Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Samsung i850 bate tot

  1. #1 SP
    D@N
    Junior Member D@N's Avatar

    Thumbs up Samsung i850 bate tot

    Eh.. nu stiu cat de multi ati aflat inca de acest telefon insa eu am aflat si ce pot sa spun ca abia astept sa iasa la vanzare sa vad daca mi-l pot permite, oricum dupa parerea mea bate Iphone, bate Nokia N96 si alte telefoane de ultima generatie.. Numele sau complet este : Samsung i8510 INNOV8

    Date tehnice ale mega telefonului:
    Generale:
    Retea HSDPA / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    Lansare2008, 3Q
    ValabilitateComing Soon
    Marimi:
    Dimensiuni 106 x 54 x 17 mm
    Ecran: De tipTFT, 16M colors
    Marimi240 x 320 pixels- 2.8 inches
    - Accelerometer sensor for auto-rotate
    - Optical Mouse
    Ringtones: De tipPolyphonic, MP3
    Inserare noua Download
    CantitateUp to available memory
    Vibratii Yes
    Memory: Agenda Practically unlimited entries and fields
    Lista apeluri Practically unlimited
    Slot card microSD (TransFlash), up to 8GB- 8/16 GB internal memory
    - 128 MB RAMConnect
    USB USB port
    WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA
    Port Infrarosu No
    Bluetooth Yes
    Data:
    WAP Yes , WAP 2.0
    Edge Class 10, 236.8 kbps
    3G HSDPA, 7.2 Mbps
    GPRS Yes, Class 10 (4+1/3+2 slots)
    Media:
    Mesagerie SMS, MMS, Email, Push Email, IM
    Video DivX/H.263/H.264/WMV/MP4 player
    Mp3 Player MP3/eAAC+/WMA/AMR/RealAudio player
    Radio FM radio with RDSAccesorii
    OS Symbian OS v9.3, Series 60 rel. 3.2
    Ceas Yes
    Alarma Yes
    Browser xHTML, HTML
    JavaJava MIDP 2.0
    CuloriBlack
    LimbiMajor European and Asia-Pacific languages
    JocuriFIFA 2008, Asphalt + downloadable
    Camera8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, image stabiliser, video(VGA@30fps, QVGA@120fps), flash; secondary videocall camera - Built-in GPS receiver
    - A-GPS function
    - Camera images geo-tagging
    - Smart reader, auto-panorama shot, smile shot, blink shot
    - Video editing
    - 3.5 mm audio output jack
    - Organizer
    - Built-in handsfree
    - Voice memo/dial BaterieStandard battery, Li-Ion 1200 mAhStand-byUp to 310 hTimp vorbireUp to 8 h 30 min


    Ce parere aveti?
    Attached Images Attached Images samsung-innov8-combo.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, cred ca e atat de nou incat nici nu-l gasesc pe gsmarena (acolo unde de obicei fac comparatii intre telefoane). Arata bine... insa eu unul nu m-am putut impaca niciodata cu telefoanele Samsung...

    P.S. Nu vad daca este touch screen, nu vad greutatea lui... iar timpul de convorbire mi se pare "exegerat" cu 8h 30 min...

  3. #3 SP
    Member I-Ray's Avatar
    singurul defect care il gasesc la acest telefon este ca nu are butonul de meniu ca telefoanele Nokia, deci nu cred ca poti lucra in Multi-Tasking cu el...

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    1. Interfata mi se pare groaznica.
    2. Are Symbian. Prefer oricand Windows Mobile peste Symbian.
    2. Samsungurile niciodata nu m-au incantat.

    Acum in UK m-am jucat pe noile Samsunguri, Omnia si nu m-au incantat deloc deloc. Samsung nu prea a avut succes la telefoane (parerea mea).

  5. #5 SP
    Member Catallin's Avatar
    @D@N scuza-ma ca te intreb, dar tu cand faci comparatia ca e mai bun decat iPhone pe ce anume te bazezi? Ai iPhone de o gramada de timp si ai si i850 tot de o gramada de timp si ai concluzionat tu dupa ce le-ai folosit atat ca ar fi mai bun i850? Sau de fapt tu ai vazut iPhone la un prieten, ai vazut si tu 2 jocuri, o poza si o aplicatie si aia e, ti-ai facut parerea despre telefon sau mai rau... l-ai vazut pe net?

  6. #6 SP
    D@N
    Junior Member D@N's Avatar
    din fericire am pus mana pe un iphone 3g si l-am butonat insa nu e mare chestie in afara ca are ecran mare, e slim si tocu screen.. camera de 2 mp iti lasa gandul la un telefon de generatia 2006, nu are DivX si nici alte functii ca cel mentionat sus si deci la performante pe langa ca are OS Symbian zice ceva... pe cand iphone ?? La design nu comentez.. iphone e mai frumos.. dar na daca dam atatia bani.. nu dam mai mult pt design.

  7. #7 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    iPhone-ul daca ti-l faci tu cum trebuie cu soft-uri devine complet A mai fost o discutie despre asta pe forum

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bobby, orice soft i-ai pune... camera tot la fel de slaba ramane

  9. #9 SP
    Member Catallin's Avatar
    E, n-are divx. Eu am vazut film cu subtitrare pe el (desi n-as mai incerca experienta fiind foarte incomod, doar asa de fantezie). Convertesti si aia e daca tot vrei sa vezi filme. Asta cu camera la un telefon mobil... eu nu prea sunt de acord, daca vrei sa faci poze ca lumea iti iei aparat foto, daca vrei sa surprinzi un moment atunci sa stii ca este foarte buna si camera chiar daca este doar de 2MP. Si filmarea cu programul potrivit este excelenta.

    Dupa cum a spus si Bobby, odata ce ti-ai ales suita de programe/jocuri e perfect.

  10. #10 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Cred ca Samsung Omnia se cam uita de sus la i850 si la pret nu cred ca e foarte mare diferenta intre cele 2.Eu insa am ales, in aceasta iarna, un w960i de la Sony Ericsson de care sunt foarte multumit si pe care il prefer oricand iphone-ului fie el si 3G
    Check it out: Sony Ericsson W960 - Full phone specifications
    Cheers...

  11. #11 SP
    Member I-Ray's Avatar
    oricum, tot n96 imi place mai mult. si dupa i850 mai trebuie sa asteptam vreo cateva luni...n96 a aparut de vreo 2 saptamani si nici nu e mult: 2500 LEI.

  12. #12 SP
    Junior Member atreides's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, cred ca e atat de nou incat nici nu-l gasesc pe gsmarena (acolo unde de obicei fac comparatii intre telefoane). Arata bine... insa eu unul nu m-am putut impaca niciodata cu telefoanele Samsung...

    P.S. Nu vad daca este touch screen, nu vad greutatea lui... iar timpul de convorbire mi se pare \"exegerat\" cu 8h 30 min...
    Samsung i8510 INNOV8 - Full phone specifications

  13. #13 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Camera? Aia e camera? Cine foloseste camera de la telefon? Eu clar nu.

  14. #14 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    mnoo cine e dispus sa faca un schimb cu un Psp slim&little silver modat cu firmeware 5.00m33-4 +card de memorie 4 GB Sony Magic Gate + husa de transport si anti shoc cu 2 port UMD si loc pt casti + cablu AV cu 5 Mufe care suporta si jocuri + cutia si o baterie Pandora + bateria lui de 1200mAh+ casti panasonic originale toate+incarcator in STARE EXCELENTA TOATE + PSP-ula fost luat in 21.07.2008 deci mai este garantie 6 luni


  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    "mnooo" cu siguranta nimeni care a discutat despre Samsung i850 acum 4 luni

  16. #16 SP
    Member dogdan's Avatar
    care e chestia cu telefoanele performante? si mie imi placeau cand eram mai "tanar" acum imi trebuie telefon doar sa sun si sa fiu sunat,dc mi-ar trebui un telefon care face toate chestile de mai sus ? voi chiar folositi toate functile unui asemenea telefon ? eu personal camera video/photo o fososesc ft rar daca surprind o faza haioasa in rest nu.

  17. #17 SP
    Member mihaikid's Avatar
    6500 il bate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Apple bate noi recorduri! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 28-01-2014, 18:32
  2. Corning: Lotus XT bate Gorilla Glass 3 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 0 Last Post: 17-05-2013, 17:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts