Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Recomandare home cinema 5.1 sau receiver 5.1 +boxe exclusiv pt filme

  1. #1 SP
    Junior Member kaiac's Avatar

    Recomandare home cinema 5.1 sau receiver 5.1 +boxe exclusiv pt filme

    Dupa cum spune si titlu m-ar interesa un home cinema 5.1 sau un receiver 5.1 plus boxe pt vizionare filme mkv de pe pc sau laptop.
    ideea e ca asi vrea sa scot sunet dts-hd la 1500 Kbps cat au in general filmele mkv din pc sau laptop prin hdmi pe care sa il conectez la home cinema sau receiver iar de aci mai departe in tv prin alt hdmi.

    personal imi plac boxele inalte tip coloana si mi-ar placea mai mult un home cinema acuma daca e mai bun un receiver plus boxe ca si calitatea sunetului o sa merg si pe receveir plus boxe eventual.

    asi vrea sa stiu care ar fi cea mai buna alegere si cateva exemple din fiecare,bugetul ar fi undeva intre 3000-5000 lei.

    cam pana in 3000 lei pt home cinema si pana in 5000 lei pt varianta receiver plus boxe.

  2. #2 SP
    Junior Member kaiac's Avatar

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu m-am ferit sa mai fac vreo sugestie... pt. ca in ultimii ani am facut cateva zeci/sute, si in final nici macar un thanks n-am primit. Nu mai zic ca nu am primit niciun feedback. Deci iti recomand sa mergi sa le asculti, si sa te decizi la ce iti place.

    Avand in vedere ce am (vezi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f32...oxe-folosesti/) iti pot spune ca nu poti da gres cu un receiver Yamaha. La boxe insa, modelul specificat de tine nu l-am ascultat, deci nu ma pot pronunta. Insa il pot recomanda pe acesta cu draga inima: Boxe surround 5.1 hi-fi | PSB Image T6 5.0 Pack, sistem 5.0 PSB | Cel mai bun pret online - Sono.ro (doar ca iti cam depaaseste bugetul si nu ai nici subwoofer).

  4. #4 SP
    Junior Member kaiac's Avatar
    aham mc vere de sugestie,sunt misto boxele alea imi plac da sa vad cum fac cu bugetu oricum o sa postez aici configuratia pe care o sa o aleg si niste parei dupa ce o sa fac niste auditii.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iti recomand sa dai si o fuga pana la AVstore: Televizoare LCD, Televizoare LED, Boxe, Receivere, Samsung LED ca ai pe ce sa faci ceva auditii acolo. Eventual sa-i suni inainte sa le spui cam ce ai vrea sa testezi...

  6. #6 SP
    Junior Member kaiac's Avatar
    da ar fi super bine asa,problema e ca eu nu sunt din bucuresti si mai greu la mine la severin cu auditiile dar o sa incerc cam ce gasesc pe acia.

  7. #7 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu m-am ferit sa mai fac vreo sugestie... pt. ca in ultimii ani am facut cateva zeci/sute, si in final nici macar un thanks n-am primit. Nu mai zic ca nu am primit niciun feedback.
    Not true

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Not true
    Eh, cu mici exceptii
    Sorry, eram suparat de chestia cu hostingul... numaram banii din buzunar si dadea cu virgula rau...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 24-06-2010, 21:05
  2. PS3>TV>Home Cinema By duallcore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 31-01-2010, 15:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts