Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: iPhone 3GS vs HTC Hero vs Nokia N97

Voters
52. You may not vote on this poll
  • iPhone 3GS

    29 55.77%
  • HTC Hero

    14 26.92%
  • Nokia N97

    9 17.31%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: IPhone 3GS vs HTC Hero vs Nokia N97

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    IPhone 3GS vs HTC Hero vs Nokia N97

    Sau mai exact, Mac OS vs Android vs Symbiam
    Ce ati alege dintre cele 3 telefoane ? Si de ce ?

  2. #2 SP
    Member octav's Avatar
    nokia N97. grea alegere, dar m-am hotarat in sfarsit.
    motivul? o gramada de functii si aplicatii superioare celor 2

  3. #3 SP
    Member Snake's Avatar
    HTC Hero ! Android rulez ! Si e doar inceputul

  4. #4 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Hero ma tenteaza cel mai mult, si asta pentru ca are ecran capacitiv ca si iphone si ar trebui sa fie lafel de bun la touch.

    Dupa ce am umblat cu un nokia 5800 am ramas total dezamagit de interfata plictisita de pe symbina touch, si sunt sigur ca n97 nu este foarte diferit ( vorbesc doar din partea designului)

    Iar cu iphone nu am nimic dar refuz sa le bag bani in buzunare la zgarciomanii astea de la Orange!

  5. #5 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    nokia N97. grea alegere, dar m-am hotarat in sfarsit.
    motivul? o gramada de functii si aplicatii superioare celor 2
    Aloo,pe ce lume traiesti?Stii macar ce vorbesti cand zici,,o multime de aplicatii fata de cele doua``? Apple are jocuri/aplicatii pe app store cat va strange nokia de cand s-a lansat pana in clipa cand se va desfiinta..Am votat pentru Apple,deoarece ei cu iphone-ul au revolutionat lumea dupa parerea mea:d

  6. #6 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Eu sunt foarte subiectiv de felul meu, deci motivele mele sunt simple

    1. Nokia este o marca buna de telefoane dar touch screen-ul e varza. Am un Nokia 5800 si nu-s foarte multumit de el.
    2. IPhone-ul pentru mine este mult prea lat. nu am cum sa-l tin in buzunar confortabil. Deci este exclus din prima. El ca telefon cred ca este peste N97 dar eu nu pot sa trec peste calitatile lui fizice
    3. Ramene HTC-ul. Am avut un HTC Diamond de care eram foarte multumit. Dar acela avea Win. Mobile pe el. Dar cred ca Androidu este peste Win Mobile (am incredere in google )

    Raspuns final: HTC.

  7. #7 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by steauacroitoru View Post
    Aloo,pe ce lume traiesti?Stii macar ce vorbesti cand zici,,o multime de aplicatii fata de cele doua``? Apple are jocuri/aplicatii pe app store cat va strange nokia de cand s-a lansat pana in clipa cand se va desfiinta..Am votat pentru Apple,deoarece ei cu iphone-ul au revolutionat lumea dupa parerea mea:d
    fiecare cu parerea lui. am butonat un n97 si am ramas placut surprins. mai placut decat htc Hero si iPhone. si apropo: asta e parerea mea. nu scrie nimeni ca trebuiesa criticam alegerile celorlalti

  8. #8 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Practica ne omoara...

  9. #9 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    HTC Hero,am butonat acum cateva zile unul,si mi se pare super tare,totul se misca smoothly.

  10. #10 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Iphone all the way! Eu am un 3G si crede-ma, nu exista alt telefon mai bun ca el. Am butonat recent si Nokia N95 si N97, cat si HTC-ul... Ce pot sa spun... La Nokia materialele sunt naspa cu draci! Cheap plastic, iar la atingere nu mi-a placut de loc. Daca vrei insa sa scrii multe mesaje, notite, sau sa stai pe mess, e alegerea cea mai buna. HTC-ul are un design oribil, iar materialele sunt, din nou, de proasta calitate. Ma rog, e o parere mai mult sau mai putin subiectiva... Eu spun ca nu merita banii...

    Iphone-ul in schimb, e un pic mai lat, recunosc, insa pentru mine nu e o problema. Browse-rul e cel mai bun dupa parerea mea, iar ca aplicatii... Well, nu cred ca mai are rost sa dicutam. De la Footbal Manager (jocul e mai bun decat varianta de DS sau PSP) la Menstruation Calendar (my wife realy uses this! ), are niste aplicatii absolut superbe! Acum varianta 3GS e si mai rapida, insa nu cu mult... oricum nu este atat de rapid incat sa merite diferenta de pret fata de 3G!

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    "nokia N97. grea alegere, dar m-am hotarat in sfarsit.
    motivul? o gramada de functii si aplicatii superioare celor 2"

    trebuie sa recunosc ca nu am mai ras in halu asta de foarte mult timp.

    am iphone 3G de app 1 an. inainte de el am avut multe telefoane. nokia, siemens, motorola...iar inainte de iphone am avut HTC tytn 1 si Tytn II.

    NIMIC nu se compara cu iphone. usurinta cu care poti gasi si accesa absolut orice, oricand, usurinta cu care merge touch-ul. aplicatiile in sine, jocuri cu super grafica, programe, editoare de foto/video, muzica, filme, fotografii, filmat...samd...si..cel mai tare, poti si vb la el si scrie sms-uri

    btw, pt cine a zis ca nu vrea iphone ca sa nu le bage bani in buzunar celor de la orange. gasesti pe net, noi, in tipla, nedesfacute, la preturi destul de mici (si aici ma refer la 3G, nu la 3GS)

  12. #12 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Apropo,va puteti da seama cat de jalnic este n97 din simplul fapt ca nici la ora actuala nokia nu a implementat un procesor grafic in acest telefon

  13. #13 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar
    Chiar azi am comparat un 3G cu un 3GS. Cel din urma se misca senzational de rapid. In plus cred ca am testat cel putin 50 de aplicatii pentru 3GS care merg perfect.

    Deasemenea am butonat si HTC-ul, dar nu ma impresionat.

    Inca nu am prins un N97 dar sunt sigur ca nu mi-ar place ca telefon pentru toata ziua. Puteam sa-mi iau orice Nokia dar am ales sa folosesc un E66.

  14. #14 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    cu toate ca nu am, iphone 3Gs

  15. #15 SP
    Member octav's Avatar
    nu ma mai criticati. fiecare cu alegerea lui, ok?

  16. #16 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Iphone 3gs pentru miile de aplicatii si functionalitatea sa.
    Eu nu detin un iphone..insa detin un iTouch...si este cam acelasi lucru fara telefon.
    Si totusi...de ce sa dai 30 de milioane pentru un telefon hi-tech? Iei un nokia 3310 si n-ai treaba.
    Un telefon e bun doar pentru apeluri si mesaje sau email -atat. (parerea mea)

  17. #17 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    nu ma mai criticati. fiecare cu alegerea lui, ok?
    Parca ai fi un copil din ala plangacios,in primul rand nu te-am criticat,asta este si parerea mea iphoneul,atat.

  18. #18 SP
    Member Kratos's Avatar
    Am votat iPhone pt. ca N97 se misca de parca ar avea un Symbian Beta pe el (desi Android ar trebui sa fie asa). As fi ales HTC Hero daca nu ar fi avut forma un pic ciudata si daca ar mai trece peste niste praguri (poate de la v2.x incolo sa merite). iPhone-ul, de bine de rau, are Apple Store-ul incredibil, se misca incredibil. E un telefon mediu si destul de bulky, insa functionalitatea sa, accesoriile, OS-ul, il fac sa sara cu mult peste ceilalti. Pana si camera la 3GS fara flash este cu mult peste cea a lui Hero sau N97 (care culmea, are dual flash). Daca eram Karl Zeiss mi-ar fi fost rusine sa mi se foloseasca numele pe asa ceva. Singurul avantaj pe care-l vad la N97 este tastatura, dar care face telefonul prea bulky, si care este pe "3 randuri", ceea ce iarasi nu place. Cel putin mie nu mi-a placut.

  19. #19 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    iPhone 3Gs
    De ce?Pentru ca este peste celelalte la calitate si utilitati.Am un 2G si sunt foarte multumit de el,am avut multe telefoane si am ramas cu asta,imi place foarte mult,este facut special pentru mine.
    L-as schimba doar cu un 3Gs,datorita camerei mai bune.Desi imi place mai mult aluminiul decat plasticul.

  20. #20 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    ... Pana si camera la 3GS fara flash este cu mult peste cea a lui Hero sau N97 (care culmea, are dual flash). Daca eram Karl Zeiss mi-ar fi fost rusine sa mi se foloseasca numele pe asa ceva. Singurul avantaj pe care-l vad la N97 este tastatura, dar care face telefonul prea bulky, si care este pe "3 randuri", ceea ce iarasi nu place. Cel putin mie nu mi-a placut.

    poti sa uploadezi niste exemple ? N97 vs. iPhone 3GS ... chiar sint curios sa vad ce stie 3GS-ul in materie de camera. Am vazut ceva prezentari unde, intradevar viteza este un punct forte insa nimic in ceea ce priveste calitatea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts