Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #521 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Si eu la concluzia asta am ajuns. E bun ce am ca nu sunt dispus sa mai investesc in tv daca sunt deocamdata asa scoruri. Astept sa vad ce va fi la anul.

  2. #522 SP
    Member cipvas's Avatar

  3. #523 SP
    Member GoroMare's Avatar
    nu prea. mult mai bun pentru pro este asta https://www.evomag.ro/TV-Multimedia-...ource=price-ro. aceasi marime, putin mai eftin dar mai bun pt Pro
    Eu astept sa vad de BF cam la cat se duce pretul la Samsung seria Ks, curbat sau nu pe alea le vanez. Dar sunt mai scumpe

  4. #524 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    E bun doar pentru timp de raspuns. KU6400 nu are panou pe 10 biti, din ce am citit eu doar seria KS dispune de asa ceva. KS7000 de 124cm e deja la reduceri, e 5000 la altex si 4500 la cel (modelul curbat).

  5. #525 SP
    Member cipvas's Avatar
    Televizor LED Smart Ultra HD, 140cm, Android, Sony BRAVIA KD-55XD8005B

    Nici asta nu e ok?

    Deci eu caut sa fie Sony, sa die de 55", sa fie 4k, sa aiba HDR, sa aiba chestia aia cu 10 nus' ce pt gaming(aia nu stiu cum sa o caut in descrierea TV-ului) si sa nu coste cat o masina.

  6. #526 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  7. #527 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Televizor tv Samsung SUHD UE60KS7000 152cm SMART 4K LED NOU Sigilat
    https://www.olx.ro/oferta/televizor-...t-ID7kLhk.html

    E foarte dubios acest anunt . Un pret parca prea mic sa fie adevarat. A cumparat cineva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #528 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    "Pe site din oct 2016", seems legit.

  9. #529 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Este totusi posibil sa fie pe bune, daca e luat de black friday de la servicii precum Samsung Club. Au fost reduceri si de 55% la TV-uri de peste 100.000 de lei, you never know...

  10. #530 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am sunat si am intrebat de garantie. A spus ca are garantie dar nu are factura la el. Pot beneficia de garantie in acest caz?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #531 SP
    Member tudort's Avatar
    Cel mai probabil nu. Garanția este oferită după ce se prezintă dovada achiziționării produsului în sine.

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

  12. #532 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    *edit, erau 10.000 de lei la postarea mea, nu 100.000

  13. #533 SP
    Member gabytro's Avatar
    fac teste de 3 zile cu ps4 pro si tv samsung cu HDR, nu mi dau seama daca e mai ok sau nu in "GAME MODE" (la setarea tv ului ma refer). Voi folositi optiunea asta? Lagul e clar mai mic, dar calitatea imaginii..parca scade.

  14. #534 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ce televizor ai?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #535 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    In multiplayer te afectează destul de mult daca ai lag, eu as juca cu Game Mode on.

  16. #536 SP
    Member gabytro's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Ce televizor ai?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    seria 6 de la samsung. Cu hdr

    ---------- Post added 26-11-2016 at 17:16 ----------

    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    In multiplayer te afectează destul de mult daca ai lag, eu as juca cu Game Mode on.
    Multiplayer nu joc decat fifa si ufc, shooter nu. E adevarat ca exista acel lag..dar nu ma deranjeaza.

  17. #537 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    seria 6 de la samsung. Cu hdr

    ---------- Post added 26-11-2016 at 17:16 ----------


    Multiplayer nu joc decat fifa si ufc, shooter nu. E adevarat ca exista acel lag..dar nu ma deranjeaza.
    Seria 6 de la Samsung nu are wide color gamut asa ca HDR nu prea se merita. Mergi pe game mode.

  18. #538 SP
    Member gabytro's Avatar
    n am inteles mare lucru. Cum adica HDR nu se merita? Inteleg ca atunci cand sunt pe game mode, hdr ul nu este activ?

  19. #539 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Caută pe google o calibrare sau Best setings pentru TV tău cu HDR și Game mode, de când a apărut pro și s-a activat HDR sunt multe forumuri unde se discuta , poate ai noroc

  20. #540 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    n am inteles mare lucru. Cum adica HDR nu se merita? Inteleg ca atunci cand sunt pe game mode, hdr ul nu este activ?
    Pai in primul rand game mode dezactiveaza HDR mode, si invers . HDR mode nu merita in cazul televizoarelor din seria 6 pentru ca nu beneficiaza de wide color gamut, adica de o gama larga de culori, si astfel nu ruleaza la potentialul sau, astfel este nesemnificativ. Asta nu insemna ca este un televizor prost, doar ca nu merita sa pierzi cateva ms, care le castigi cu game mode, in favoarea unei imagini foarte putin imbunatatite.

    Uite aici un review poate iti explica mai bine ce am vrut eu sa spun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts