Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 74 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #381 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nuuuuu, fă pe dracu în 4 și ia vaporul de 65!!! Mie nu îmi place ăla cu "urechi"

  2. #382 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Chiorasc dracu dupa la ce distanta stau de el , asa sunt deja miop

  3. #383 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Atunci ceva fără "urechi", îți plac difuzoarele alea?

  4. #384 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ceva de genul , imi plac lucrurile ciudate in general Am vorbit acum la Mediagalaxy si au zis ca au modelul cu urechi expus , sa vad cum arata in realitate fata de poze.

  5. #385 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    F#ck this , am vazut acum modelul asta expus Televizor Smart Android 3D LED Sony, 164 cm, 65X9005C, Ultra HD - eMAG.ro ( cum dracu un tv poate fi atat de sexos ? ) , fata de ce am vazut la Samsung asta este peste 10 clase , aici ma refer doar la imagine , ca design inca un 10.

    Acum nush... o merita pret 2.5x fata de asta Televizor Smart Android 3D LED Sony, 139 cm, 55X8509C, Ultra HD - eMAG.ro pentru o imagine ceva mai bun , un design fabulos si 10 inch ?

  6. #386 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai tu sa ne spui man ca le-ai vazut in metal si plastic (carne si oase pun), care iti face mai mult cu ochiu?

  7. #387 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Buzunarul zice al doilea , mintea mea de copil spune primul cuz its more shiny and stuff.

  8. #388 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Always go with the kid, the kid always knows best, banii sunt efemeri + diagonala mai mare = win

  9. #389 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    F#ck this , am vazut acum modelul asta expus Televizor Smart Android 3D LED Sony, 164 cm, 65X9005C, Ultra HD - eMAG.ro ( cum dracu un tv poate fi atat de sexos ? ) , fata de ce am vazut la Samsung asta este peste 10 clase , aici ma refer doar la imagine , ca design inca un 10.

    Acum nush... o merita pret 2.5x fata de asta Televizor Smart Android 3D LED Sony, 139 cm, 55X8509C, Ultra HD - eMAG.ro pentru o imagine ceva mai bun , un design fabulos si 10 inch ?
    Ți-am mai spus de vreo două ori, tu nu, Batman, ochi, miopie Cumpără-l, nu există TV prea mare, doar cameră mică

  10. #390 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @Trefla: daca esti sensibil la subtilitati de imagine*, te uiti la TV de la o distanta mai mare de 2,5m si ti-l permiti, primul fara discutie. Genul asta de produs dispare de pe piata inainte ca pretul sa sufere o reducere substantiala.

    Daca ti-l doresti doar "cause it's sexy", poate ca-i o suma ceva cam mare.

    *banding (sau mai degraba lipsa lui, chiar si la imagini comprimate), fluiditate buna a imaginilor in miscare chiar si cu efectele tip "motion plus" dezactivate, contrast mai bun, redare mai buna a scenelor intunecate far pierdere a detaliilor.

  11. #391 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trefla, daca bugetul nu e o problema, cumpara-l pe cel care iti place tie cel mai mult. Altfel, daca o sa mergi pe varianta mai ieftina (sau mai mica), o sa ai tot timpul un regret ca nu ai facut "un pas in plus"...

    Mie imi pare rau ca a disparut ideea de full led iar oled-urile sunt aproape inexistente pe piata... Acum ca plasma nu mai e, parca a ramas un mare gol. Cine isi doreste negrul perfect la un TV probabil ca inca mai cauta un TV S/H (gen Pioneer Kuro)... sau nu are de ales si ia singurul model cu AMOLED de pe piata din .ro (de la LG)... Pacat!

    Oricum Trefla, vrem o poza cu jucaria montata... we really do! Si sper sa te tina atat de mult incat chiar sa ajungi sa montezi o consola capabila de 4K gaming

  12. #392 SP
    Junior Member Leo10M's Avatar
    Salut la toti ! Am si eu un Tv Philips : LED TV subţire 24PHH4109/88 | Philips si am probleme cu el in special in Seriie Fifa incepand cu 2014, 2015 mai putin sesizabil, iar acum la Fifa 16 demo foarte rau. Ceea ce se intampla este ca atunci cand jocul devine mai rapid , jucatorii devin neclari si lasa o umbra blurry asa a propriei siluete , sau cand camera se misca asemenea ... As putea face ceva sa scap de acest ''efect'' fara a schimba tv- ul?
    Daca nu ma gandesc sa mi cumpar un TV pe la 2000- 2500 lei cand o sa dispun de acestia , si vreau sa imi recomandati un TV in special pentru PS4, si la ce sa ma uit pentru a evita sa cumpar un TV care sa mi faca problemele care le am cu Philipsul meu.

  13. #393 SP
    Junior Member Cosmin22's Avatar
    Va salut!

    Mare fan FIFA, si neposesor de consola ce sunt, m-am hotarat sa-mi cumpar in toamna aceasta o consola PS4. Vreau sa achizitionez si un TV cu ocazia asta, de aici si postarea.

    Pana de curand eram focusat pe LG si Samsung, doar pentru ca brandurile astea par cele mai atractive in magazine. Dupa ce am vorbit cu persoane cu mai multa experienta in domeniul asta, am aflat ca ceea ce afiseaza ei in showroom nu e exact ceea ce vei primi acasa, ca prezentarile sunt trunchiate, s.a.m.d. Anyway, bugetul meu e de 2000 RON, si as dori un TV cu diagonala de 40 inch. LA inceput eram chitit pe cumpararea unui Smart TV, pe urma sa nu-mi mai pese foarte mult de acest aspect, avand in vedere ca pot pierde timpul pe net pe o gramada de alte dispozitive. (apropo, cum merge web browserul pe PS4?)
    TV-ul mi-l iau pentru gaming si filme, si acum vreau sa-mi cumpar modelul Sony Bravia 40R450C, care e la reducere pe la 1600 RON.

    Televizor LED Full HD, 101 cm, Sony BRAVIA KDL-40R450C | ALTEX

    Este cineva care il detine, sau care-mi poate da informatii despre el? As dori sa stiu daca e bun pentru gaming, si daca ati avut probleme in general cu acest model. Orice alte recomandari sunt binevenite.

    Va multumesc!

  14. #394 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    La domo sunt câteva tv'uri la preț bun

    Sony kdl828 50" - 3000 ron / LG lb700 - 55" - 3000, astea îmi par Best deal

  15. #395 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Best deal e 60H7000 Samsung, mi se pare cel mai frumos TV facut vreodata

  16. #396 SP
    Member dragosbc's Avatar
    Buna seara.am gasit la emag televizorul acesta .vreau sa il folosesc conectat la ps4 si pentru filme.isi face treaba?pretul mi se pare bun Televizor Smart LED LG 109 cm, 43UF6407, Ultra HD


    Nu gasesc nicaieri frecventa
    Multumesc

  17. #397 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ciudat... Pe un site turcesc am gasit ca ar fi la 900Hz: LG 43UF6407 Özellikleri - Epey.

  18. #398 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Hello
    Ce tv imi puteti recomanda pentru un ps4? Criteriile pentru el ar fi urmatoarele:
    - full hd, in jur de 40"
    - calitatea imaginii cat mai buna si fluenta
    - timp de raspuns cat mai mic posibil
    In rest nu ma intereseaza 3d sau alte bazaconii. Bugetul in jur de 3000 lei, dar nu batut in cuie.

    Alta posibilitate ar fi sa merg pe un monitor de 24 sau 27, care sa intruneasca aceleasi conditii: imagine cat mai buna si timp de raspuns cat mai mic. In cazul asta as prefera ceva cu timp de raspuns 2ms si evident sa fie full hd. Credeti ca se merita sa folosesc un monitor pe consola? Ma gandesc ca ar putea fi ceva probleme cu scalarea la unele jocuri ce au rezolutie mai mica de 1080p.
    Daca aveti idei, sugestii, experiente personale, va rog sa impartasiti.

    ---------- Post added 22-11-2015 at 20:32 ----------

    LE: Ce parere aveti de monitorul asta Eizo cu panel IPS pentru ps4? Se merita?
    Ma gandesc ca il voi folosi si la pc dupa upgrade, deci inclin un pic mai mult spre un monitor in momentul asta.

    ---------- Post added 22-11-2015 at 20:33 ----------

    Monitor Gaming LED IPS Eizo, 23.8", Wide, Full HD, DVI-D, 2 x HDMI, USB, Negru, FS2434 - eMAG.ro

  19. #399 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am citit multe articole legate de monitoarele pentru gaming-ul pe console, iar toate vorbesc despre un sweet spot pe la 23-24" pentru un monitor pentru gaming. Daca nu ai nevoie de un TV, poti merge linistit pe un monitor. Eu de multe ori mut consola la monitorul de la PC preferand calitatea mult mai buna a panoului (IPS) fata de TV.

    Sincer sa fiu, acel monitor Eizo mi se pare foarte meh, bani aruncati pe nimic. Exista variante mai bune de la LG, Benq, Dell si Asus care sunt mai bune, mai fiabile si mai ieftine. L-a mai pomenit cineva pe forum zilele astea si nu am inteles interesul asta mai ridicat pentru el, nu are nimic deosebit. Monitoare frameless mai reusite gasesti la Asus, LG, Hp, etc.

    Uite ceva exemple:

  20. #400 SP
    Member Hazer's Avatar
    Salutare! Mi-am schimbat astazi TV-ul cu un Sony X83 4K de 50". Dupa ce l-am mai butonat, am observat niste usoare linii verticale (vertical banding) pe ecran. Stiu ca asta este boala LED-urilor edge lit. TV-ul se vede superb, dar acum ca am vazut cele 2 linii (cea din stanga se vede mai usor, dar este destul de aproape de rama, asa ca nu ma deranjeaza) ma cam zgarie pe creier pentru ca stiu ca sunt acolo, mai mult e o problema psihologica.

    Ce parere aveti? Arata totusi normal? Merita sa-l schimb?

    Nu prea as vrea sa schimb TV-ul pentru ca bleeding n-are si uniformitatea de negru si gri este ok.
    Attached Images Attached Images img_6647.jpg img_6644.jpg img_6646.jpg img_6644.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 74 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts