Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast
Results 221 to 240 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #221 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Si eu am cautat acum cateva zile sa imi iau niste casti, insa momentan am renuntat la idee. Am reusit totusi sa gasesc o pereche de la Sennheiser, care aparent, ar fi mai bune decat HyperX Cloud & Cloud 2.
    Este vorba de Sennheiser GSP 300. Pretul se invarte undeva in jurul sumei de 400 lei pentru modelul asta.
    Pun aici 2 review-uri care spun ca ar fi cam cele mai bune in acest price range, peste HyperX Cloud 2.
    LE: Sau si mai bine, haideti sa facem un versus de la aceiasi revieweri:

    HyperX Cloud 2:
    1. https://www.youtube.com/watch?v=7viRY004LMc
    2. https://www.youtube.com/watch?v=H_CEEravTdY

    VERSUS

    Sennheiser GSP 300
    1. https://www.youtube.com/watch?v=qKK4--nXF6M
    2. https://www.youtube.com/watch?v=6ndMICuFWk4

    Nu am ascultat castile de la Sennheiser, dar cred ca sunt ok, cel putin asa zice lumea pe net, dupa cum ai observat si tu.
    Eu cred ca vei fi multumit indiferent de ce vei alege, ambele modele sunt foarte bune.

    E foarte ok si ideea lui blondutzu, dar vei avea nevoie si de o placa de sunet pe usb, pe langa casti si microfon.

  2. #222 SP
    Member blondutzu's Avatar

    Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

    de asta întrebam platforma. Dacă e PS4, din câte am înțeles merg microfoanele pe usb și scapi de placa de sunet/mixamp.
    Nu dețin unul ca as fi testat.

    Sau splitter 3.5 - 2x3.5 direct in controller si voila, poți folosi orice microfon cu jack de 3.5 și orice casti.

  3. #223 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Senheiser gsp 300 merg împreună cu ps4?

  4. #224 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nu văd de ce nu, îți trebuie y-splitter totuși, alea vin cu ieșiri separate mic/casti

  5. #225 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Au in pachet splitter dar recomand placa de sunet pe usb.

  6. #226 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Ce ziceți, să mă indrept spre căștile Sony Gold acum, sau sa astept sa apara Sony Platinum (29 decembrie se lanseaza - conform amazon.com, probabil inceputul anului si pe la noi): https://www.playstation.com/en-us/ex...eless-headset/
    Par mai solide, dar în acelasi timp vor fi si mai scumpe.

  7. #227 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai daca tot apar alea noi, ce rost are sa le iei pe celelalte? Mai asteapta putin, mai pun un banut si aia e


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #228 SP
    Member Mishy's Avatar
    imi recomandati si mie niste casti in-ear cu microfon bune in jur de 100 lei, vreau sa le folosesc la PS4 si muzica. Sunt atat de multe ca nu ma pot decide ce e mai bun.

  9. #229 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vin sa va recomand niste casti mega-ieftine, care se aud mai bine decat multe altele de la branduri cunoscute si care m-au surprins placut. Eram in cautarea unei perechi over-ear si inchise, pe care sa le folosesc in conditii mai dificile. Zic dificile pentru ca nu imi vine sa scot casti scumpe cand ploua, ninge, etc. Cum a nins in ultimele saptamani am zis ca la doar 140RON nu are cum sa imi para rau si am luat Superlux 669. E o firma de care nu am auzit in viata mea pana acum si am citit zeci de reviews si pareri online despre niste casti de buget. Pentru ca asta cautam, unele de care sa nu imi para rau daca se strica, le pierd, etc.

    Pe cutie scrie ca sunt profesionale, dar sa fim seriosi la banii astia, insa am fost foarte surprins de cat de flat sunt si cu joase extrem de reale. Spun reale pentru ca sunt zeci de modele de casti de toate felurile pe piata care se lauda cu joase amplificate, au denumiri gen XTRAA BASS sau EXTREME BASS si alte vrajeli de genul, iar pentru cei care cauta un sunet mai real, nu sunt deloc potrivite. Imi plac aceste Superlux pentru ca sunt construite ok, nu sunt materiale de inalta calitate, dar sunt indeajuns de bine construite incat sa para solide, sunt confortabile pentru 1h30-2h si anuleaza zgomotele exterioare foarte bine. Sunetul e clar, mai ales joasele, mediile se disting usor si doar inaltele ce au de suferit, dar sunt oricum mai ok decat cele cu denumiri de kinderi precum cele amintite mai sus. Per total sunt un bang for buck cum nu am mai intalnit de foarte mult timp. Acum treaba cu aspectul e cum mai e, dar cand esti pe bicicleta si poti sa cazi, preferi sa ai niste Superlux dinastea pe cap sau niste Bose QC35? Exact asta a fost situatia mea.

    Nu sunt cele mai confortabile sau cu cel mai extraordinar sunet, dar comparandu-le cu ce casti mi-au mai trecut prin mana, trebuie sa ma uit la casti de 4-500RON ca sa gasesc ceva similar de calitativ. Am observat trendul, mai ales in Romania, cu boxele low-end de la Edifier si Microlab (chiar si eu am o pereche dinasta), care sunt bang for buck pentru bugete reduse. Exact la fel as cataloga si aceste Superlux.

    Personal am comandat deja a doua pereche, sa o am in caz ca le pierd sau stric de la zapada/ninsoare/ploaie/cazut de pe bicicleta/etc. Voi folosi castile astea in cele mai dificile si ridicole conditii posibile. Daca va ploua si o sa am chef sa ascult muzica pe strada, pe astea le voi folosi. Va las un link mai jos de unde le-am luat, au cel mai mic pret gasit de mine in Romania si au fost seriosi: https://www.zeedoshop.ro/produs_superlux-hd-669_19666_0

    PS: La banii astia vin si cu 2 cabluri detasabile, adaptor pentru jack de 6.3mm si o husa de transport.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  10. #230 SP
    Member b615dub's Avatar
    Bun deci sunt in cautarea unor casti (nu neaparat de gaming) pentru ascultat muzica la munca. M-am oprit la niste Sennheiser HD4.30, n-am mai utilizat niciodata acest brand si tot auzeam ca's bune rau. Am urmarit cateva review-uri pe net toti le laudau si am zis ca astea sunt bune si mai ales la 330 lei. Cand au ajuns si le-am probat, dezamagire totala. La volum maxim abia se auzeau, bass-ul lipsit de forta, cupele stateau pe jumatate de ureche foarte enervante, cand le-am pus pe cap plasticul a inceput sa trosneasca deci nu cred ca o sa aibe viata lunga, sunt un magnet de grasimi se vedeau toate urmele. Deja am completat formularul de retur.

    Am mai testat niste Sony MDR-XB450, bass bun si puternic dar lipsa volum iar la 160 lei cred ca sunt ok, dar prefer cuper over-ear.
    Pana si HyperX Cloud Core au fost mai bune decat Sennheiser dar din pacate le-am vandut ca nu-mi stateau prea bine pe cap.

  11. #231 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Încearcă ce am zis eu mai sus.

  12. #232 SP
    Member b615dub's Avatar
    Asa o sa fac, o sa trec pe la ei luni sa vad poate au ceva expus si pot sa si probez.

  13. #233 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Salut , mi-am cumparat un Fiio X1 II .Si imi trebuie o pereche de casti. As vrea sa fie casti de tip inchis buget de 800 lei.Ce casti mi-ati recomanda?

  14. #234 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai un buget foarte ok, cred ca ai destule variante ok. Eu zic sa te uiti la urmatoarele:
    • Audio-Technica ATH-M50x
    • Sennheiser Momentum 2.0
    • Sennheiser HD25-1 II
    • Philips Fidelio L2

    Sa citesti reviews & stuff despre ele, daca ai si unde sa le testezi, ar fi cel mai bine. Sa te asiguri insa ca le poti returna daca nu le poti testa inainte, chestia cu sunetul e foarte personala de cele mai multe ori. Eu am incercat cele de mai sus si mi-au placut toate, poate legendarul HD-25 sa imi fi placut cel mai mult, dar poate am fost influentat si de narativa din spatele sunetului.

  15. #235 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    De incercat , nu am unde. Despre Audio Tehnica si Sennheiser am auzit doar de bine. Atat vreau ca ele sa fie de tip inchis .Bugetu cum am spus deja e alocat .

  16. #236 SP
    Member clax_117's Avatar
    Salutare. Intentionez sa cumpar aceste casti Casti gaming stereo MICROSOFT cu micrfon pentru Xbox One, alb , in special pt adaptorul care este inclus. Eu am controller vechi si mi-ar trebui neaparat, dar cred ca este si util avand butoanele de volum si microfon. Vreau sa le folosesc in special in BF si Titanfall. Cei care le-ati folosit imi puteti spune va rog daca merita investitia? Sau mai bine sa cumpar un adaptor separat si alte casti mai bune? Sau gasesc vreo varianta sa conectez ceva prin usb direct la consola? Bugetul ar fi de max 300lei. multumesc

  17. #237 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Salutare. Intentionez sa cumpar aceste casti Casti gaming stereo MICROSOFT cu micrfon pentru Xbox One, alb , in special pt adaptorul care este inclus. Eu am controller vechi si mi-ar trebui neaparat, dar cred ca este si util avand butoanele de volum si microfon. Vreau sa le folosesc in special in BF si Titanfall. Cei care le-ati folosit imi puteti spune va rog daca merita investitia? Sau mai bine sa cumpar un adaptor separat si alte casti mai bune? Sau gasesc vreo varianta sa conectez ceva prin usb direct la consola? Bugetul ar fi de max 300lei. multumesc
    Cumpara adaptorul + Hyper X Cloud Stinger sau Logitech G231, te incadrezi cu Logitech pana in 300 de lei. Castile stereo de la Microsoft sunt faine DAR....super ieftin construite, mi s-au rupt ambele brate(fiind de plastic casant).
    Logitech-urile sunt aici ca idee Casti gaming LOGITECH Prodigy G231 PC/PS4/Xbox One
    HyperX Casti gaming HyperX Cloud Stinger, PC/PS4/Xbox One

  18. #238 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am tot cautat si din pacate nu gasesc pe nicaieri pe la noi adaptorul la un pret decent.
    http://www.ventumshop.ro/jocuri-cons...ource=price-ro

  19. #239 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Foloseste cineva Jaybird x3? As dori niste pareri va rog.

  20. #240 SP
    Junior Member Cosmin33's Avatar
    Eu iti recomand https://www.soundstil.ro/casti-in-ear-shure-se112 daca vrei ceva de calitate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts