un mic party mai "zgomotos". Dar cam atat. Raman totusi cam "singurii" pe piata, in special de cand s-au dus Antec Lansing, Creative, Klipsch, M-Audio...
    da, nimeni nu spune ca sunt profesionale... nici nu cred ca s-a intentionat chestia asta.
    insa pentru ce au fost ele create isi fac treaba de nota 11.

    iar depre logitech eu consider produsele lor pe primul loc cand vine vorba de calitate in multimedia de pc.
    de la finisare si pana la functionare.

  9. #9 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum nu stie ce-s alea inalte? Au sateliti full range (cu tweeterul pe centru) exact ca si la Z5500.
    Exact, ca si la z5500 care nici el nu prea stie ce-s alea inalte Ma rog, piata pentru acest produs e deja stabilita, sper sa aiba succes.

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Astea sunt lansate anul asta, nu?
    Pai bun si in anul de gratie 2011 nu incerci si tu un 7.1, daca tot te-ai apucat?
    Pt. 5.1 e foarte bun si Z5500. Macar sa scada pretul la 5500 sub 1000lei.
    Eu ma asteptam sa scoata ceva nou Logitech dar dezamagire totala cand am vazut ca sunt tot 5.1.
    Macar au 3 intrari digitale, 2 optic, si una coaxial. Sper sa fi vazut bine.
    La prima vedere mi se par aceiasi Marie dar cu alta palarie.

  11. #11 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Z5500-urile mai au o hiba,se intampla cum se intampla cu RROD-ul la Xbox,le crapa un integrat din Control Pod.E ceva general si recunoscut de Logitech.Nu stiam nici eu pana nu am patit-o si am descoperit ca sunt foarte multi ca mine.

  12. #12 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    avand in vedere ca suntem in 2011 ... un mare minus din partea mea e ca nu au decodor DTS HD si Dolby TrueHD..

  13. #13 SP
    Junior Member Savian's Avatar
    Review in limba romana la Logitech Z906. Comparatie cu Z5500, poze cu interiorul si satelitii testati separat pe un receiver Onkyo 807.

    Logitech Z906 review - Sound News

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sistem de boxe Logitech Z906 By Florix09 in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2013, 17:12
  2. Replies: 2 Last Post: 10-05-2013, 22:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts