Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Blu-Ray3D (rulat de pe PS3) vs 3D HSBS (HDD extern) vs Media Player

  1. #1 SP
    Junior Member ony81's Avatar

    Blu-Ray3D (rulat de pe PS3) vs 3D HSBS (HDD extern) vs Media Player

    Salut

    Deschid acest thread pentru ca vreau sa stiu daca renteaza sa mai investesc si intr-un media player sau nu.TV-ul are diagonala de 40 inch si din filmele 3sbs pe care le-am vazut,singurul care a fost cat de cat fun a fost Resident Evil( nu mai stiu care) si poate Avatar cu niste efecte mai mult de adancime decat ....In fine acum intrebarea mea este daca este diferenta intre 3d-ul redat de pe ps3 si un 3d redat de pe media player.....Asta (pentru ca nu am intrebat de la inceput) daca PS3-ul ruleaza Bluray

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ony81: presupun ca iti dai seama si singur, fara sa-ti raspunda cineva la intrebare, ca diferenta dintre un BluRay si un SBS este in primul rand data de compresia (mkv-ului), bitrate, and so on. Nu ai cum sa compari un 3D SBS de 6-10GB cu un BluRay care are 25-50GB. Desi sunt sigur ca vei gasi cativa destepti care sa-ti spuna ca ei nu observa diferente... once you go BluRay, you never go back! Acum depinde si ce TV ai, de la ce distanta te uiti (la 40" optim ar fi 2m or so), cum stai cu perceperea calitatii (sunt oameni care inca nu sesizeaza diferenta dintre 720p si 1080p, daramite sa vada diferenta de compresie)... Ca player de BluRay-uri PS3-ul e inca super OK. mkv-uri si alte fisiere media la urma urmei poti rula cam de pe orice Android sau iOS in ziua de azi (si activezi 3D manual din TV)...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS3 HDD extern By kendodaniel in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-12-2013, 15:29
  2. Intrebare legata de hdd extern pt ps3 By Srachi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 16 Last Post: 25-09-2008, 21:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts