Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Ajutor decidere achizitionare telefon

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    Ajutor decidere achizitionare telefon

    In momentul de fata vreau sa imi achizitionez un telefon, iar suma disponibila e 700-1000 lei. un smpartphone cu touchscreen cu un ecran macar de 3.5 inch
    Nu sunt foarte mofturos in legatura cu hardware. mai important este sa fie fiabil in timp. eventual sa fie mai rezistent la socuri.

    Primele mele optiuni ar fi
    Samsung Galaxy S Duos S7562 care l-am gasit undeva la 1000lei
    si al doua optiune ar fi
    Allview Alldro P5 care e undeva la 800 lei

    insa de allview nu stiu cat de ok sunt telefoanele. ce am gasit review-uri pe net spun ca e un telefon rapd si care isi merita banii...dar acuma totusi imi e frica sa il iau firma allview fiind o firma romaneasca si nu are un renume prea mare inca...

    deci voi ce imi recomandati?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca nu esti asa mofturos si totusi vrei un smartphone de minim 3.5" care sa fie fiabil si rezistent la socuri, well... mergi pe asa cev: Telefon mobil Motorola DEFY+, Grey mb526 defy plus - eMAG.ro (pe care-l gasesti la vreo 700 RON in alte parti).

    Daca vrei ceva mai performant (dar nu la fel de rezistent la socuri), poti merge pe un Telefon mobil Samsung I8190 Galaxy S3 Mini, Metalic Blue SAMI8190MB - eMAG.ro pe care-l poti gasi pe la 1000 RON in alte parti.

  3. #3 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    de Samsung I8190 Galaxy S3 Mini am vazut ca se plang unii ca are pierderi de semnal...l-ai folosit personal? ce parere ai?

    motorola defy nu imi place...pare prea robust. il stiu. l-am probat la un prieten.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Motorola Motoluxe, Samsung Galaxy Ace 2, Samsung Galaxy Xcover, LG Optimus L7, BlackBerry 9320, Sony Xperia U, Nokia Lumia 610.

    ---------- Post added 18-02-2013 at 04:58 PM ----------

    Samsung I9070 Galaxy S Advance Black Lista de preturi - cel mai mic pret

  5. #5 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    de Samsung I8190 Galaxy S3 Mini am vazut ca se plang unii ca are pierderi de semnal...l-ai folosit personal? ce parere ai?

    motorola defy nu imi place...pare prea robust. il stiu. l-am probat la un prieten.
    Galaxy S3 Mini i-am luat sotiei si nu am observat sa aiba probleme cu semnalul numai ca se consuma bateria foarte repede.

  6. #6 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    tine 24h in conditi de vorbire 1 ora pe zi?

  7. #7 SP
    Member freezy's Avatar
    Pe langa convorbiri telefonice, sotia foloseste skype, navigare pe internet ceva jocuri si alte cateva aplicatii si ii ajunge bateria de dimineata pana seara. Banuiesc ca ar tine 24 de ore daca l-ai folosi doar pentru convorbiri.

  8. #8 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Daca nu te intereseaza prea mult partea de hardware iti recomand un Xperia J . Baterie destul de buna 2-2,5 zile , vorbit , net , toate cele., ecran destul de mare , rezolutia buna , design reusit , cred ca il gasesti pe la 750-800 sigilat

    Sent from my ST26i using Tapatalk 2

  9. #9 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Dar un Galaxy S2 ce are?! Gasesti pe okazii stiva. Avnad in vedere ca in 2-3 luni se va lansa S4, cred ca si in magazinele de retail consacrate a scazut mult pretul. Cheers!

  10. #10 SP
    Member ymess's Avatar
    Fiind posesor de P4 Duo de cateva luni, pot spune ca telefonul este foarte ok. Seamana foarte mult cu un S2, nu e la fel de bun dar e si cu 500-600 de lei mai ieftin. Daca vrei sa vezi cat de rezistent este: VIDEO ALLVIEW P4 Duo – dual sim, dual core, românesc! WOW! | George Buhnici
    Singurele parti rele sunt: aplicatia launcher cu care vine telefonul preinstalata are cateodata lag, in schimb gasesti alte aplicatii similare care se misca grozav; bateria e buna, dar nu e grozava (cam 1 zi de utilizare normala, aproape 2 fara wifi/3g si luminozitate scazuta); zoom-ul camerei; memoria interna de doar 2gb.
    In schimb imi place mult ecranul si calitatea audio (si pentru casti si pentru difuzor) .
    Pentru raportul calitate/pret si dual-sim eu zic ca merita, chiar daca nu stii nimic despre allview ( la urma urmei ai 2 ani de garantie) .

  11. #11 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    din ce m-am uitat pe net, cred ca cea mai buna alegere ar fi samsung galaxy s3 mini

  12. #12 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    S3 mini e o alegere buna. Daca gasesti SH, S Advance este iarasi ok.

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu as merge pe

    https://xphones4all.com/ro/index.php...3Bcurrency=RON

    Care e diferenta dintre s3 mini si galaxy s adv.?

    LE am făcut o comparaţie, nu merita s3 mini dif de aproape 400 lei

    http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4469

  14. #14 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Diferenta e in principiu data de software. Probabil ca pe Advance vor veni update-uri mai greu, iar in benchmark-uri sta o idee mai bine S3 mini.

  15. #15 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ultima postare este din februarie dar totusi poate raspunde cineva .
    Am posibilitatea sa imi cumpar un Samsung Galaxy S3 la 900 lei de la vodafone si nu stiu ce sa fac . Se merita ?
    P.S : isi prelungeste tata abonamentul

  16. #16 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Daca oricum il prelungeste, nu vad de ce nu. Poate daca exista alte variante prin oferta lor. In schimb SH, nu gasesti ceva mai bun.

  17. #17 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Indiferent daca il iau sa nu , o sa il prelungeasca . Ba da , gasesc si SH dar ma bucura faptul ca este nou si am garantie la el 2 ani .

  18. #18 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Evident ca gasesti si SH. Nu m-ai inteles. Ma refeream ca second, la 900 lei, nu vei gasi o alternativa mai buna. Mai arunca un ochi, poate mai sunt si alte telefoane interesatne in oferta, pe la 900 lei, cu prelungire. Dar ma indoiesc. Eu zic ca e o afacere ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Achizitionare Playstation 3 By MachineGame in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 9 Last Post: 23-10-2014, 15:38
  2. Achizitionare receiver AV By Spike in forum HiFi
    Replies: 7 Last Post: 12-05-2012, 22:43
  3. Replies: 22 Last Post: 14-02-2011, 15:04
  4. Sfat achizitionare PC By Ovidiu in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 02-05-2010, 14:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts