Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13
Results 241 to 242 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #241 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am in momentul de fata SteelSeries Arctis 3 pe care le folosesc la Xbox si PS, imi plac insa vreau sa trec la unele wireless pe care sa le folosesc la tot continutul multimedia, unele pe care sa le conectez la TV prin cablu optic.

    Din ce am inteles, chiar si castile surround au tot doua difuzoare. Partea de surround vine de la canalele diferite pe care le preia receiverul prin cablul optic iar ele sunt convertite si se creaza un sunet care da senzatia de surround.

    Imi este si destul de neclara aceasta comparatie fiindca nu am avut ocazia sa testez si nu stiu daca ar merita investitia. Castile la care ma gandesc sunt SteelSeries Arctis Pro.

    Foloseste cineva casti surround pentru console? Cateva impresii?

  2. #242 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Eu mai folosesc castile la consola. Am Sennheiser Momentum 3.
    Imi place ca le conectez direct la controller, deci poti sta la 3 metri de TV fara probleme. Din ce stiu, nu poti folosi casti in mod wireless la PS daca nu ai un adapter special sau casti facute de Sony.

    Sunetul e foarte bun, desi cel putin la jocuri eu nu fac diferenta foarte foarte mult. Ori nu am eu ureche sensibila, ori modelul asta nu e foarte optimizat pentru gaming. In schimb, am ascultat o viata Pink Floyd, si cu castile astea am auzit detalii pe care boxele nu le-au putut reda in sute de ascultari.

    Pana la urma le-ai luat? Cum sunt?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts