Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 86

Thread: HTC-Discutii despre orice model

  1. #41 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daca avea o rezolutie mai mare, era perfect. Ecranul are 16 milioane de culori dar o rezolutie de Samsung Corby. Pacat.

    LG Optimus One, de exemplu, are rezolutie mai buna dar culori de Corby. Din punctul meu de vedere, orice sub Desire, Milestone, Galaxy S sau echivalente, nu sunt decat alternative low budget.

    Ecran cu rezolutie buna + procesor de 1 Ghz + Android = WIN

  2. #42 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Salut baieti, am o intrebare pt voi. Cu cat credeti ca ar trebui sa vand un htc hero vechi de un 1 an in stare perfecta fara nicio problema si rootat? Ty

  3. #43 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Pretul pietei se invarte intre 450 si 700 lei. La 700 lei fiind unul nou, sigilat. Alege un pret pe la mijloc si negociaza cu posibilii cumparatori ^_^

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Baieti, am HTC Magic-ul codat pe vodafone (este luat de la ei). ma puteti ajuta sa-l decodez ? se poate ? imi puteti da un tutorial, sau ceva ? tks

  5. #45 SP
    Member Wargasm's Avatar
    O recomandare de navigatie pt. android aveti? Eventual si niste harti offline.

  6. #46 SP
    Junior Member Balzacu's Avatar
    Pentru navigatie incearca Motonav sau iGO My Way. Doua nume, un singur program: iGO Amigo de pe aparatele cu WinMo/WinCE. Dispune de hartile offline ale iGO 8.3, cu un nivel de acoperire foarte bun pentru vestul Europei si bunicele pentru sud-est.

    Pentru gradul de detaliere ai urmatorul link http://www.navngo.com/pages/global/e..._8_map_details.

  7. #47 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Merci, o sa le incerc.
    De Copilot si andnav2 stii ceva?

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu ce am scris mai sus ??

  9. #49 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Din cate stiu eu HTC-urile se pot decoda numai folosind niste unlock coduri detinute in mod normal de cei de la HTC. Tot in mod normal sunt o multime de site-uri care contra unei sume (de obicei nu foarte mari) iti fac rost de codul respectiv, ti-l trimit pe mail...tu il folosesti si Voila!!! ai un HTC unlocked.

    Din nefericire in Romania treburile stau altfel. Codurile de deblocare care vin in mod normal de la HTC sunt inlocuite de carrierele din Romania (Vodafone, Orange) cu propriile lor coduri. Prin urmare acele site-uri de care vorbeam mai sus nu iti mai pot da coduri de deblocare valide, singura ta optiune ramanand sa apelezi la cei de la Vodafone. Nu e cea mai buna solutie (costa destul de mult) insa este singura.

    Tot ce am scris mai sus mi s-a intamplat cu un HTC Desire luat de la Vodafone. E posibil ca la HTC Magic sa fii mai norocos si sa mearga decodat cumparand un cod de pe site-urile de profil.

    PS daca ai luat telefonul la liber de la Vodafone da-le direct lor un mail si iti vor trimite codul de deblocare.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    faza e ca, eu l-am luat de la cineva care l-a primit cadou de la prieteni. telefonul a fost cumparat la liber de la vodafone si am garantia, dar nu am factura sau orice altceva

  11. #51 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nu cred ca iti trebuie factura...IMEI-ul ar trebui sa fie suficient sa verifice telefonul... incearca nu ai ce pierde

  12. #52 SP
    Member Atrium's Avatar
    Daca telefonul a fost cumparat la liber nu inteleg cum este blocat doar pe Vodafone. Nu asta este ideea unui telefon cumparat la liber, si anume sa fie...liber ?

    Aceasta deblocare la Vodafone costa 50 RON. Nesimtiti.

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, la Vodafone nu exista la liber, exista doar sa nu fie la abonament. sper sa nu-mi ceara bani pt asta...

    o sa sun zilele astea sa vad

  14. #54 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nu iti cer nici un leu...stai linistit ca ti-l deblocheaza fara sa comenteze...iti ramane sa speri ca IMEI-ul este suficient si nu iti cer si factura

  15. #55 SP
    Junior Member Balzacu's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Merci, o sa le incerc.
    De Copilot si andnav2 stii ceva?
    Copilot am vazut ca are acoperire foarte slaba pe .ro, pentru vest e ok, dar nu l-am testat inca.

    Andnav2 foloseste harti care sunt furnizate de proiectul OpenStreetMap. Cel putin harta Romaniei datata 25.03.2009 am folosit-o pe un SE C905, dar mai mult m-a incurcat decat descurcat.

  16. #56 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Cum se baga pe telefon Igo My Way? Il copiez pur si simplu sau trebuie vreo aplicatie care sa sincronizeze, ceva gen itunes?
    Nu am mai avut pana acum Android si de acea intreb.

  17. #57 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am si eu o intrebare (sper ca aici trebuia postata)
    vreau sa-mi iau de ziua mea un smartphone, si nu ma hotarasc intre HTC Wildfire sau Sony X8. Ca pret nu e mare diferenta intre ele, dar as vrea sa stiu ce imi recomandati

  18. #58 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    Salut!
    Imi cer scuze de postul anterior.
    eagle-eye:
    Eu le am pe amandoua.
    ce pot sa spun.Sunt 2 Tel-uri compacte.Dupa X10 mini si pro de la S.E.
    X8 l-am luat prietenei mele,apoi eu mi-am luat Wildfire.Amn2 sunt 2 telefoane extraordinare la un buget redus.
    La X8 nu imi place Touch-ul,raspunde mai greu adica tre sa apesi un pic mai tare,nu are multitouch,un pic grosut fata de Wildfire.
    Ce imi place la el:
    Display-ul are rezolutie de 320-480,fata de 320-240 la Wildfire,se aude foarte tare si foarte clar difuzorul,nu intarzie la comenzi,sunetul in casti,daca ai o pereche dovedita,e fenomenal.
    Wildfire:
    singurul defect-Display-ul are rezolutie prea mica,as mai adauga si Gps-ul,dar cred k pe viitor o sa apara o versiune la rezolutia lui.
    Arata mai Sexy k X8,pare mai Havy-Duty.Sunetul in difuzor e mai slab,orcum are multe chesti foarte diferite fata de X8 care o sa te impresioneze.
    Personal am ales Wildfire,pacat de Display.X8 e pentru Fete parerea mea.Uite aici niste Rew.
    Sony Ericsson E15i XPERIA X8 Dark Blue - TelefonulTau.eu
    HTC Wildfire Black - TelefonulTau.eu

  19. #59 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Whoaaaa. Am ramas SOCAT!!!

    A aparut un nou froyo pentru wildfire, varianta europeana. Se gaseste doar in custom firmware, cel de aici: 10/Dec 2.22.405.1 r1 - MoDaCo Custom ROM (Froyo 2.2.1) for the HTC Wildfire with Online Kitchen - Android @ MoDaCo

    Prima impresie este WOW! Arata mai bine. Parca au mai imbunatatit putin calitatea. Putin mai mult. E si mai rapid. Mai interesant. Au adaptat si softul Navigation al Google. SUPEEEEERB! Incep sa ma indragostesc de el. Daca functioneaza si angry birds... nu mai il schimb EVER!

  20. #60 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Umm..are careva idee de vreo aplicatie pentru raspuns / reject prin voce ? Mi se pare incredibil ca nu am gasit decat una singura care e contra cost si care aparent nici nu functioneaza prea bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts