Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast
Results 201 to 220 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #201 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Recomand Cloud Core, dar nu la prețul full, merită cel mult 150 de lei. Cloud 2 Pro nu merită banii, poate daca le iei pentru PC. Pe PS4 nu ai sunetul acela virtual 7.1, practic sunt exact Cloud Core

  2. #202 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Vezi ca nu e chiar asa, Cloud II are niste chestii in plus( microfon mai bun, inca o pereche de ear pads mai aerisite), pe langa placa de sunet iar sunetul prin usb se aude mai bine decat conectat la DS4.

    Nu inteleg de ce merita maxim 150lei, la 200-250 lei ce alternativa mai buna exista? Sau doar din cauza ca a fost la oferta?

  3. #203 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Omul le vrea pentru PS4, am specificat că pentru consolă nu are rost sa arunce cu banii, se pot conecta la PS4 prin USB? Nu știam, credeam că nu dau voie ăștia de la Sony. Oricum nu merită 450 de lei dacă are de gând să le ia pentru PS4 exclusiv. Ai si tu dreptate, ceva mai bun nu găsește la 229 de lei.

  4. #204 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Da, merge orice placa de sunet prin usb daca nu are nevoie de drivere .

    Mie mi se pare ca nu merita nimic ce e 5.1-7.1 la casti, indiferent de platforma pe care le folosesti. E bull****, pana la urma ai doua difuzoare mici, lipite de urechi. Tot timpul am folosit stereo.

  5. #205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acum am văzut cum funcționează, credeam că sunt wireless. Deci prin mațe funcționează fără probleme.

    Edit: nu e chiar bs, sunetul la alea Sony Gold e demențial, peste HyperX, problema e alta, materialul praf.

    ON: Cred că l-am înnebunit pe coleg . În concluzie, ia-ți HyperX Cloud Core, o sa rămâi surprins, sunet bun, materialul wow.

    LE: Vad ca ăștia arată altceva, prin controller, nu USB

  6. #206 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Merg pe usb, nu prea ma intereseaza ce arata acolo.

    Sunetul la sony e mult mai slab iar 5.1, 7.1 chiar e bs. Am casti mult mai bune si prefer sa le folosesc in stereo decat prostia de 7.1 virtual.

  7. #207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta e părerea ta, repet, cred că nu înțelegi ce spun. Pe PS4 nu te poți bucura de calitatea căștilor Pro 2. Fără drivere e un bs, mare de tot, pentru PC sunt excelente, atât. Nu merită 200-250 de lei in plus niciodată, practic plătești pentru ceva ce nu poți sa folosești pe PS4. Ce spui tu acolo e placebo, nimic mai mult.

  8. #208 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Tu intelegi ca au microfon mai bun, o pereche de ear pads mai aerisite si sunetul e mai bun prin usb? Adica placa de sunet e plug`n`play, doar pentru virtual caca sound ai nevoie de drivere.
    E alegerea ta daca vrei sa dai 200 lei in plus pentru chestiile alea, ambele pachete au pret foarte bun.

    Fara suparare, pana acuma cateva minute nici macar nu stiai ca merg placile de sunet prin usb si acuma vii si in spui mie ca e placebo. Fain asa .

  9. #209 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, între astea la 450 si alea la 300 nu e nicio diferență, sunetul e același, am crezut că merg wireless 7.1. Continuă să îți susții părerea, parcă lucrezi la teleshopping.

  10. #210 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Serios, chiar nu intelegi ca au alt microfon, au inca o pereche de ear pads si placa de sunet pe usb? Astea toate sunt "nicio diferenta"? Ca e diferenta mica si te poti lipsi de toate astea e partea a doua, dar e diferenta.

    later edit: nu inteleg ce vrei sa zici cu poza aia, am spus eu ca nu merg direct in ds4?

  11. #211 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si alea la 300 de lei au același lucru în pachet, OMG.

    Comfortable — memory foam ear cushions with leatherette padded headband
    Customizable — switch between leatherette and velour ear cushions for varying sound profiles and feel
    img_20161201_180912.jpg

  12. #212 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Ce inseamna alea la 300 lei?

    Devine penibila discutia, cauta unboxing la Cloud II si vei vedea ca nu e aceelasi pachet ca si la Core.

  13. #213 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca va conecatati castile direct la controler nu prea va conta ce casti folositi, se va auzi groaznic oricum.

  14. #214 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt 3 tipuri, Cloud Core 200-220 de lei, Cloud 300-320 de lei si Cloud Pro 2 450 de lei.

    Diferență între ultimele două nu este la sunet, deloc, fara drivere placa de sunet este egala cu zero, nu se activează sunetul virtual decât pe PC.

    @tudy asta am spus si eu, dai degeaba banii daca le iei pentru PS4, diferența nu se justifică. Căștile le cumperi in general pentru sunet.

  15. #215 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Intre Cloud I si Cloud II asa e, e diferenta doar de microfon si placa de sunet dar cum nu stiam ce inseamna alea la 300 lei si cum aici s-a vorbit de Core, am presupus ca facem comparatia cu Core-Cloud II.

  16. #216 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bun, tu ce-i recomanzi colegului pentru PS4 până la urmă? El pentru consolă a cerut sfat

  17. #217 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu personal, cum am tot specificat si mai sus, prefer varianta pe usb si prefer la ear pads perechea de velour. Dar, nu toata lumea vrea/poate sa aiba cabluri trase prin casa.

    Depinde ce prefera, daca vrea doar casual, legat la controller, Core sau Stinger. Stinger au avantajul ca le poti pune pe mute ridicand microfonul in sus. Nu stiu mai multe despre ele, nu le-am incercat, poate ne spune Andreqp mai multe .


    later edit: la o cautare rapida, gasesti Cloud I la 300 lei, gasesti si Cloud II la 354 pe edigital.ro iar pt 50 lei eu as prefera varianta cu placa de sunet pe usb.

  18. #218 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ok, revin cu cateva impresii. la prima vedere castile par foarte misto, materialul (adica plasticul) pare solid si de calitate, usoare si microfonul este ok, mai ales ca e misto cand il dai pe mute in sus. din pacate nu am cu ce sa le compar ca sunt primele casti mai serioase de gaming pe care le am, dar imi plac foarte mult. se aud bine, dar incet. adica si cu volum dat la maxim parca nu se aud atat de tare precum te astepti, dar pentru mine e perfect. niciodata nu am ascultat la un volum ridicat mai nimic, sunt mai chill .

    sunt foarte confortabile si usoare, chiar daca ai nevoie de ochelari, eu am avut vreo 4-5 sesiuni de cate 5-6 ore de doom fara oprire si nu m-au deranjat deloc, chiar daca sunt on ear si nu-mi incalzesc urechile asa cum ziceau unii pe forumuri. in plus, am tras niste sperieturi de moarte, in timp ce omoram niste monstru cu soundtrackul acela incredibil care te baga in transa, venea maica-mea pe la spatele meu si ca sa-mi atraga atentia imi punea un deget pe umar si eu saream de pe scaun ca ars asa de tare m-am speriat pentru ca in-game auzi pe unde sunt monstrii si in momentul ala auzeam cum ma urmareste unul

    in fine, ideea este ca sunt ok pentru gaming, ai o experienta completa cu ajutorul lor, dpmdv, dar urmeaza sa le mai probez. pana acum merita cei 200 de ron si multumesc inca o data pentru pont rares.

    sper sa ajute la ceva aceste primii impresii, urmeaza sa joc until dawn cu ele, sa vedem cum va fi experienta , dar doom a fost extraordinar

  19. #219 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si eu am cautat acum cateva zile sa imi iau niste casti, insa momentan am renuntat la idee. Am reusit totusi sa gasesc o pereche de la Sennheiser, care aparent, ar fi mai bune decat HyperX Cloud & Cloud 2.
    Este vorba de Sennheiser GSP 300. Pretul se invarte undeva in jurul sumei de 400 lei pentru modelul asta.
    Pun aici 2 review-uri care spun ca ar fi cam cele mai bune in acest price range, peste HyperX Cloud 2.
    LE: Sau si mai bine, haideti sa facem un versus de la aceiasi revieweri:

    HyperX Cloud 2:
    1. https://www.youtube.com/watch?v=7viRY004LMc
    2. https://www.youtube.com/watch?v=H_CEEravTdY

    VERSUS

    Sennheiser GSP 300
    1. https://www.youtube.com/watch?v=qKK4--nXF6M
    2. https://www.youtube.com/watch?v=6ndMICuFWk4

  20. #220 SP
    Member blondutzu's Avatar
    vrei neaparat headset? pentru ce platforma?
    Eu m-am lecuit cu headsets, mi-am luat niste casti mai decente si microfon separat (clip-on, il prind pe cablul castilor).

    Pentru jocuri, cauta niste casti cu soundstage cat mai mare. Cateva exemple nu exagerat de scumpe:
    - AudioTechnica AD500x
    - Sennheiser HD598 (scumpe in RO, astepata o oferta, au fost la 100E pe amazon.de)
    - AKG 612/Q701/k702
    - BeyerDynamic DT770/DT880

    Gasesti mai multe informatii si casti in functie de buget aici:
    Mad Lust Envy's Headphone Gaming Guide: (3/18/2016: MrSpeakers Ether C 1.1 Added)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts