Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 74 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #221 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    In jocuri nu te ajuta cu nimic 4k, nu exista joc pe console si nici nu va exista (poate la urmatoarea generatie) care sa ruleze la rezolutia aia. Full HD e suficient pt gaming.
    Stiu ca nu suporta ps4 4k in game dar credeam ca daca e rezolutia mai mare pe un tv 4k se vede dif fata de un tv full hd.

  2. #222 SP
    Junior Member vio88's Avatar

  3. #223 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    M-am jucat cateva ore pe el niste jocuri de PS3 la un prieten si nu mi-a prea placut deloc. Dar asta e doar parerea mea.

  4. #224 SP
    Junior Member alex8sb's Avatar
    Quote Originally Posted by vio88 View Post
    Eu am TV-ul respectiv si merge foarte OK atat pe PS3 cat si pe PS4 si nu folosesc game mode.

  5. #225 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nici eu nu inteleg cine se joaca pe game mode. Mi se pare ca nu se vede deloc bine. Cel mai bine e sa il setezi tu cum trebuie.

  6. #226 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Detin un un tv led lg 42 si nu recomand pt gaming se vede urat fata de un samsung seria 6 , recomand sony pt gaming

  7. #227 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by vio88 View Post
    E bun mai ales ca, pe langa 3D pasiv, are functia Dual Play si vine la pachet cu 2 perechi de ochelari pentru Dual Play. Daca nu stii ce e Dual Play iti zic eu: cand jucati 2 insi la aceeasi consola in split-screen vertical sau orizontal, fiecare jucator vede ecranul lui intreg pe TV cu acesti ochelari.

  8. #228 SP
    Member ovydik's Avatar
    mie unul mi se pare ca 3d-ul pasiv nu are ce discuta cu 3d-ul activ ca si claritate si dureri de cap.Recomand seria 6 de la samsung.Foarte ok la banii aia.

  9. #229 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ovydik View Post
    mie unul mi se pare ca 3d-ul pasiv nu are ce discuta cu 3d-ul activ ca si claritate si dureri de cap.Recomand seria 6 de la samsung.Foarte ok la banii aia.
    Vorbesti prostii, cel putin despre durerile de cap. Ma uit la 3D pasiv de aproape 2 ani si nu am nici o durere de cap. Intradevar ca profunzime / claritate este inferior, dar nu atat de mult incat sa se justifice costurile mai mari. Daca vrei sa recomanzi ceva mai bun (asa cum o tii cu seria 6) explica si de ce...

  10. #230 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by ovydik View Post
    mie unul mi se pare ca 3d-ul pasiv nu are ce discuta cu 3d-ul activ ca si claritate si dureri de cap.Recomand seria 6 de la samsung.Foarte ok la banii aia.
    Se stie clar ca 3D-ul pasiv nu da dureri de cap, cum da cel activ. Pe langa asta mai costa destul si o pereche de ochelari activi. Eu am un lg de 55" si chiar nu vad nicio slabiciune la calitatea imaginii 3d. In jocurile 3D de pe ps4 (trine 2 si zen pinball), imaginea este foarte clara, iar efectele de adancime sunt foarte bune. Daca te uiti la filme 3d de calitate slaba si nu sunt 1080p, e normal sa se vada prost si pe un activ si pe un pasiv.

  11. #231 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Daca nu stiati, pe 3D-ul pasiv nu se vede niciodata 1080p (din cauza ochelarilor), filmul pe bluray putand fi 1080p. Se vede rezolutia 1920x540 in loc de 1920x1080. Pe 3D activ se vede full HD.

  12. #232 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Stiu asta, numai ca nu se vede nicio scadere de calitate. Cel putin, eu chiar n-am observat. In schimb, am observat ca pe pasiv, imaginile sunt mai luminoase decat pe activ.

  13. #233 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Vorbesti prostii, cel putin despre durerile de cap. Ma uit la 3D pasiv de aproape 2 ani si nu am nici o durere de cap. Intradevar ca profunzime / claritate este inferior, dar nu atat de mult incat sa se justifice costurile mai mari. Daca vrei sa recomanzi ceva mai bun (asa cum o tii cu seria 6) explica si de ce...
    Nu o tin cu seria 6 de la samsung,am precizat ca e un tv f ok la banii aia pt gaming /3d/smart.la un prieten am avut ceva discomfort dupa un film 3d pe un tv pasiv.intradevar mai mult nu am experimentat,nu neg ca ai avea dreptate aici.
    O pereche de ochelari activi costa 80 ron la samsung si oricum primesti 2 perechi gratis.pt mine se justifica diferenta aia de cateva zeci de lei.

  14. #234 SP
    Junior Member gaby_usky's Avatar
    Salut tuturor ,

    Am si eu o nelamurire si vreau sa aflu mai multe pareri , vreau sa imi achizitionez un tv foarte bun pentru : in primul rand gaming (PS4) , filme 2 si 3D si nu in ultimu rand pentru al folosi ca "monitorul" unei tablete Asus T100 cu Windows 8.1 adica ami bine zis vreau sa imi desfintez laptopul. Acuma vreau niste sfaturi daca mi-ar pare rau sa dau banii pe un F7000 cand puteam sa aleg versiunea F8000 (din punctul meu de vedere sunt bani in plus care nu se justifica ) din cate am vazut sunt aproape identice si ma refer mai mult la claritatea imaginii ca pe mine mai mult aia ma intereseaza .

    Astept pareri si sfaturi , multumesc.

  15. #235 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Eu va recomand un proiector. Pe numele lui Benq w1070 Televizoarele vi se vor parea o mizerie dupa cateva zile..

  16. #236 SP
    Member ovydik's Avatar
    E super proiectorul daca ai si tv,insa doar proiector dupa 6000h pe eco mode trebuie sa scoti bani de o lampa noua,sa nu mai vorbim de stat non stop pe intuneric.

  17. #237 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Ce parere aveti despre Phillips 40PFL3208 pentru gaming ? Vad ca e la 1700 ron acum. M-am uitat si la LG 42LN5400 dar zice lumea ca are motion blur de la truecinema care nu se poate dezactiva.

    Detine cineva Phillips-ul ?

  18. #238 SP
    Member styng's Avatar
    de curand mi-am luat in 46F6400, am observat un delay destul de mare in jocuri ... tv vechi ( care inca il mai am ) este un Toshiba 32VL733. Am cautat pe net si am obs ca F6400 are aprox 43ms fata de 2ms cat are Toshiba :/

  19. #239 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by styng View Post
    de curand mi-am luat in 46F6400, am observat un delay destul de mare in jocuri ... tv vechi ( care inca il mai am ) este un Toshiba 32VL733. Am cautat pe net si am obs ca F6400 are aprox 43ms fata de 2ms cat are Toshiba :/
    In Settings/ General vei gasi optiunea Game Mode pe care o poti seta pe "on". Vei mai elimina din post-procesare si vei observa diferenta.

  20. #240 SP
    Member styng's Avatar
    intradevar, dupa ce activez acea optiune mai reduce din delay, dar nu cat sa fiu multumit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 74 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts