Mi s-a stricat cablul HDMI de 5m prin care-mi legasem Mac-u de TV pentru a scoate direct si am zis ca pana-mi cumpar altu (daca mai e cazu) sa incerc si cu un media server, sa vad ce reusesc, avand un smart TV de la Panasonic.

Am incercat initial sa le pun pe USB si sa incerc direct, dar TV-u vede doar .avi-uri si .mkv-urile n-au nicio sansa (desi am vz pe net ca ar trebui sa le vada si sunt cu update-urile la zi).

Pe partea de media server, am incercat initial cu TV Mobili pe care-l recomanda chiar Panasonic in meniu, dar m-am lovit de o subscriptie sau o versiune Pro ce trebuie cumparata, neavand un trial.

Dupa care am luat Plex media server, dar este foarte limitat si nu inteleg de ce. Am pus 3 filme intr-un folder, toate in format .mkv (1 film si 2 seriale) si el imi vede doar filmul pe TV.

Dupa care am zis sa incerc cu XBMC, dar ori nu se poate "scoate" un server pe wi-fi, ori nu am reusit eu sa-i dau de cap.

So...ceva pareri ? Sugestii ? Neaparat sa fie o aplicatie compatibila si Mac iar TV-ul este acesta.