Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 74 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #1361 SP
    Member flaviud's Avatar
    Daca vrea cineva tv nou, LG OLED55C21LA la 4700 la Flanco - pret pt plata cu cardul, cel mai mic pret pe care l-am vazut pana acum

  2. #1362 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Daca vrea cineva tv nou, LG OLED55C21LA la 4700 la Flanco - pret pt plata cu cardul, cel mai mic pret pe care l-am vazut pana acum
    E vreun anunt pentru extrareducerea cu cardul? Daca nu este specificat nicaieri si e pur si simplu la intamplare, mi se pare ca e doar pentru cei "destepti" si nu pentru toata lumea. Sa fim seriosi cine naiba adauga in cos si da sa finalizeze comanda sa verifice daca au un pret nou produsele.
    Oricum multam dain de headsup

  3. #1363 SP
    Member flaviud's Avatar
    Da, e trecut in dreptul fiecarui produs, se aplica la toate produsele weekendul asta - cine e abonat la newsletter a primit mail

  4. #1364 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    E vreun anunt pentru extrareducerea cu cardul? Daca nu este specificat nicaieri si e pur si simplu la intamplare, mi se pare ca e doar pentru cei "destepti" si nu pentru toata lumea. Sa fim seriosi cine naiba adauga in cos si da sa finalizeze comanda sa verifice daca au un pret nou produsele.
    Oricum multam dain de headsup
    Pagina de prezentare oferta si regulament: Happy Weekend.
    Produsele la promotie pe categorii: Primavara preturilor mici.

  5. #1365 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Salutare , am achizionat de curand un tv LGLX1 si cum majoritatea documentarelor/serialelor de pe Netflix sunt DolbyVision imi intra automat in acest mod.
    Intrebarea e , cum pot dezactiva treaba asta?Nu gasesc in meniu setarea respectiva.
    Ms

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  6. #1366 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Intrebarea este, de ce ai dezactiva Dolby Vision?? Răspunsul ar fi, nu poți dezactiva DV din televizor, eventual daca ai avea un media player extern de pe care rulezi Netflix si care are optiunea asta dar tot nu înțeleg de ce ar face cineva acest pas!

  7. #1367 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Intrebarea este, de ce ai dezactiva Dolby Vision?? Răspunsul ar fi, nu poți dezactiva DV din televizor, eventual daca ai avea un media player extern de pe care rulezi Netflix si care are optiunea asta dar tot nu înțeleg de ce ar face cineva acest pas!
    Sunt sensibil la lumina puternica , scrisul ma dispera in modul ala , ma uit doar cu subtitrarea dezactivata. La toate tv-urile am activat modul auto/noapte.
    Stiu ca pot schimba culoarea subtitrarii..dar tot ciudat o sa mi se para

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  8. #1368 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Daca alegi un gri subtitrarile in Dolby Vision sau HDR10 ti se vor parea ca si un alb slab, nu stiu Netflix daca are optiune pentru opacitate, Amazon are si daca pui opacitate subtitrarea nu mai este suparatoare.

    Mai este si chestia de obisnuinta, se adapteaza si ochii si creierul la nou! Altii isi iau televizoare mai potente pentru capabilitatile HDR iar tu vrei sa-l limitezi la SDR, nasol!

  9. #1369 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Daca alegi un gri subtitrarile in Dolby Vision sau HDR10 ti se vor parea ca si un alb slab, nu stiu Netflix daca are optiune pentru opacitate, Amazon are si daca pui opacitate subtitrarea nu mai este suparatoare.

    Mai este si chestia de obisnuinta, se adapteaza si ochii si creierul la nou! Altii isi iau televizoare mai potente pentru capabilitatile HDR iar tu vrei sa-l limitezi la SDR, nasol!
    Inteleg ideea , dar am piticii mei...tot ce inseamna monitor/tv in casa sta pe luminozitate scazuta , imi pare mai linistitor. Stau 10-12 ore/zi in fata monitorului si probabil de acolo problemele mele

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  10. #1370 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai daca chiar nu-ti plac standardele noi de imagine ce sa zic, da si tu in modurile astea de imagine luminozitatea jos ca de obicei pt HDR este default la 100%
    Setarile se fac fiecare in parte pt toate standardele de imagine, pt Dolby Vision setezi separat, pt HDR10 la fel, pt SDR din nou. Dai jos luminozitatea la cat crezi tu ca nu te deranjeaza.
    La anumite playere externe se poate dezactiva HDR10 si Dolby Vision, ar mai fi si solutia asta sa intre totul in SDR.
    Daca ai luat televizorulul si pentru consola/jocuri din nou trebuie sa zic ca e nasol sa nu profiti de HDR, unele jocuri arata exceptional in HDR, pacat sa nu te bucuri la maxim de ele dar pana la urma sunt ochii tai si treaba ta.

  11. #1371 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pai daca chiar nu-ti plac standardele noi de imagine ce sa zic, da si tu in modurile astea de imagine luminozitatea jos ca de obicei pt HDR este default la 100%
    Setarile se fac fiecare in parte pt toate standardele de imagine, pt Dolby Vision setezi separat, pt HDR10 la fel, pt SDR din nou. Dai jos luminozitatea la cat crezi tu ca nu te deranjeaza.
    La anumite playere externe se poate dezactiva HDR10 si Dolby Vision, ar mai fi si solutia asta sa intre totul in SDR.
    Daca ai luat televizorulul si pentru consola/jocuri din nou trebuie sa zic ca e nasol sa nu profiti de HDR, unele jocuri arata exceptional in HDR, pacat sa nu te bucuri la maxim de ele dar pana la urma sunt ochii tai si treaba ta.
    Gasesc eu o solutie, revin la ochelari heliomati, ms de info!Azi incerc si consola pe el.

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  12. #1372 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post
    Sunt sensibil la lumina puternica , scrisul ma dispera in modul ala , ma uit doar cu subtitrarea dezactivata. La toate tv-urile am activat modul auto/noapte.
    Stiu ca pot schimba culoarea subtitrarii..dar tot ciudat o sa mi se para

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
    Nu poti sa scazi luminozitatea panoului daca esti in modul DV?

  13. #1373 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu poti sa scazi luminozitatea panoului daca esti in modul DV?
    E blocata optiunea cat e activat DV-ul

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  14. #1374 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    ^ interesant, pe OLED -uri LG se pot face modificări dar da, normal si luminozitate si contrast se tin la maxim in moduri imagine HDR.

  15. #1375 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Inca o chestie, am incercat ieri Fifa23 Ps5 si imaginea e stearsa rau , fara contrast, negrul e gri , nu am facut nici o modificare la imagine , a luat automat HDR-ul. Nu ma deranjeaza prea tare , nu joc fifa de fel , dar ma mai bate copilul la cap sa joc cu el si imaginea e aiurea. Celelalte jocuri sunt ok. Pe net nu am gasit nimic ...am incercat toate setarile posibile , ori e hdr-ul slab implementat pe fifa ...ori game mode-ul din tv are probleme cu jocul.Ceva de facut?

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  16. #1376 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sa verifici black level in TV sa fie pe Low si RGB Range in consolă pe Limited.

  17. #1377 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Sa verifici black level in TV sa fie pe Low si RGB Range in consolă pe Limited.
    RGB sigur e dat pe full, mersi , o sa incerc .

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

  18. #1378 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Sau pune la ambele pe auto!!

  19. #1379 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Sau pune la ambele pe auto!!
    Asa ai zice ca ar fi ok. Da eu am pățit mai demult sa nu detecteze bine setarea pe auto...

  20. #1380 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    o sa incerc si va anunt , ca si idee LX1 are panoul de pe C2

    Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 74 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts