Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 74 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #361 SP
    Member seven1994's Avatar
    Auzi,lag imput-ul il pot afla cumva sau se afla doar cu echipament special?

  2. #362 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Doar echipament special (dar si acela nu e 100% sigur)... plus un device extrem de important: ochiometrul. In combinatie cu alt device (creierometrul) si manometrul, face minuni. Serios acum, pune-ti jocurile favorite (rapide, gen FPS-uri - nu TBS-uri) si vezi cat de repede iti raspunde caracterul la miscari...

    P.S. Nu uita sa faci update de firmware... si sa dezactivezi cat mai multe procesari de imagine pe inputul de gaming. Pe unele modele exista un Game Mode special, la unele trebuie schimbat numele input-ului in PC...

  3. #363 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am setat atat pe modul gaming,cat si redenumirea intrarii in pc.Sincer,la inceput,fara nicio setare facuta in gta5 se misca destul de greu,adica raspundea cam greu comenzilor.Acum dupa ceva setari citite pe forum nu mai sesizez acel lag.Am incercat gta5,Ghosts,DriveClub si mi se pare ok,e jucabil fara sa deranjeze ochiul meu de incepator.

  4. #364 SP
    Junior Member GoreMotel's Avatar
    Vreau sa achizitionez in curand un televizor de 80-81cm si sper sa primesc cateva recomandari din partea voastra. Va fi folosit 90% cu console si jocuri.

    Eu am pus ochii pe modelul LG 32LB5610: TV LED LG 32LB5610

    Are multe recenzii pozitive pe siturile Altex, PCGarage si eMAG si un pret accesibil. Oare pot gasi ceva mai bun? Poate sa fie si mai scump daca merita, dar nu mai mare de 81cm diagonala (32 inch).

  5. #365 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ce ziceti de H6400 40" 3D.

  6. #366 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    pareri ? Televizor LED Smart 3D Panasonic, 164 cm, TX-65CR730E, 4K - eMAG.ro yay or nay ? vreau sa il tin macar 4 ani.

  7. #367 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    pareri ? Televizor LED Smart 3D Panasonic, 164 cm, TX-65CR730E, 4K - eMAG.ro yay or nay ? vreau sa il tin macar 4 ani.
    Bineinteles ca posesorul mandru de Macan au aruncat o bomba de TV sa pot plange la birou restul zilei....( aproape 14.000 lei?? Really dude??
    BTW din respect pt tine te intreb frumos: angajezi? Sa stiu sa iti trimit CV-ul )

  8. #368 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Leo , mai lame de atat nu puteai sa postezi...

    Trefla tv-ul e misto , poate destul , dar e curbat ...daca o sa stai fix in mijloc atunci cand privesti la el o sa fie ok , daca nu s-ar putea sa nu te multumeasca , insa arata frumos ca obiect in orice casa.

    cel mai bine ar fi sa il probezi si cu o consola , mai ales ca ziceai ca se poate.

  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    pareri ? Televizor LED Smart 3D Panasonic, 164 cm, TX-65CR730E, 4K - eMAG.ro yay or nay ? vreau sa il tin macar 4 ani.
    Sorry Trefla, dar o sa-ti stric entuziasmul. Nay din partea mea, din mai multe motive. Principalul este asa cum te asteptai, faptul ca e curbat, and i hate that. Pretul e cam maricel, la un moment dat 4K de 65" era la 8000 RON (si se apropie Black Friday-ul). Si nu in ultimul rand, cand am testat ultimul Panasonic LED, am avut parte de bleeding de parea ireal - pana si reprezentantului Panasonic nu-i venea sa creada (bine, el nici macar nu avea ceva imagini de test, ca doar deh, ei vand cartofi). Also, nu vad in specificatii daca are HDMI 2.0 si poate 4K in 60/120Hz... daca stie doar 30 spune-i adios din start!

  10. #370 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    De asta atunci ? ( Trecand peste faptul ca este curbat ) Televizor SUHD Curbat Smart 3D Samsung, 138 cm, 55JS9000, Ultra HD - eMAG.ro sau Televizor LED Curbat Smart 3D Samsung, 163 cm, 65JU7500, Ultra HD - eMAG.ro sau Televizor LED Smart Samsung, 163 cm, 65JU6000, Ultra HD - eMAG.ro

    Primul Samsung e interesant + telefon cadou. Free sh!t is always good right ?

  11. #371 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cumpără Samsung-ul ăla, văd ca primești telefon cadou, dar din dar se face Rai, îl aștept

    LE: al doilea văd ca vine cu un Soundbar, bun și ăla. Eu aș merge pe al doilea

  12. #372 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca vrei sa treci peste faptul ca e curbat (i can't), atunci mergi pe al doilea, normal. Desi bara de jos sper ca e detasabila, altfel ar arata ca naiba pe perete.

    Cat despre TV-urile de peste 10.000 RON, intotdeauna intrebati de free sh!t... pentru ca asa vin de la mama lor (Sony, Samsung, LG... cam asa procedeaza, de obicei iti da flagship-ul lor cadou). Doar ca vanzatorul roman, mai bine il pastreaza si-l vinde separat. Deh, romanica!

    Trefla, daca tot ai bani de spart, de ce nu un Televizor Smart Android 3D LED Sony, 164 cm, 65X9005C, Ultra HD? Sau un Televizor Smart Android 3D LED Sony, 164 cm, 65X9305C, Ultra HD daca ai spart vreo banca si iti place designul... Eventual la buget "mic" arunca un ochi si la Televizor Smart Android 3D LED Sony, 164 cm, 65X8509C, Ultra HD. Desi eu pe astea le-as astepta la vreo promotie Sony, pt. ca vad ca sunt la full price.

  13. #373 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar

  14. #374 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Trefla te-ai gandit si la o varianta cu videoproiector ?

  15. #375 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu te supara ca ma bag in seama insa, pentru a folosi un proiector pt gaming ai nevoie de unul cu timp de raspuns foarte bun, o panza de calitate si o camera foarte intunecata.
    Prea mare bataie de cap, dupa parerea mea.

  16. #376 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trefla, ia nene vaporul ăla de la Sony recomandat de MonkY, lasă proiectorul

    PS Primul model

  17. #377 SP
    Admin MonkY's Avatar
    cryyo: complicat cu videoproiectorul, mai ales in 4K si mai ales daca esti genul care vrei sa te uiti la tv sau sa te joci oricand, inclusiv ziua in amiaza mare (fara sa stai sa tragi draperii & stuff like that).

    poiuyt: man, pe cat mi-a placut Panasonic la plasme, pe atat i-am urat pentru ce au facut la majoritatea LED-urilor lor. Nu stiu exact modelul acesta, dar pana acum 99% aveau probleme urate de bleeding si lanterne. Ultima oara cand mi-am luat un flagship, am luat frumusel best of Samsung, best of Sony, best of LG, best of Panasonic. Si trebuie sa recunosc ca Panasonic-ul a avut cele mai multe probleme in teste... Pana la proba contrarie, eu nu mai pot sa recomand. Bine, eu sunt si mai cusurgiu... si-mi sar ale naibii defecte in ochi. Am ajuns sa nu ma mai bucur de ce e OK la un TV pentru ca ma stresseaza prea mult ce nu e.

  18. #378 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    of of of , e mai greu sa imi aleg un TV decat o masina Din ce am vazut TV-urile de la Sony au o calitate la materiale ceva mai buna decat alea de la Samsung , alea de la Samsung arata si au un "feeling" de ieftineala.

    La imagine la ochiul meu par toate ok dupa ce te joci putin prin setari. Nu vreau sa ma intind atat de mult pana la TV-ul ala de la Sony de 190 mil.

  19. #379 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atunci iti iei varianta mai mica (de 55" in loc de 65"): Televizor Smart 3D LED Sony, 139 cm, 55X9005, Ultra HD. Sau mai scazi vreo 2500-3000 RON si mergi pe Televizor Smart Android 3D LED Sony, 139 cm, 55X8509C, Ultra HD. Vorba aceea, cumperi 2 de banii pe care-i dai pe un 65".

    Oricum, daca iei de la eMag sau Altex ai 30 de zile timp in care cred ca poti sa ti le comanzi pe toate pe rand, sa le "testezi"

  20. #380 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Cei de la eMag au inceput sa faca talente la mine de cand am returnat 7 iPad-uri intro luna

    La astea doua am ramas sa ma uit. E vreo diferenta mare la calitatea imaginii ? Nu ma intereseaza asa mult functile "Smart" , am un mac mini cu XBMC si nam treaba.

    Primul arata asa mai interesant cu boxele alea chiar daca mai mult ca sigur sunt lafel de praf ca la un TV normal.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 74 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts