Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #181 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Am inteles, mersi!

  2. #182 SP
    Member gabytro's Avatar
    Salut, ma poate ajuta cineva cu un sfat? vad ca sunt multi cunoscatori si as aprecia. Ma intereseaza o pereche de casti strict pentru jocuri (ps4), vreau sa fie wireless neaaparat si am gasit doua variante:

    1. http://www.amazon.com/PlayStation-Go.../dp/B00HVBPRUO
    2. http://www.amazon.com/PDP-Afterglow-...=afterglow+nur

    Pe primele le pot lua cu 280 ron aprox, iar pe cele din urma le am gasit pe ebay cam la acelasi pret, la care as adauga 100 ron maxim transportul.

    Ce sa aleg? (nu ma intereseaza microfonul/chatul)

    sau sa merg pe ceva de genul asta: JBL E50 BT Wireless Rechargeable Soft Cushioned: Amazon.co.uk: Electronics

    ORICE alta recomandare este mult apreciata!

    Multumesc frumos!

  3. #183 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Ceva păreri despre astea? Casti SONY MDR-V55B, negru | ALTEX
    Le vreau și pentru muzică și pentru gaming.
    Sau dacă aveți recomandări de căști audio în jurul sumei de 200 RON.

  4. #184 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Până una-alta am mers pe astea:
    Casti on-ear cu microfon SONY MDR-ZX660APL, Albastru | ALTEX

    Le-am luat deoarece review-urile sunt super ok (ascultat muzică telefon și folosit la PS4, durabile - cu mici semne de întrebare în privința materialului de pe headband care s-ar putea decoji - vedem), iar design-ul e cam șmecher (în opinia mea, desigur). Sper să nu dezamăgească, dar din ce am studiat, nu e cazul.
    Revin și cu părere după utilizare.

  5. #185 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Căștile-s foarte marfă și ca sunet (înalte, medii, joase foarte ok) și ca ergonomie (după vreo două ore începi, totuși, să simți că ai ceva pe urechi, dar nu la modul nașpa). Recomand lejer!

  6. #186 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Au aparut in sfarsit si in Europa: https://www.bose.com/en_us/products/...-wireless.html

    Eu inca am QC15 si am zis ca nu fac upgrade pana la varianta wireless, iar acum sunt convins ca sunt ce trebuie, mai ales ca lumea le lauda de nu e adevarat. Nu le-am vazut insa in Romania pe niciunde, doar la preturi mai mult decat exagerate cu adaosuri imense (1800-1900ron), asa cum se practica aici.
    Attached Images Attached Images bose-qc35-quietcomfort-noise-cancelling-wireless-headphones-samma3a-003.jpg cq5dam.web.600.600.png

  7. #187 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Casti on-ear Bluetooth PHILIPS SHB8850NC/00, Negru
    Ce parere aveti de ele? Am ocazia sa le iau sigilate la 200 de lei.

  8. #188 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Detin de ceva vreme casti casti Audio Technica ATH-M50 si in curand o sa ma despart de ele. O sa am nevoie de casti in-ear si ma gandesc sa cumpar ZERO AUDIO ZH-DX200-CT CARBO TENORE din Japonia. Sunt foarte laudate pe head-fi. A auzit cineva de ele?

  9. #189 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    Casti on-ear Bluetooth PHILIPS SHB8850NC/00, Negru
    Ce parere aveti de ele? Am ocazia sa le iau sigilate la 200 de lei.
    Am incercat generatia trecuta si mi s-au parut ok, dar nu foarte comode pentru perioade indelungate, mai ales comparativ cu modelele mai scumpe. Noise cancelation am citit ca e facut la misto comparativ cu ce exista la altii. Din pacate nu am intalnit casti wireless ok la pretul asta de 100eur, caz in care decat sa arunci cu banii mai bine iei ceva cu fir sau dublezi suma ca sa iei ceva mai ok. Poate iti face cu ochiul: HD Two Headphones by Status Audio Sau mai sunt cele de la House of Marley XLBT sau ceva de genul. Am scris despre ele cu o pagina-doua in urma.

    Quote Originally Posted by 69wpm View Post
    Detin de ceva vreme casti casti Audio Technica ATH-M50 si in curand o sa ma despart de ele. O sa am nevoie de casti in-ear si ma gandesc sa cumpar ZERO AUDIO ZH-DX200-CT CARBO TENORE din Japonia. Sunt foarte laudate pe head-fi. A auzit cineva de ele?
    Daca iti permite bugetul, sau poate prinzi vreo reducere, recomand Sennheiser Momentum.

  10. #190 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca iti permite bugetul, sau poate prinzi vreo reducere, recomand Sennheiser Momentum.
    Mersi de recomandare. M-am uitat si eu la ele, dar prefer casti fara microfon si din cate am citit Sennheiser Momentum are un bass prea puternic pentru gustul meu. Ma bate gandul sa cumpar Fiio EX1, care sunt un Dunu Titan1 rebranduit.

  11. #191 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    hello, ce casti imi recomandati exclusiv pentru gaming, ps4? buget ar fi cam 150-200 de ron. multumesc anticipat, o sa citesc si threadul acesta in seara asta .

    ---------- Post added 26-11-2016 at 02:14 ----------

    sunt bune de ceva astea ca vad ca au o oferta buna? Casti gaming HyperX Cloud Drone KHX-HSCD-BK-AS, PC/PS4

    ---------- Post added 26-11-2016 at 02:17 ----------

    dar acestea Casti PC gaming LOGITECH G230, negru-rosu - Casti - Gaming - Jucarii ?

    ---------- Post added 26-11-2016 at 02:21 ----------

    Casti gaming ASUS Strix 2.0, Microfon, Negru - eMAG.ro

    Casti gaming Plantronics Gamecom 818 203918-05 - eMAG.ro

    ---------- Post added 26-11-2016 at 02:35 ----------

    sau Casti Gaming Razer Kraken USB Black - PC Garage )

  12. #192 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Din cate vad, de drone lumea spune ca sunt foarte ok, au difuzoarele mai mici si constructia putin mai slaba dar la pretul ala cred ca merita.

    Daca vrei sa iti cresti putin bugetul, cea mai buna alegere ar fi astea Casti gaming Hyperx Cloud Core dar pacat ca nu mai sunt la oferta.

  13. #193 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sau )? https://intl.turtlebeach.com/eu/head...gaming-headset

    https://intl.turtlebeach.com/eu/head...-400#videostab

    nu ma pot decide... frack..

    ---------- Post added 26-11-2016 at 02:58 ----------

    sa zicem ca as putea trece peste buget daca merita, de exemplu in ultimul post am pus unele de la TB wirelles
    https://intl.turtlebeach.com/eu/head...-400#videostab si au o promotie avantajoasa vad, sunt la 60 de euro. as prefera parca fara fir crezi ca ar merita rares sau sa merg pe Hyperx ?

  14. #194 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu n-as da banii pe turtle beach. Am o bucata, in ear, de care am si uitat . Le-am folosit de maxim 10 ori si deja cablu langa casca s-a rupt, partea externa, firul e ok dar nu stiu pt cat timp.

    Hyperx Cloud sunt cam cele mai bune casti de gaming pana in 100-120 eu.

    Poate ar fi o idee buna sa mergi pana intr-un altex/mg sa vezi diferentele fizice dintre drone si core .


    Later edit:Wireless nu mi-as lua, nu in gama de sub 300 eu.

  15. #195 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ok thanks probabil asa voi face, poate mai apar ceva promotii saptamana viitoare

    ---------- Post added 26-11-2016 at 14:15 ----------

    gata am dat comanda de hyperx cloud stinger de la pcgarage la un pret ok, 208. erau si pe amazon uk cu 160, dar asteptam prea mult pana veneau.

  16. #196 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Sa ne anunti si pe noi cum se aud cele de la Stinger.Vreau sa fac un upgrade cu fir de data asta.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  17. #197 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Te-au lasat Gold-urile? La mine fac figuri de la un timp.

  18. #198 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Da,mi s.a rup pana la urma,ca sunt din plastic totusi,dar inca merg ca le.am lipit cu scotch..bine ca nu s.a rup firul la încheietura casca din stanga.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  19. #199 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sigur va anunt, dar sunt total pe langa tot ce tine de audio si vor fi primele mele casti cu adevarat mai ok-ish, so inevitabil voi fi multumit si nu am cu ce sa le compar.

  20. #200 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Foloseste cineva Hyperx Cloud 2 Pro (sau Cloud Core)sunt bune pt ps4,calitatea sunetului e sa fie.Mulțumit de ele?,as vrea sa stiu daca se merita sau nu pt ps4.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts