Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Sfat achizitie home cinema de la Sony

  1. #1 SP
    Member cimaron's Avatar

    Sfat achizitie home cinema de la Sony

    Salut comunitatea Console-Games,
    Am decis sa imi achizitionez acest Sistem Home Cinema Sony DAVTZ715 as vrea sa stiu daca se poate conecta la un ps3 si un xbox360 cat si la un Pc. Cat despre performanta si design rog niste pareri sincere.
    Chiar as vrea sa il evaluez dupa raportul de pret si calitate.
    Multumesc frumos si sper sa fiti cat mai sinceri

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. Sistem-ul la care ai dat link nu mai exista in oferta... Mai bine spune-ne cam ce buget ai si ce configuratie vrei (daca vrei 5.1, 5.0, 4.0, 2.1, etc...).

  3. #3 SP
    Member cimaron's Avatar
    MonkY mersi ca ai aruncat privirea si aici. Nu ma intereseaza sa fie in oferta il cumpar si asa. Zi-mi parerea ta ca sincer chiar mi-au prins bine sfaturile tale.

    ---------- Post added 19-11-2013 at 03:50 ----------

    Nici o părere pro sau contra?

  4. #4 SP
    def
    Junior Member def's Avatar
    As zice pas pe motiv ca nu stie DTS. Eu am un BDV-E280, sunt f multumit de el.

  5. #5 SP
    Member cimaron's Avatar
    Ca sa scot acele efecte ca la cinema. Ce anume trebuie sa fac?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    cimaron: am impresia ca vezi un pic gresit conceptul de "sistem home cinema". Aceste sisteme poarta numele respectiv pentru motivul ca ai un pachet cu toate cele pentru a-ti face micul tau setup (nu-ti mai trebuie nimic altceva). Insa de obicei nu au nici cea mai mica legatura cu "efectele ca la cinema". Mai ales nu la acest buget (am vazut ca sunt aproximativ 1000 RON).

    Daca vrei ceva serios si care sa se apropie de un setup "ca la cinema", iti recomand sa mergi pe solutia receiver + boxe. Mai ales daca ai PS3 (folosesti ca player BluRay) si PC (folosesti ca player pentru orice altceva).

    Uite aici un exemplu de combo (la promotie) de 5.0 + receiver: Pachet PROMO Magnat Monitor Supreme 800 5.0 Pack + Yamaha RX-V375 la AVstore.ro. Receiverul respectiv stie Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio... pe langa toate cele. Nu mai vorbim de 4K support, 4 x HDMI in (poti lega mai multe device-uri la el), ARC, HDMI CEC, and so on.

    Iti recomand sa mai maresti putin bugetul daca vrei ceva apropiat de "cinema". Atentie, pachetul de mai sus nu are subwoofer (personal nici nu folosesc... cu standfloor-uri care se duc foarte jos in frecventa, intr-un apartament de bloc sunt mai mult decat trebuie - la mine simt vecinii cu 4-5 etaje mai jos daca trec de 50% volume)...

  7. #7 SP
    Member cimaron's Avatar
    Nu am avut niciodată un sistem home cinema. Doar sisteme de boxe 5.1 pt pc. Am cumpărat un apartament superb si tot livingul vreau sa-l fac numai pt mine. Adica sistem, home cinema , ps3, xbox 360, pc ceva de genu coltul meu de rai numai ca eu am la dispoziție un living intreg pt pasiunea mea gaming, dar si cinema. Pe scurt: daca am dat ceva bani pe un apartament trebuie sa am si ceva calitativ in el. Sunt inca nou in domeniu
    Hi-Fi ca sa stiu prea multe. Monky mersii pt sfat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie SSD laptop Sony Vaio By cimaron in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 22-11-2013, 00:01
  2. Sfat achizitie telefon By Gabriel4 in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-01-2011, 19:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts