Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #281 SP
    Member flightcrank's Avatar
    l-ai cumparat pe cel de 50"?

  2. #282 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    da, se potriveste ca o manusa

  3. #283 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Ai bagat niste blueray uri pe el?cum este imaginea?negru,detaliile?.Ramai dator cu o bere
    Incearca setarile astea:
    https://www.avforums.com/threads/son...tings.1869036/

  4. #284 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    not yet, ca nu am avut loc de fi-mea, dar o sa incerc sa bag diseara...lucrez in week-end, dar o sa incerc sa vin cu ceva info despre el

  5. #285 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar

  6. #286 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Dupa cum vezi,acelasi tv i l-am recomandat si lui lilmonkey.Input lag si imagine mai buna la acest pret/diagonala,nu ai sa gasesti..Seria W8 de anul asta este f reusita ,vb de calitatea imaginii,concureaza lejer cu alte tv uri mai scumpe.Go for it.

  7. #287 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    as vrea sa achizitionez acest tv pentru cobsolaa mea, e bun ?

  8. #288 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Care TV?

  9. #289 SP
    Member Catallin's Avatar
    Modelul acesta s-a mai ieftinit fata de anul trecut. Il are cineva care citeste pe aici? Poate sa spuna o parere? Ma intereseaza in special cum se misca in meniu daca e tot ca cele pana in 2000 lei sau e mai rapid. Multumesc.

  10. #290 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar

  11. #291 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Ala mai ieftin

  12. #292 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am avut un cablu hdmi care ma costat vrio 80de lei a rezistat 2 luni, am luat un cablu hdmi no name 19lei de la un magazin de telecomenzi a trecut mai bine de un an de atunci am schimbat 3 console cablul inca tine

  13. #293 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Recomand Sony KDL-55W828B nu o sa fiti dezamagiti

  14. #294 SP
    Member seven1994's Avatar
    Este bun raspunsul de 3.4 ms in conditiile in care este vorba despre un monitor high end?

  15. #295 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E un timp foarte bun... doar ca noi aici vorbim de TV-uri, nu de monitoare. Iar la monitoare de obicei timpul de raspuns este calculat G2G, ceea ce de obicei nu prea are legatura cu realitatea (un 2ms G2G poate avea de fapt 16-32ms timp de raspuns real - on to off).

  16. #296 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am inteles,imi cer scuze pentru offtopic

  17. #297 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    Modelul acesta s-a mai ieftinit fata de anul trecut. Il are cineva care citeste pe aici? Poate sa spuna o parere? Ma intereseaza in special cum se misca in meniu daca e tot ca cele pana in 2000 lei sau e mai rapid. Multumesc.
    Nu stiu daca mai intereseaza pe cineva, dat fiind ca a trecut mai bine de-o luna de la intrebare, insa am avut timp extins de joaca cu un 65UC970V, practic modelul mai nou (2014) iar lag-ul comenzilor din meniuri este mare. La unele comenzi este acceptabil in vreme ce la accesarea altora ai timp sa te intrebi daca ai apasat sau nu butonul pana cand apare sub-meniul. Nu stiu cum era 870V sau daca s-a ameliorat situatia fata de acela si nici n-am incercat modelele mai ieftine. Hope it helps.

    Considerand ca lag-ul acela este totusi experimentat in principal cand se folosete smart remote-ul si doar in meniurile de configurare avansata (pe care teroetic le vei folosi extensiv doar la configurarea initiala si nu in mod constant) eu nu l-as considera un dezavantaj major.

  18. #298 SP
    Member Catallin's Avatar
    Ok, multumesc mult pentru feedback, ajuta cum sa nu ajute

  19. #299 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salutari, ma aflu in pozitia de a alege intre aceste doua LED-uri superbe (imo )

    Televizor LED Smart Full HD 3D, 101 cm, SAMSUNG UE40H6400 | ALTEX
    si
    Televizor Smart LED Samsung 48H5500, 121 cm, Full HD - eMAG.ro

    Televizorul o sa-l folosesc doar pentru filme si jocuri, deci nu prea m-ar interesa de 3D (care oricum nu-mi place nici la cinema) Inafara de 3D nu vad diferente prea mari intre cele doua. Am gaasit preturi foarte bune la cele doua niciunul nu depaseste 2500 lei.

  20. #300 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu am un 40H6400 luat in vara trecuta de la EMAG cu 2200 RON.
    Sunt foarte multumit de el atat la imagine cat si la partea de mediaplayer.
    La jocuri nu am ce sa-i reprosez, se vede foarte bine iar inputlag-ul (desi destul de ridicat zic cei din review-uri, 80ms in modul standard pe care il folosesc eu, ca nu imi place game-mode) eu unul nu l-am observat deloc.
    Am jucat AS Unity pe el, AC Rogue, COD MW2, COD BO, FIFA 15, The Last of US si nu am sesizat lag deloc la comenzi.
    Poate cei mai pretentiosi pot observa ceva lag dar il poti pune in game-mode si acolo are undeva la 40ms parca.
    Eu am avut noroc ca am nimerit un panel foarte bun, am foarte putin clouding si DSE, dar am vazut altii cu acelasi model care au clouding destul de pronuntat, deci aici cam e loterie.
    Eu ti-l recomand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts