Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Boxe auto... ??!

  1. #1 SP
    Member Florix09's Avatar

    Boxe auto... ??!

    Doresc sa cumpar 2 boxe pt masina.. si vreau sa stiu ce mi recomandati.. sony, pioneer sau jvc ?
    Specific ca sunt pt o amarata de dacie.. momentan
    Doresc sa se auda excelent cu un bass cat de cat acceptabil. undeva pe la 200 de ron e bugetul ..
    Astept niste pareri !

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce fel de boxe doresti? Ce dimensiuni? La ce vrei sa le legi? Da si tu mai multe detalii, inclusiv masina. Antifonarea este foarte diferita de la o masina la alta. Ce suna bine intr-o Dacie poate suna mult mai rau intr-un Jaguar.

  3. #3 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Salut!
    Personal ti-as recomanda Pioneer , in segmentul asta de pot spune ca sunt cam cele mai calitative ..acum depinde si ce HU folosesti.
    Daca le cumperi pe fata ai grija sa fie de 13cm , merg si cele 16 cm cu mici modificari (decupezi din tabla de pe portiera ; folosesti niste distantieri pentru ca e posibil ca geamul respectiv macaraua sa atinga in "magnetul" difuzorului).
    Iti spun din start ca portierele de dacie nu exceleaza ca incinte , iar rezultatul final e posibil sa nu fie pe masura asteptarilor , ele avand nevoie acuta de o antifonare.
    Pe spate poti pune boxe ovale de care vrei tu , trebuie doar sa te joci cu decupatul tablei de acolo .
    Succes! Daca mai ai nelamuriri pe aceasta tema si nu numai , ma poti intreb pe pm.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu este "o amarata de dacie". Este o masina ca oricare

    Nu cred ca trebuie sa te complici; in bugetul acesta nu sunt diferente imense. Eu am avut surpriza sa vad niste sony-uri de 90 lei performand mai bine decat niste blaupunkt de ~200. Pioneer sunt foarte ok in general, dar nu prea am mai vazut sub 150 lei setul...

  5. #5 SP
    Member Florix09's Avatar
    Masina este o dacie berlina.. destul de spatioasa. si mi as dori sa pun boxele in spate.. cred ca s ar auzi mai fain..
    Cu un cablu auxiliar vreau sa plec din walkman in vechitura aia de player cu caseta.. ca sa redau in boxe din walkman..si asta e si motivul pt. care caut niste boxe destul de bunicele.. sper ca nu am gandit gresit.. daca stie vrun' camarad o metoda mai buna sa mi explice cum sta treaba..
    Si cred ca cele de 17 ar fi ideale pt. spate.. ma gandeam la astea.. MEDIA GALAXY | Boxe auto SONY XS-GT1738F, Coaxial, 17 cm
    sau astea MEDIA GALAXY | Boxe auto PIONEER TS-G1722I, 2 cai, 240W, 4ohm, 30 - 30.000 Hz, negru

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am avut numai experiente neplacute cu Sony cand a venit vorba de audio. Incepand cu casti in-ear sau over-ear, pana la sisteme audio, amplificatoare si chiar boxe de masina. Un amic si-a montat 4 boxe Sony in masina si e foarte nemultumit. Eu nu as recomanda nimic de la Sony pentru audio.

  7. #7 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Subscriu , Sony nu exceleaza pe partea audio , Pioneer ar fi cel mai ok la categoria asta .
    Acum , vazand ca vrei pentru spate ti-as recomanda niste boxe ovale , cu 3 cai , sunt cele mai potrivite pentru spate avand in vedere ca ai si destul loc sa le pui .
    Uite un model ok , care depaseste cu putin bugetul tau , dar intruneste conditiile de mai sus
    MEDIA GALAXY | Boxe auto ovale PIONEER TS-A6923I

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Boxe in ghiozdan By verde in forum HiFi
    Replies: 12 Last Post: 26-06-2010, 15:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts