Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Problema Iphone 2G

  1. #1 SP
    Member zempty's Avatar

    Problema Iphone 2G

    Am primit un Iphone 2G si l-am conectat la PC am instalat iTunes si mi-a cerut sa fac update , i-a facut update s-a restartat nu stiu ce a facut si de atunci a ramas blocat , se deschide dar ramane la chestia aia cu apel de urgenta merge sa primesc apeluri , sms-uri da nu pot intra in meniu agenda sau altceva .
    Ma ajuta si pe mine cineva care se pricepe cu asa ceva , nu am mai avut pana acum Iphone am avut decat ipoduri .

    Imi zice in Itunes sa bag in telefon un sim acceptat de el , am incercat COSMOTE , ORANGE , VODAFONE am bagat chiar si o cartela de la Click


    Am cautat si pe google dar nu inteleg ce spun baietii , daca e cineva care are rabdare si poate sa ma ajute raman dator
    Attached Images Attached Images capture.png

  2. #2 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Pai cine te-a pus sa faci update.. Probabil ca ai pierdut unlock-ul, si acum nu stiu daca ii mai poti face.. La ce versiune ai facut update? 4.1?

  3. #3 SP
    Member zempty's Avatar
    3.1 si ceva habar nu am .

    Am incercat sa-i fac unlock am facut ce zice aici iClarified - iPhone - How to Unlock/Jailbreak Your iPhone 2G on OS 3.0.x Using RedSn0w (Windows)

    Deocamdata scrie Downloading Jailbreak Data si se invarte ceva sub scris .

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    4.1?
    la 2g maxim este 3.1.3

  5. #5 SP
    Member zempty's Avatar
    Detalii despre iphone aveti in poza daca stie cineva si poate sa ma ajute raman dator !
    Attached Images Attached Images capture2.png

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    man dupa cum zice si tray, maxim ai 3.1.3, asta inseamna ca ii poti face JB si unlock. problema e ca o sa-ti fie foarte greu avand in vedere ca nu ai experienta cu asa ceva.
    uite aici un tutorial in romana, sper sa te ajute. Tutorial – Jailbreak si decodare iPhone 2G

    bafta!

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    Ms frumos o sa incerc , revin sa va spun daca am reusit daca nu ma duc la un service ceva si mi-l fac aia .

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daca nu reusesti, cauta un prieten sau pe cineva cunoscut care sa se priceapa cu iPhone'urile. Nu are sens sa dai bani in service pentru chestia asta...

  9. #9 SP
    Member zempty's Avatar
    Am reusit cu tutorialu din linku care l-a lasat Andrewqp mersi frumos inca o data ! ! !

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    Am reusit cu tutorialu din linku care l-a lasat Andrewqp mersi frumos inca o data ! ! !
    bun, acum vinde-l si ia-ti un 3GS macar , glumesc, ma bucur ca ai reusit . data viitoare sa nu mai faci update din itunes, never, oricum daca ai 2g nu o sa mai existe alt update, dar daca iti achizitionezi un iphone mai perfomant te sfatuiesc sa intrebi pe forum daca e bine sa faci update etc...

  11. #11 SP
    Member zempty's Avatar
    O sa tin minte daca era dupa mine nici nu aveam iphone , in materie de telefoane sunt fan Sony am io o fixatie cu telefoanele Sony-Erricson dar e "cado" nu puteam sa-l refuz mersi pentru ajutor ! Cine stie poate ma indragostesc de el si imi iau un 4 la vara ...

  12. #12 SP
    Junior Member razvanel_tiplea's Avatar
    salutare , aceeasi problema am avut si eu ( am dat restore , etc , nu`mi recunoaste cartela ) asa apoi incet incet am urmat pasii de la tutorialul acela . bun totul in regula pana in ultima faza knd imi scria cv de genul BOOT sau REBOOT your device in Redsnow vorbesc . dar pe cand se incarca pana la jumate imi da EROARE la Redsnow dar pe iphone imi ramene scris Downloading Jailbreak Data ...
    mentionez :
    eu incepator cu asa cv
    Iphone 2G 8GB

    daca ma poate ajuta careva multumesc anticipat
    Attached Images Attached Images untitled.png

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    da-i run as admin si compatibilitate cu win xp. ca vad ca ai win 7. daca tot nu merge, schimba si portul USB si da la fel si o sa mearga.

  14. #14 SP
    Junior Member razvanel_tiplea's Avatar
    deci am reinstalat softul , merge e totul OK , cred ca windows 7 o fost problema ca m`am mutat pe PC si are windows XP o mers
    acuma problema ii ca mie nu mi`a mers partea de jos a touchscreenului !!!!!
    partea aia cu Telefon - Apeluri - Safari - si Ipod si am vaz pe cv forum ca sa incerc sa reinstalez softul - bun am facut`o si pe asta si tot nu merge ..... ceva pareri ????? a-ti mai intalnit problema asta ???? din cate am citit nu is singurul
    @razvanrazy ms pt ajutor omule dar aia am facut`o sanatate

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am mai auzit de problema cu touch-ul. trebe schimbat tot ecranul cu tot cu senzorii de touch. te costa cam 2 mil, din pacate. nu stiu daca merita sa-l mai faci. mai bine iti iei 3G ca gasesti destul de ieftin (pe la 5 mil).
    in principiu, poti sa stai si asa cu el. iti pui sbrotator (parca, sau ceva asemanator) din cydia si se va roti si ecranul principal, cel cu aplicatiile, ca la ipad. astfel, vei putea scoate telefon, mesaje si ce mai ai acolo jos, sa le pui in alta parte si sa le accesezi.

  16. #16 SP
    Member zempty's Avatar
    Am mai intampinat o problema eu , mi s-a stricat cablul de la iphone cablu de date , si am cumparat de pe okazii am dat 15 lei pe doua cabluri sigilate dar cand le conectez la iphone se conecteaza si deconecteaza in continuu , poate sa fie de la windows sau altceva ?

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    cablurile sunt praf. mai exact, mufa. probabil nu are toti pinii sau nu sunt calumea. un cablu bun, e de la 50 ron in sus. 15 ron 2 e cam prea putin.

  18. #18 SP
    Member zempty's Avatar
    Am rezolvat , era de la mufa telefonului meu , cablurile sunt bune chiar daca nu sunt originale Apple ! Ms mult pentru raspuns razvanrazy.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema internet iPhone By Sha. in forum GSM
    Replies: 1 Last Post: 15-05-2013, 18:53
  2. Am un iphone 2g si am o mare problema!!!! By kikelina in forum Apple
    Replies: 1 Last Post: 15-02-2012, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts