Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Recomandare telefon 700-800 lei

  1. #1 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar

    Recomandare telefon 700-800 lei

    Am decis sa imi schimb telefonul obosit (Nokia C3) cu un smartphone cu touchscreen. Bugetul este de 700-800 lei si pana acum ma gandesc la Samsung Galaxy Ace nou-sigilat vs iPhone 3GS second-hand in stare buna. Imi place mai mult iOS pentru ca are un design mai frumos si este mai bine optimizat, ceea ce ma deranjeaza este ca iPhone-ul este din 2009 cu un procesor de 600 MHz vs Ace-ul care este din 2011 cu un procesor de 800 MHz si mai mult RAM, un plus ar mai fi ca Ace-ul seamana la forma cu iPhone 4. Sunt deschis si la alte telefoane, nu neaparat acestea doua. In principiu OS-ul as vrea sa fie ori Android ori iOS dar tind mai mult spre iOS.


    Multumesc anticipat

  2. #2 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Lg Optimus SOL insa daca iti place atat de mult Galaxy Ace cred ca ar fi o optiune mult mai buna decat Iphone 3GS...

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca nu te deranjeaza varianta SH te poti uita si la Galaxy S/HTC Desire. Daca nu te deranjeaza sa-l cumperi cu abonament... iti recomand Galaxy S Plus. Toate telefoanele pe care ti le-am recomandat mai sus sunt mai puternice decat 3GSul si pot primi ICS, doar ca pe cai neoficiale.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    iPhone-urile sunt deja vechi. Ma refer la cele pe care ti le permiti la bugetul alocat. Am avut iPhone 3GS si Samsung Galaxy S. Samsung-ul a fost mult mai rapid, si mai bun, dar mi-a placut iPhone-ul mai mult din cauza OS-ului. Din pacate Apple nu e firma de telefoane si modelele sunt putine. Poti merge linistit pe Samsung care are multe modele cu specificatii asemanatoare. Ai sanse si la un Galaxy S in banii astia si face toti banii.

  5. #5 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Da... m-am uitat pe aria GSM la site-ul frate cu acesta si sunt Galaxy S-uri in stare foarte buna sau chiar impecabile la 800 RON. Dupa atatea review-uri citite si atatea clipuri vazute pe YouTube tot indecis sunt, pana acum ma gandesc la astea: Galaxy S second-hand, Galaxy Ace sigilat, HTC Desire second-hand.

    Probabil ca o sa cumpar ce prind mai bun calitate/pret

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare telefon By Dant3 in forum GSM
    Replies: 114 Last Post: 13-12-2014, 16:07
  2. Recomandare casti telefon By clax_117 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 3 Last Post: 13-03-2013, 22:52
  3. Recomandare Telefon Android. By Cristy in forum Android
    Replies: 10 Last Post: 02-01-2013, 15:40
  4. Recomandare telefon By dragos_mihaiy in forum Android
    Replies: 8 Last Post: 26-12-2012, 22:32
  5. Recomandare telefon By paunstefan in forum GSM
    Replies: 11 Last Post: 09-10-2011, 14:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts