Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Videoproiector sau TV

  1. #1 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

    Videoproiector sau TV

    Videoproiector sau TV? , va fi folosit in mare parte filmelor si jocuri .

  2. #2 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    Videoproiector 1080p nativ minim.

  3. #3 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Buget va fi , asta nu ar fi problema . As putea aloca cel putin 800 euro doar pt un proiector sau tv dupa caz.

  4. #4 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    La 800 euro, proiector bun doar sh gasesti.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Videoproiector sau TV? , va fi folosit in mare parte filmelor si jocuri .
    Depinde foarte mult ce setup ai, cat spatiu si ce buget poti aloca. Daca ai un perete mare gol si te joci doar pe intuneric, poate ar merita sa te gandesti si la un proiector. Personal as alege TV-ul pentru ca este mult mai "maleabil" si poti sa vizionezi filme si sa te joci oricand, indiferent de cat de luminata e camera.

    De exemplu in acest moment mi-as lua un 4K de 55" la banii astia: Televizor Smart LED LG, 139 cm, Ultra HD 4K, 55UB820V - 3499 RON (41% reducere)! Pe cand ca proiector nu m-as putea uita la banii astia decat la ceva "mediu" precum Videoproiector 3D Full HD BenQ W1070, Home Cinema - 3399 RON.

  6. #6 SP
    Banned cryyo's Avatar
    La 800 o sa iei ceva de calitate inferioara si dupa 2 ceasuri de functionare tra sa faci o pauza, sa-l opresti ca altfel ia foc. Exagerez eu un pic, dar nu foarte tare.
    Am fost si eu interesat la un moment dat de asa ceva. Ideea de mega diagonala ma incanta mult. Dar perspectiva de a lua pauze lungi si dese mi-a taiat elanul.
    Daca crezi ca-l folosesti maxim 5 ore pe zi...mmm, treaca-mearga.

    Si nu in ultimul rand problema cu functionarea pe timp de zi. De nu-i bezna totala in camera pa si pusi calitate la imagine.
    Numai cele foarte scumpe reusesc cat de cat sa mentina o imagine vibranta in conditii de ceva raze de lumina care ar patrunde.

    LE. Vad ca nici Monky n-are somn. Vezi ca iti propune un TV excelent la banii aia.

  7. #7 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Mah , cu locu nu ar fi problema , am o pivnita ( beci) destul de mare si am proiect sa o fac ca un fel de bar , si m-am gandit si la varianta asta cu cinema acasa ..Asa un loc numa a meu , nu mai deranjez pe nimeni " cai muzica prea tare , cai filmu dat prea tare , ca urla ala din GTA prea tare etc" , daca vreau sa ma imbat ziua in amiaza mare fara sa ma fac de ras ala ar fi cel mai potrivit loc. Deci proiectu deja e in cap si pe foaie . Locuiesc la casa deci locu nu e problema .

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi ca daca vrei sa te imbeti cu proiectorul, va trebui sa bei pe intuneric

  9. #9 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    La proiector mai trebuie sa te gandesti si la lampa. Eu cam ce am avut proiectoare, lampa s-a dus mai repede decat in specificatii. Iar una noua costa destul. La un LG am avut ghinionul sa se duca dupa 400 de ore.

  10. #10 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    Depinde de proiector si de modul de utilizare a lampii, la mine a trecut de 4 ani si inca nu o schimb, desi am lampa noua in cutie.

    Ca sa faci diferenta intre un proiector bun si un tv bun, cauta la ambele ce si cum stiu sa redea la aceeasi diagonala (mare ) si cu ce costuri, atunci vei vedea ca nici nu mai conteaza pretul lampii unui proiector.

    Daca vorbim doar de pret, atunci un tv normal este net mai ieftin decat un proiector.
    Daca vorbim despre diagonala si calitate, hm...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Videoproiector gaming setup By killlemalll3 in forum HiFi
    Replies: 12 Last Post: 21-11-2013, 11:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts