Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 66 FirstFirst ... 16 56 64 65 66
Results 1,301 to 1,314 of 1314

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

1. #1301 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    @LucKos ma refeream la model, B13, am dat link Flanco fara sa dau de pe site-ul LG pentru ca pe EMAG nu l-am gasit. Banuiesc ca nu il au acum.

Legat de Samsung si Sony, nici eu nu mai sunt la curent, de aceea am intrebat aici. Daca ar fi fost pentru mine.. OLED fara sa stau pe ganduri.
    Si-asa cu astfel de oferte poate schimb B8 al meu.. tot nu sunt lamurit daca imi trebuie VRR pentru PS5

@Ionutz83 multumesc, tot un Samsung BU ma gandeam si eu pentru un "LED normal" si cu mult sub buget la pret. Tizen OS decent si el.

Legat de Q8 s-ar cam apropia la pret de un OLED LG la promotie de BF ma gandesc. Pro si contra OLED vs QLED dar nu vreau sa fac o discutie din asta.
    Resigiliat nu doreste. Este o fata, vrea sa ia cu montaj inclus si prin nu stiu ce card, de la Altex. Nu o sa-si bata prea mult capul dar ar fi vrut macar 1-2 recomandari sa stie ce sa urmareasca de BF pana in ~ 3500 lei.
    Eu doar sper sa ii vina fara pixeli morti, cu uniformitate OK, etc.. este o loterie a panourilor.
    Să știi că resigilatele chiar sunt ok (și unul nou trebuie să-l verifici de pixeli morți). Eu am mai luat resigilate că nu mă interesează cutia și salvezi câteva sute de lei la resigilate. Garanție tot standard e.

Sent from my KB2005 using Tapatalk

2. #1302 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si eu am cumparat un resigilat led care a fost expus in MG un an in perioada cu pandemia (si trebuiau sa-l inlocuiasca cu un model nou). Am verificat cate ore a fost folosit, mi s-a parut un numar foarte mic (raportat la cat scria producatorul ca ar trebui sa tina) si l-am luat la jumate de pret. TV-ul n-are nimic (si nici extra-garantie nu am luat)

3. #1303 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am observat un detaliu interesant, nu ca ar conta prea mult outside gaming ma gandesc, aceste display-uri LED de la Samsung au panou pe 50 Hz? nu 60Hz?
    https://www.samsung.com/ro/tvs/uhd-4...e55bu8072uxxh/

Totodata pentru cateva sute de lei in plus nu ar fi mai potrivit un QLED? Gen seria Q6.

4. #1304 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Astea de 50hz de obicei sunt de fapt de 60hz, multi producatori le listeaza ca fiind 50/60 hz si cele de 120hz sub specificatii sunt aratate ca 100/120hz. Daca tin bine minte motivul este ca in Europa se difuzeaza la 25 fps si in USA la 30fps, dupa fiecare frame televizorul mai adauga cate un frame identic deci in Europa va rula la 50 iar in SUA 60hz dar televizorul este de fapt capabil de 60hz chiar daca se zice ca este de 50hz. Probabil diferenta la fluiditate nu vei observa intre cele doua dar deja cand e vorba de 120hz totul de vine putin mai smooth. Poti da un telefon la relatii clienti sa vezi ce-ti spun ei, daca is instruiti in problema de fata.
    Nu va luati televizoare de 50/60hz doar daca chiar nu puteti scoate un banut in plus! Eu unul nici nu m-as mai gandii sa-mi iau LCD, Am OLED de 2 ani jumate si este ca ma uit la ceva in Dolby Vision sau HDR10 si chiar si acum imi mai spun in sine, oai da misto se vede.

5. #1305 SP
    De-acord, au trecut 4 ani de la achizitia OLED, si-acum spun uneori Doamne da' bine se vede!

Nu am pretentii sa fi urmarit toata discutia, insa caut un TV pentru Netflix, YouTube si cablu TV pentru o cunostinta.
    Uitandu-ma dupa modele, ca de BF nu stii exact ce va fi, in carti sub 3500 lei par a fi Samsung seria (B)U8000 si Q60.. practic daca ii convine pretul consider ca merita sa pluseze un pic pentru un QLED. Se vede altfel pe unul ma gandesc decat pe LED.

Revenind la 50Hz vs 60Hz.. sincer imi era ca "un panou de 50Hz" sa nu proceseze mai greu continut 4K..
    Greu a crede sincer pentru un TV 4K din 2022 dar who ****ing knows.
    De aceea intreb pentru ca mi s-a parut ciudat si nici mie nu imi este clar.. stiam ca toate pot scoate 60 Hz.

6. #1306 SP
    Uite @Encman, dupa ce am postat mi-am refacut tema de casa si este asa cum am zis despre 50hz vs 60hz, nu este panou de 50hz doar ca asa e trecut sub specificatii: https://www.reddit.com/r/PS4/comment..._and_60_hz_4k/

Nu prea le mai am eu cu modele de LCD-uri dar e clar ca daca se poate sa isi cumpere un QLED care are stratul de Quantum Dot in plus lucru care imbunatateste calitatea imaginii iar cat despre serie, sa mearga cat de sus poate in bugetul lui.

7. #1307 SP
    Perfect, mersi frumos, no brainer atunci!

Tocmai ce i-am scris, sa caste ochii dupa orice Q practic la promotie, sigur gaseste ceva la un pret bun.

8. #1308 SP
    Dupa Black Friday mai urmeaza si zielel eMag prin Decembrie daca imi aduc bine aminte, a fost cand au avut promotii mai bune decat de BF.

9. #1309 SP
    Member maravela's Avatar
    Salutare tuturor,

Am nevoie de un TV nou pentru PS5-ul proaspat achizitionat.
    Bugetul e de 3000 lei. Caut ceva intre 50"-55".
    Momentan folosesc un Panasonic FullHD de 49".

M-a intereseaza sa aibe light bleed cat mai putin. Asta inseamna ca nu trebuie sa iau ceva cu ecran IPS. VA-urile au si rate de refresh mai mari.

Am gasit un SONY 50X89J de 50" cu VRR, 120Hz care pare interesant. Are cineva asa ceva? Cum se comporta? Ce alte modele as putea verifica?

Am cautat pe net review-uri pareri si sony pare ok, https://www.rtings.com/tv/reviews/so...e-test-results

10. #1310 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Salut. Sony sta bine pe LCD cu Light bleed, dar caută din seria 90, un 93 sau 95. Sunt puțin mai scumpe decât seria 8xx, dar merita

11. #1311 SP
    Member flaviud's Avatar
    Tocmai a anuntat Emag ca o sa aiba Lg 55C1 la 3999 ron de Black Friday, pentru cine cauta inca un tv eu zic ca e pret ff bun

12. #1312 SP
    Member Antiohh's Avatar
    si sa va puneti alarma de dimineata + BF anul trecut a intrat mai repede pe aplicatie decat in browser. tot ce am vrut sa cumpar era deja sold out cand am intrat de pe laptop, fiind cu butonul de referesh la 10 secunde

13. #1313 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Prețuri foarte bune la 65inch LG. Adăugați și "oled10" pentru reducere suplimentara.

Aveți idee ce diferență este intre aceste modele?
    Attached Images Attached Images screenshot_2022-12-04-09-12-18-734_com.android.chrome.jpg screenshot_2022-12-04-09-12-08-907_com.android.chrome.jpg

14. #1314 SP
    LB are spatele televizorului negru si standul gri inchis, LA are spatele alb si stand mai deschis la culoare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 66 FirstFirst ... 16 56 64 65 66