Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Samsung Galaxy S2

  1. #1 SP
    Senior Member ffocus's Avatar

    Samsung Galaxy S2

    După ce-a dezminţit zvonurile �n legătură cu am�narea lui Samsung Galaxy S2, producătorul asiatic face multă v�lvă cu lansarea terminalului �n 120 de ţări. Acesta va lua ochii clienţilor �n primul r�nd cu ajutorul ecranului Super AMOLED Plus de 4.3" cu 480x800 de pixeli, protejat de Gorilla Glass. Pentru procesor, căutarea s-a oprit a un model dual core la 1,2 GHz, construit pe arhitectura ARM Cortex A9. El este ajutat de un GPU dedicat Mali şi un chipset Orion. Poate că este greu de crezut, �nsă Galaxy S2 este mai subţire şi chiar puţin mai uşor dec�t predecesorul său. Toate dotările de top �ncap �ntr-o carcasă de 8,5 mm grosime şi care c�ntăreşte doar 116 g.

    Utilizatorii vor putea stoca melodii şi clipuri video �n memoria internă de 16 GB sau 32 GB ori pe un card microSD. Samsung Galaxy S2 vine cu o cameră foto de 8 MP cu focalizare automată şi sistem de stabilizare a imaginii. Ea permite printre altele filmarea la rezoluţie full HD. Pe partea de conectare, telefonul suportă transfer de date la viteze de p�nă la 21 Mbps, protocolul 802.11n, DLNA şi Bluetooth 3.0. Bateria a primit şi ea un upgrade, av�nd acum o capacitate de 1.650 mAh. Momentan, smartphone-ul poate fi cumpărat doar din Mare Britanie şi Coreea de Sud, preţul său la englezi fiind echivalent cu 2.300 de lei. Samsung Galaxy S2 va intra foarte cur�nd (luna mai) şi �n oferta magazinelor din Rom�nia.

    Site oficial Review
    Attached Images Attached Images samsung-galaxy-s2.jpg

  2. #2 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Si iata un video review:


  3. #3 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    E superb telefonul. Il am de 3 zile. E foarte bine optimizat, adio lag cum era pe SGS. Fara niciun lagfix sau alte imbunatatiri fata de standard, se misca impecabil. Filmeaza 1080p la 30fps, 8 megapixeli la camera, 16gb spatiu intern (efectiv vreo 11) poate fi folosit si in concediu. Nu e mare diferenta intre asta si SGS la dimensiuni, e doar ecranul mai mare, dimensiunile, daca va uitati pe net, sunt apropiate, e chiar mai usor. Bateria tine cam o zi cu butonat normal, 3g, net, jucat putin Angry Birds.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ok, nu reusesc sa dau nicaieri de thread-ul dedicat acestui telefon, asa ca o sa postez aici problema mea:
    1)Aseara am fost la un chef si cred ca am butonat telefonul prea mult (nici nu mai tin minte ce am apasat) si acum, de fiecare data cand incerc sa sun pe cineva mi se deschide Skype-ul. Deci cu alte cuvinte nu pot sa sun pe nimeni "the classic way". Ar trebui inca sa pot face asta pentru deoarce cartela imi expira abia intr-o saptamana. Deci wtf? cum se poate rezolva problema? M-am uitat la setari pana mi s-a facut rau.
    2)Am dat din greseala sa imi sincronizeze datele si acum la contacte am ABOSOLUT TOTI OAMENII PE CARE I-AS PUTEA STII (facebook, messenger, skype, google+ etc). Si culmea e ca in mod normal am numai 30-40 de persoane de contact in telefon...acum am cateva sute. Deci cum as putea "desincroniza" telefonul?

    Multumesc anticipat.

  5. #5 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Din pacate, acum 2 saptamani mi-am vandut Galaxy S-ul.. deci, nu-l am in mana sa-ti zic exact cum sa procedezi.

    1. Mergi la contacte, setari/optiuni -> display options (gen) -> deselecteaza contactele pe care nu vrei sa le mai vezi in contacte. (poti da sa nu mai vezi nici un contact sincronizat cu Google+)/Facebook/Skype etc.)

    2. Probabil ca ai selectat Skype-ul ca applicatie default pentru "Dial". Mergi in setari (setarile telefonului) -> app -> cauta skype-ul -> intra in el.. daca e ceva selectat in el ca default, deselecteaza.

  6. #6 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Stie cineva cand o sa apara update-ul pt Jelly Bean pt SGSII ?

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am nevoie din nou de ajutor . Am facut ceva update de la Samsung si interfata mi-a fost schimbata complet....in a bad way. Nu mai gasesti nimic acum (mi-a facut categorie de aplicatii, widgets, mi-a scos scurtaturile de dinainte etc). Si nu stiu nicicum ce trebuie sa fac pt a ma intoarce la vechiul "look". Are cineva idee? A mai facut careva update-ul acesta? Eu l-am facut in urma cu o zi, doua... si nu, nu m-am obisnuit cu el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 18-04-2013, 11:03
  2. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Replies: 2 Last Post: 25-11-2011, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts