Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #21 SP
    Member miami's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    ce intreaba omu', ce raspundeti voi....

    Frate nu-ti cumpara casti ca nu faci treaba, eu mi-am cumparat o pereche de Focal 836V si un amplif Atoll IN100, costa impreuna vreo 3 mii de euro dar eu zic ca merita!!

    Daca tot vreti sa dati o mana de ajutor, fiti obiectivi! Ca sa nu mai zic ca nici nu intreba de casti pentru PS3
    cine a zis ca i-a raspuns lui ? sau nu mai am voie sa postez in threadul asta decat dupa ce primeste el raspuns ?!

  2. #22 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu stau in calea fericirii tale, insa atunci cand un coleg cere un sfat, daca putem sa-l dam...s-o facem, daca nu, nu!

  3. #23 SP
    Member miami's Avatar
    ma, threadul asta are numele "Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?" . Nu este deschis pt o persoana anume, unii pot sa intrebe, unii pot sa faca sugestii, etc. Decat sa faci pe ştrampul, mai bine ii dai tu un sfat colegului.
    Salutari.

  4. #24 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Iti spun doar ca esti paralel cu notiunea de forum.
    In schimb, cu "ma" si cu "stramp" te poti adresa persoanelor tale dragi

    ONTOPIC: Colegu' Teo fiecare dintre noi percepem in mod diferit notiunea de bass si/sau volumul tare/mediu. Recomandarea mea este sa te orientezi in primul rand catre un producator consacrat, dupa care sa incerci sa le si asculti pe device-ul pe care il vei folosi tu. Ca degeaba o pereche de Sennheiser sau AKG pe ipod-ul meu suna bine daca pe al tau mp3 player n-o sa sune! Asa ca trebuie sa asculti cu urechiusele tale...Asta este opinia mea.

  5. #25 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    ce intreaba omu', ce raspundeti voi....

    Frate nu-ti cumpara casti ca nu faci treaba, eu mi-am cumparat o pereche de Focal 836V si un amplif Atoll IN100, costa impreuna vreo 3 mii de euro dar eu zic ca merita!!

    Daca tot vreti sa dati o mana de ajutor, fiti obiectivi! Ca sa nu mai zic ca nici nu intreba de casti pentru PS3
    Am postat on-topic.

    Daca i-as fi raspuns lui as fi apasat pe "Reply With Quote" .

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    M-am jucat in Germania (le-am avut cam 10 zile la dispozitie - printre alte nebunii) cu niste AKG-uri 701 (exact acestea: AKG Q701 Quincy Jones Reference Class Premium Kopfhörer: Amazon.de: Elektronik). Sincer? Nu as fi dat 350 EUR pe ele... nici sa ma bati. Si chiar m-am simtit bine dupa ce mi-am pus la urechi castile cu care venisem. Niste "jafuri" de 20 EUR (Sennheiser MX 470 - exact astea: Sennheiser MX 470 Kopfhörer: Amazon.de: Elektronik) dar care au si bass si volum mai puternic. Poate nu sunt au claritatea aceea de 100% de pe AKG, dar cu 98% ma multumesc la orice ora pt. 20 EUR.

    Am spus-o de nenumarate ori... cand va cautati casti, mergeti si faceti o auditie, nu va mai luati neaparat dupa pret sau numele firmei.

  7. #27 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    stie cineva ceva despre acest model Casti wireless RAPOO H1030, negru | ALTEX ? multumesc

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ony81 View Post
    stie cineva ceva despre acest model Casti wireless RAPOO H1030, negru | ALTEX ? multumesc
    Din pacate nu m-am jucat cu asa ceva, dar din cate vad pe amazon (vezi ca ai si un customer video review acolo), parerile sunt impartite rau. La fel si pe newegg. Ceea ce e normal pentru niste casti wireless ieftine. Eu zic sa nu te astepti la minuni...

  9. #29 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    Am vazut si eu parerile dar nu am inteles nimic .Jumatate au dat o stea-doua ceilalti 4-5 .Doh! Asteptarile mele : sa se auda rezonabil , vreau sa ma joc si eu "in liniste" pentru vecini .Poate au o pereche desfacuta pe la Altex sa vad si eu despre ce este vorba...si revin si pe aici cu un coment.

    Oricum, multumesc frumos Monky

  10. #30 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by ony81 View Post
    stie cineva ceva despre acest model Casti wireless RAPOO H1030, negru | ALTEX ? multumesc
    am avut neplacerea sa le ascult eu.
    te rog mult, ca sa pot dormi linistit, NU LE CUMPARA!

  11. #31 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    multumesc pentru sfat

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Niste casti wireless interesante la un pret foarte acceptabil: Micro-casque sans fil pour PS3/Xbox 360 - Afterglow: Amazon.fr: Jeux vid�o

    Poate a mai auzit cineva de ele si are mai multe detalii.
    Attached Images Attached Images 41e74d8utvl._sl500_.jpg 41t4g4onrxl.jpg

  13. #33 SP
    Junior Member Pamflet's Avatar
    Ce parere aveti despre castile astea Casti wireless Razer Chimaera RZ04-00470100-R3G1 - eMAG.ro.
    Se merita ? Ms

  14. #34 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Sa nu va luati casti wireless in banda de 800 MHz (sunt interferente la greu). Cele mai bune sunt cele in banda de 2,4 GHz. Eu am asa ceva si sunt bune: http://www.altex.ro/casti-logitech-wireless-f540

  15. #35 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca vrei wireless cred ca cel mai bine e cu bluetooth. Conectezi la mai multe device-uri si zero interferente. Am o pereche mai veche de Philips prin bluetooth si nu am avut probleme de genul.

  16. #36 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cel mai bine nu va luati casti wireless deloc. Firu e baza.

  17. #37 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca vrei wireless cred ca cel mai bine e cu bluetooth. Conectezi la mai multe device-uri si zero interferente. Am o pereche mai veche de Philips prin bluetooth si nu am avut probleme de genul.
    Bluetooth-ul tot in 2,4 GHz este. Dar daca vrei sa le conectezi la un TV iti trebuie un receiver conectat la iesirea audio din TV.

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Cel mai bine nu va luati casti wireless deloc. Firu e baza.
    Aha, de atatea ori am plecat de la birou si am tras firul din PC pentru ca am uitat de el. Daca ai niste casti bune nu le simti pe urechi, si atunci uiti de ele si poti sa le rupi sau etc. Sa nu mai vorbim de comoditate. Eu nu mai dau bani pe casti cu fir.

    Ca sa nu mai vorbim de cele pentru console. Ce faci, stai cu firul de 3 metri prin casa? Neah, not for me.

  19. #39 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Ce sa aleg intre Sony MDR-XB400 si JVC HA-s360? As vrea pt sala/alergare deci conteaza si aspectul dar ma intereseaza si calitatea sunetului...si daca aveti alternativa pana in 150ron

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru asemenea activitati nu mai bine iti iei in-ear?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts