Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 70 of 70

Thread: Samsung Galaxy S4

  1. #61 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Oameni buni, S4 in varianta stock de 16GB, are de fapt sub 7GB liber, OS-ul ocupand aproape 8GB. Cum e posibil asa ceva?

  2. #62 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Din ce am auzit eu prin barfe, nu au terminat cu lansarile. Mai e de lansat un Nexus 4 avand aceleasi specificatii dar cu LTE si culori extra, plus reimprospatarea gamei pe tablete.

    Acum 2 ani, tot cu ocazia conferintei I/O, se mandreau ca au semnat (cu toti producatorii mari de telefoane cu Android) un acord pentru dezvoltarea mai rapida de software, direct cu producatorii, astfel incat flagship-ul Samsung sa nu aiba ultimul soft mai tarziu decat flagship-ul HTC si tot asa... Daca si-ar fi mentinut planul acesta, ma asteptam mai degraba sa renunte producatorul la functii (precum in cazul acesta) si sa ofere un soft simplu... Nexus-like, decat sa umple degeaba softul Vanilla...

  3. #63 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Oameni buni, S4 in varianta stock de 16GB, are de fapt sub 7GB liber, OS-ul ocupand aproape 8GB. Cum e posibil asa ceva?
    Uite asa. Au bagat multe prostii de soft-uri inutile in ROM si astea toate ocupa spatiu.

  4. #64 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nope (din pacate). Acesta a aparut asa subit doar pentru ca Google nu a mai avut un alt Nexus la indemana (umbla zvonurile ca tot LG se va ocupa de urmatorul). Au avut conferinta si trebuiau sa-si demonstreze toate cele pe un super smartphone. Ceea ce au facut cu acel S4 poti face si tu (vezi pe xda). Din pacate, multe dintre functiile lui S4 (de la Samsung) nu prea mai merg pe un Android stock...
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...tml#post980896

    Stai ca s-au apucat si astia...

  5. #65 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Producătorul sud-coreean Samsung Electronics a adus în România, începând de joi, noul smartphone S4 Zoom, primul aparat din lume prevăzut cu zoom optic 10x, preţul de vânzare situându-se în jurul valorii de 500 de euro.

    Singurul smartphone din lume prevăzut cu zoom optic 10x, disponibil şi �n Rom�nia. Vezi preţul | REALITATEA .NET

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Perfect. Eu astept sa scoata prima lor masina de spalat cu 24x zoom optic si cuptorul cu microunde cu OLED

  7. #67 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Perfect. Eu astept sa scoata prima lor masina de spalat cu 24x zoom optic si cuptorul cu microunde cu OLED
    Am ras un pic. Dar pe bune, S4 Zoom mi se pare o tampenie uriasa. E prea "gros" si bulky ca sa fie telefon bun si prea slab pentru un aparat foto. Hai sa fim seriosi, camerele foto de pe telefoanele actuale scot poze decente deja, nu mai sunt chiar picturile in ulei de mai demult.

    Daca vrei zoom iti iei un aparat foto separat si ai zoom 24x, 30x sau chiar mai mare (au ajuns deja la 50x bridge-urile). Daca vrei calitate iti iei un dslr sau un mirrorless.

    Chestiile astea all-in-one sunt ok pana la un punct, dar nu trebuie sarit calul, in curand parca vad tableta la care poti sa-i pui obiective de dslr sau camera video cu smartphone incorporat.

  8. #68 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu l-am vazut in magazin si chiar mi s-a parut interesant. Nu ma pricep la fotografie, dar daca gramele in plus ale aparatului sunt justificate, atunci probabil ca e un aparat ok. Ce nu mi-a placut a fost faptul ca daca ai telefonul inchis si vrei sa faci repede o poza trebuie deschis telefonul, si stim toti cat dureaza sa deschizi un smartphone. Pana se deschide el sa poti intra in camera sa faci o poza, momentul deja a trecut.

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In final cred ca important (sau poate chiar cel mai important lucru) este faptul ca avem de unde alege. Macar de data aceasta Samsung a venit cu o "inovatie" si nu cu inca o clona de produs. Cel putin eu nu cred ca mai are altcineva asa ceva. Cui nu-i place strutzo-camila, isi poate lua un Nokia cu 41 Megapixeli... poate sa-si ia un HTC cu UltraPixels... sau un iPhone 4S sau 5 care face poze chiar OK... iar cei care prefera clasic, thx God, au de unde alege. De la sapuniere (compacte si ultra-compacte), bridge-uri, micro four thirds & co pana la DSLR-uri...

  10. #70 SP
    Banned SWTFU's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 18-04-2013, 11:03
  2. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Replies: 2 Last Post: 25-11-2011, 16:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts