Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 107

Thread: Recomandari TV

  1. #81 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Nu Mai sta pe gânduri. 42W815 cu diguranta cel mai bun...plus că este si la promotie la noi.

  2. #82 SP
    Junior Member emyLo's Avatar
    Buna ,
    am citit si eu azi posturile in care ati scris cu toti si vad ca unii fintre voi chiar se pricep la tv'uri .
    Doresc si eu sa achzitionez de black friday.Mie unu mi'ar placea un samsung ca din ce am vazut prin magazine se vad foartee misto imaginiile pe el , insa nu are rost sa platesc firma doar ca scrie samsung.
    Deci cerintele mele de la tv ar fii urmatoarele :
    - led 4k
    - smart
    - 3d (desi 3d nu neaparat daca este vreun model mai bun si nu are 3d merg pe el )
    - diagonala sa fie peste 124 ( cu cat mai mare cu atat mai bine )
    Si un buget in care as dorii sa ma incadrez ar fii undeva pe la 4000 ron .

    As dori sa il folosesc mai mult pentru vizionarea filmelor pe el , mai rar un joc de pe consola si ce mai folosesc la tv'ul ce il detin acuma ii functia de smart ( mai mult youtube sa pun clipuri de pe telefon direct , aaa si functia clasica de tv fotbal mai multt
    Pana acuma eu m'am uitat la
    Prima varianta ar fii :LG 49ub850v - 3500 ron - diagonala 124 - la modelul aceste daca il achzitionez pana in data de 21.11 primesc un hdd de 500 gb iar daca il iau din data de 22.11 primesc o tableta lg de 10.1 , insa nu cadoul este cel ce ma intereseaza ci tv'ul sa fie bun
    A doua varianta : Philips 58pus6809 - 4000 ron - diagonala 147 cm - modelul acesta am vazut ca a mai fost adus in discutie pe la pagina 2 sau 3 numai stiu exact .

    Eu astept niste pareri de la voi daca se poate si eventual propuneri cu alte modele.

  3. #83 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    imi cer scuze daca a fost mentionat in prealabil, dar aveti ceva pareri despre samsungul asta UE50HU6900?

    mersi mult

  4. #84 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Mai bine il luati pe asta: Televizor LED Ultra HD 4K 3D, 121 cm, PANASONIC TX-48AX630E | ALTEX. Oferta cu 5 ani garantie prinde bine plus ca si TV-ul este bun.

  5. #85 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    am uitat sa mentionez ca o sa il folosesc mainly ptr console, ps3 si ps4...deci daca e unul mai bun la aspectul asta let me know...mersi din nou

  6. #86 SP
    Junior Member emyLo's Avatar
    @AndreiChirita , m-am uitat si la modelul recomandat de tine , insa si Philps`ul si panasonic`ul ofera acuma 5 ani garantie la ele , iar diferenta de 500 de lei intre ele nu e deloc mare tinand cont de diferenta de inchi dintre ele ,
    totusi ma mira pretul "mic" de la philips pentru o digoanala asa de mare + ca are 4k , 3d si smart , acuma sper ca daca te uiti la un meci la el sa il vezi normal nu sa vezi mingea ca la fifa world cup 2002 cand lua foc mingea cand sutai )) . Am fost in Tm la media galaxy insa nu au modelul acesta expus si nici pe stoc sa il pot vedea cica doar pe comanda .

  7. #87 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Am avut eu un Philips acum 2 luni si cu tot aia 5 ani de garantie ai lor: dupa o luna a inceput sa se stinga si sa se aprinda singur si volumul crestea tot singur si era seria 8 nu 6. Dupa ce a stat o luna in garantie mi-au dat banii inapoi, nici ei nu stiau ce sa-i faca. Plus ca Smart-ul mergea execrabil - un lag ce nu l-am mai intalnit pana acum. Tot caut de atunci ceva bun. Nu-ti recomand Philips, sau daca tot esti chitit pe el du-te intai sa-l vezi in magazin si joaca-te prin smart tv un pic.

  8. #88 SP
    Junior Member emyLo's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Am avut eu un Philips acum 2 luni si cu tot aia 5 ani de garantie ai lor: dupa o luna a inceput sa se stinga si sa se aprinda singur si volumul crestea tot singur si era seria 8 nu 6. Dupa ce a stat o luna in garantie mi-au dat banii inapoi, nici ei nu stiau ce sa-i faca. Plus ca Smart-ul mergea execrabil - un lag ce nu l-am mai intalnit pana acum. Tot caut de atunci ceva bun. Nu-ti recomand Philips, sau daca tot esti chitit pe el du-te intai sa-l vezi in magazin si joaca-te prin smart tv un pic.
    @LucKos , as vrea sa merg sa il vad in magazin insa din pacate in Tm nu am unde , am fost la domo ei nu il au , mediafalaxy mi'au spus ca doar pe comanda il aduc (daca vreau sa il cumpar ) , voi merge maine la flanco ca am vazut la ei pe site ca il au si ei in oferta insa varianta de 50 inch nu cea de 58 , insa ma gandesc ca ii aceiasi chestie doar ca difera diagonala .
    Ce imi place la el sincer e diagonala f mare

  9. #89 SP
    Junior Member emyLo's Avatar
    pana la urma am achizitionat un led 4k de la Samsung si anume un 55HU6900 , se vede foarte bine pe el insa meniul sau pare cam "sarac" .Ce ma dereanjeaza este ca la modelul vechi din seria D de la Samsung aveam o functie de Economisere engergie ( dezactivata , automata , scazut , mare , ridicat , dezactivare imagine ) mi se parea f utila mai ales seara functia iar la modelul acesta nou lipseste .

    Si as mai avea o problema poate ma poate ajuta cineva in prima zii puteam sa redau de pe telefon din aplicatia youtube clipuri direct pe led iar acuma nu imi mai vede telefonul televizorul ( nu stiu cum sa ma exprim sa ma intelegeti) , am folosit aplicatia youtube , zappotv , smart view 2 si allshare tv si nici una dinter ele nu imi recunoaste tv-ul , tin sa precizez ca si telefonul si tv-ul functioneaza pe aceiasi retea wi-fi . ma poate ajuta plsss cinevaa ???

  10. #90 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut. Verifica in primul rand ca TV-ul este conectat fara probleme la reteaua ta, incearca sa te conectezi la internet (browser/ apps). Deconecteaza TV-ul de la reteaua ta si reconecteaza-l.Verifica activarea DHCP in routerul tau (ai activat DMZ/ rezervare pt un IP? Acel IP intranin conflict cu cel al TV-ului? Noile deviceuri pe care le conectezi pot primi auto,at un IP?). Verifica, de asemenea, ca ai instalat cea mai noua versiune firmware.

    Daca nimic din toate astea nu rezolva problema ta, este o chestiune de service. Nu stiu cat ai platit pentru respectivul TV insa, in opinia mea, nu ar trebui sa accepti "jumatati de masura", deci service sau inlocuire. Bafta!

  11. #91 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Salutare , a venit timpul sa-mi schimb si eu tv'ul,nu as vrea sa dau foarte mult pe el ,sa zicem 2000 ron +/- 200.Diagonala 100+ O sa-l folosesc pentru filme/gaming...nu tin neaparat sa fie 3d /smart (cred ca o sa folosesc in prima saptamana functiile de genu dupa uit de ele)
    Ma gandeam la : Philips 6000 series LED TV, Full HD, subţire 42PFH6109/88 LED TV, Full HD, subţire ,are cineva acest model ?pareri

    Alternative:
    1. Televizor LED Sony, 102cm, Full HD, 40R480 - eMAG.ro
    2. Televizor LED LG, 106 cm, Full HD, 42LB5500 - eMAG.ro
    3. Televizor LED LG, 119 cm, Full HD, 47LB5610 - eMAG.ro

    Smart:
    1. Televizor Smart LED LG, 106 cm, Full HD, 42LB630V - eMAG.ro
    2. Televizor Smart LED Panasonic TX-42AS500E, 106 cm, Full HD - eMAG.ro
    3. Televizor Smart LED Sony, 102cm, Full HD, 40W605 - eMAG.ro

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dintre cele de mai sus, as merge probabil pe acel Sony. De fapt, as mai pune ceva banuti si as merge pe asta: Televizor Smart LED Sony, 107cm, Full HD, 42W705 - eMAG.ro (eventual asteapta sa apara o promotie la el, sigur se duce sub 2000 RON).

  13. #93 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Am rezervat Philips'ul la altex,dar daca e nu-l ridic suna bine acel Sony daca il baga la sub 2000 poate de sarbatori

  14. #94 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Cauta pe altex modelul 40ub800....este 4k smart de 101 cm la 2000 lei oferta. Nu pot pune link deoarece sunt pe mobil.

    Cel mai bun pret, cea mai buna imagine.

    Orice ai face sa nu-ti iei Philips...probleme grave cu softul (se blochează mai tot timpul)

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil AndreiChirita se refera la asta: Televizor LED Ultra HD 4K, Smart TV, 101 cm, LG 40UB800V - 1999 RON (reducere 1000 RON). Personal nu vad rostul unui 4K la doar 40" (mai ales daca te uiti de la 2-3m), dar la banii astia, nu ai ce sa comentezi. Singura duda e ca vei vedea toate defectele marca LG in toata splendoarea lor (a se citi x4).

    Referitor la Philips, si eu am patit-o cu 2 modele sa mi se blocheze dupa ce m-am conectat cu smartphone-ul la ele... dar la folosire standard (no Smart stuff) au fost OK.

  16. #96 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    4k nu vreau, nu ii vad rostul +ca LG'ul este alb,imi place philips'ul + 5 ani garantie ,am vazut ca se plange lumea de partea cu "smart'ul" la modelele low-entry.Mai astept poate baga ceva de sarbatori,nu tin neaparat sa fie smart. Tot ce vreau este sa-mi ruleze fara probleme filmele de pe HDD la 1080p (momentan pe samsung d550 am probleme,"agata" 1080'urile)

    Ocazional mai merg cu prietenii la sala (ps4 ) si au modelul acesta Televizor LED LG, 119 cm, Full HD, 47LB5610 - eMAG.ro pare ok,in lumina e cam fail,dar acasa nu am probleme cu lumina puternica

    l.e: La Altex pot returna produsul indiferent de motiv (cum este la emag),il duc in showroom si primesc banii pe loc ?

  17. #97 SP
    Junior Member emyLo's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Salut. Verifica in primul rand ca TV-ul este conectat fara probleme la reteaua ta, incearca sa te conectezi la internet (browser/ apps). Deconecteaza TV-ul de la reteaua ta si reconecteaza-l.Verifica activarea DHCP in routerul tau (ai activat DMZ/ rezervare pt un IP? Acel IP intranin conflict cu cel al TV-ului? Noile deviceuri pe care le conectezi pot primi auto,at un IP?). Verifica, de asemenea, ca ai instalat cea mai noua versiune firmware.

    Daca nimic din toate astea nu rezolva problema ta, este o chestiune de service. Nu stiu cat ai platit pentru respectivul TV insa, in opinia mea, nu ar trebui sa accepti "jumatati de masura", deci service sau inlocuire. Bafta!

    @AlanPoe mersi am rezolvat acuma , la setariile de la retea la tv era pus pe setare ip manual si erau toate 0.0.0.0 , am dat un restart la router am pus pe obtinere ip automat si sa rezolvat .

    App, de la media galaxy l'am luat a fost la oferta la 4000 de lei , la domo il vazusem la 8000 si trebuie sa primesc si un hdd samsung cu niste filme 4k si ceva documentare 4k pe care dupa ce il voi viziona intentionez sa il vand sa cumpar ceva hdd de 2tb sa am pentru download seriale filme si altele.

  18. #98 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare, merita banii TV-ul asta Televizor Smart LED Full HD, 106 cm, LG 42LB5820 | ALTEX ? Sau daca puteti recomanda ceva intr-un buget de 1700 - 1800? 106 cm.

  19. #99 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    @Caponescu
    Televizor Smart LED LG, 106 cm, Full HD, 42LB630V - eMAG.ro "pe hartie" sta mai bine asta.
    Eu le-am vazut/testat,si am ramas la o lista scurta: Panasonic AS640/650 sau Sony W705 ,acum astept sa vad cum evolueaza preturile,poate de Craciun baga ceva oferte daca nu, inceputul anului cand se schimba gama si trebuie sa bage reduceri

  20. #100 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Va salut!

    Sunt in cautare de un nou televizor si am ramas cu gandul la acestea:

    Televizor LED Smart Full HD, 121 cm, SONY KDL-48W585B | ALTEX

    Televizor Smart LED Ultra HD 3D, 102 cm, PHILIPS 40PUS6809/12 | ALTEX

    Bugetul nu trebuie sa depaseasca 2500 RON

    Ce parere aveti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari jocuri By erik95 in forum Console Club
    Replies: 53 Last Post: 01-12-2020, 10:26
  2. Recomandari By kiwi2012 in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2012, 09:34
  3. Lcd lg recomandari By Alexinho1337 in forum HiFi
    Replies: 2 Last Post: 13-02-2011, 13:55
  4. Recomandari External HD! By fratila in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 26-02-2010, 17:46
  5. Recomandari Telefoane By Bobby in forum GSM
    Replies: 37 Last Post: 24-04-2009, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts