Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 65

Thread: iPhone merita sau nu?

  1. #21 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Oke astept link. Mai vorbim maine, ma bag la un Fifa 08 cu baietii, Dumy, Gray, etc Multumesc mult pentru, asistenta ca sa zic asa Noapte buna la toti, sau gaming placut pentru multi consolisti

  2. #22 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Vin si eu la FIFA in 30 minute. Still some work to do.

  3. #23 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by SpitFire View Post
    deoarece 95% din oamenii pe care ii cunosc sunt la Orange
    Aici da-mi voie sa nu te cred. M-am uitat prin agenda a multor telefoane si mai mult de 25-30% ca record de numere Orange pe ele, n-am vazut. Fac exceptie telefoanele de serviciu. Asta inseamna ca singurii tai prieteni sunt aia de munca, sau in agenda ta nu ai decat 5-6 membrii ai familiei.

    Am pus si eu mana pe un iphone. Ce sa zic: supertelefon. Dar cam scump (parerea mea), cam de fite, dar ce stie sa faca face bine rau. Si vorba lui MonkY: Daca n-ai degete subtiri, mai devreme sau mai tarziu o sa dai cu el de pamant. Si cum ai afirmat ca ai carnaciorii grosi..., sa stii ca este chiar o problema.

    Totusi sfatul meu: ia-ti WII.

  4. #24 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    160 euro este mult ? La abonament bineinteles. Eu am dat cand l-am luat pe al meu 400 usd ca l-am direct din US. Si a venit 1000ron. Mi se pare ieftin.

  5. #25 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Trezeste-te: Telefonul costa minim 179 de euro cu abonament de 60 de euro LUNAR timp de 2ANI. Asa mai bine dai 600 de euro la liber.

  6. #26 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Te-ai gandit ca unii chiar vorbesc pe telefon de 60 euro ? Si unii mai au abonament de date. Eu pe mobil platesc in jur de 40 euro pe luna fara niciun abonament de date. Deci as ajunge tot pe acolo. In fine, depinde de fiecare.

  7. #27 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Aici da-mi voie sa nu te cred. M-am uitat prin agenda a multor telefoane si mai mult de 25-30% ca record de numere Orange pe ele, n-am vazut. Fac exceptie telefoanele de serviciu. Asta inseamna ca singurii tai prieteni sunt aia de munca, sau in agenda ta nu ai decat 5-6 membrii ai familiei.
    Stii ce? Ti-o zic drept si verde-n fata, MI SE ** LIMBAJ INADECVAT ** ? PFOAI. Astea fiind spuse, multumesc pentru link-uri, raman dator

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai grija la limbaj SpitFire. Iti place sau nu, ai reusit sa fii primul de pe acest forum cu infractiune
    Felicitari...

  9. #29 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Trezeste-te: Telefonul costa minim 179 de euro cu abonament de 60 de euro LUNAR timp de 2ANI. Asa mai bine dai 600 de euro la liber.
    Orange Romania - iPhone 3G Doar 39 de euro pe luna. Nu mai faptul ca nu ma mai chinui cu deblocare firmware-urlui 2.0, cu winpwn ce pune o copie a ce trebuie 2.0 nu il deblocheaza efectiv merita 39 euro .. plus 1gb trafic . Si el vine vreo 250 euro pe 2 ani cu abonament. Al pret ca mi se pare mic.

    Cand dati 20 milioane pe ultimul model de Nokia N series cand apare nu faceti gura, ca domne e Nokia. Acum la 250 euro si apoi o suma pe luna pe care nu o simti, toata lumea sare de fund in sus. Nu ma refer la nimeni anume, aici de pe forum. Am spus-o si eu la general la persoana a2a

  10. #30 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Ma rog, eu inteleg asa din linkul ala: Abonament pe 2 ani 39 euro * 24 luni fac 936 euro. Plus 249 euro cat costa telefonul, total 1185 euro. Pentru mine e mult. Pentru altii e putin, cum ai zis tu, depinde cat vorbesti. Singurul lucru pentru care l-as lua in detrimentul lui N95 ar fi pentru ecranul ala imens.

  11. #31 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si touchscreen-ul nu te intereseaza ?

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bobby, nu a spus ca nu-l intereseaza touchscreen-ul, ci doar ca iese mult ca pret. Daca si-l poate cumpara omul din afara, la bani mai putini... Nici eu nu sunt adeptul abonamentelor astora de cate 2-3 ani. Poate peste 6 luni iese iPhone 2 sau mai stiu eu ce super telefon. Nu-mi place sa ma simt legat de o jucarie la care platesc rate ca la masina

  13. #33 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Pretul pus de orange este o jignire la adresa "userului".

    Un telefon daca la banii astia nu scoate scaricica bine facuta + o salata de rosii, nu merita. Periodlol

    Da chiar, nokia ce "feature-uri" are de costa atat? Meniul ala complicat?

  14. #34 SP
    Banned TheWarlord's Avatar
    in romania este o tampenie ce s-a facut cu iphone-u, total invers decat ce a zis apple "half the price, double the speed". Pentru ca eu, ca abonat orange de 5 ani nu imi pot cumpara jucaria la un pret avantajos, singura optiune fiind anularea abonamentului si deschiderea altuia(mult mai scump, si inutil pentru mine, pentru ca nu am nevoie de atat de multe minute nationale, iar SMS-urile sunt degeaba din privinta mea). Pretul pentru 8 GB la pret de fidelizare(Orange Thank You) este de minim 469 € (pentru versiunea de 8GB, cred ca as fi platit atat daca era vorba de versiunea de 16 GB, dar pentru 8GB e mult). Am un ipod touch de 8 gb si 2 telefoane constant dupa mine. Daca mi-as lua un iphone as scapa de ceva din buzunar, intrucat ipodul l-as vinde si as schimba unul din telefoane, dar nu as primi foarte mult in plus. Poate internet cu adevarat mobil, dar in ultima vreme nu imi lipseste atat de mult pentru ca oriunde ma duc am internet. It sucks living in romania... daca stau sa ma gandesc nici nu mai vreau un iphone, m-au facut sa ma razgandesc total cu pretul asta S.F.

  15. #35 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Pret S.F.? 180E vi se pare mult? Voi vreti mura in gura, si mai vreti si iPhone? Alooo, trezirea, din cate stiu e peste 15MIL la liber, eu as zice saru' mana, daca nu va convine duceti-va la Vodafone unde e HTC Diamond 0E parca

  16. #36 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    SpitFire deja incepi sa aberezi. 180 euro + 24*59 = 1595 euro. Cam atat platesti la final. Ceea ce este mult. Acum imi dau si eu seama. Am gresit ce am zis mai sus. Dau 40 euro pe 2 abonament cu mult mai mult decat alea 500 min nationale si 500 sms nationale din abonamentul de la Orange. Pentru internet ar mai merge. Dar vorba lui monky, nu vreau sa stau cu un telefon ca o rata la masina. Obligat sa tin un contract 2 ani.


    monky, asta e iPhone 2 deja

  17. #37 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Deja incep sa aberez? Chiar asta ai 'aberat' tu mai sus. In fine, eu am zis pretul care-l platesti pe telefon, nu pretul abonamentului care este la orice abonament doh...
    P.S: El vine cu cablu USB sau trebuie sa cumpar eu de la Orange? Ca vad ca au cablu USB la ei pe site al Accesorii pentru iPhone

  18. #38 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Pachetul standard 3g vine cu cablu USB, casti si incarcator. Nu vine cu Dock din cate am citit pe net ( la pachetel din State dar ma indoiesc ca a schimbat Orange Pachet).

    Asadar Spitfire, tu il iei la abonament, dai 1600 euro pe parcursul a 2 ani, altul il ia asa la liber la 500-600 euro si mai da inca 500 euro pe un abonament (cum a spus si warlord mai sus, fara internet sau mai stiu eu ce ca nu am nevoie). Wow .. 1600 vs 1000. Deci, go ahead and buy it Ca merita telefonul. Si eu care am dat 250 euro pe primu iPhone pe el la liber ce sa zic Ca nici 3g nu ma incanta si nici gps nu folosesc. Who needs GPS ?!

  19. #39 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Nu, am vazut si eu unboxing etc. la asta 3G, numai are Dock, cel original avea, asta 3G nu mai. Deci pana la urma ce fac? Iau de la Orange?
    A, si inca ceva, sunt confuz rau cu treaba asta, am vazut unul ca zice 1GB trafic la abonament, asta insemnand ce? Ca am trafic de 1GB pe parcursul abonamentului, timp de 2 ani? Ma refer 1GB pe luna, prind net oriunde gratis sau cum?

  20. #40 SP
    is the man! trickz's Avatar
    doamne cata cazul s'a creat....

    morala: daca ai bani de dat pe abonament, merita.
    daca nu vrei sa stai ca la rate, il cumperi mai ieftin de pe piata neagra, e si la liber.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Logitech G400 pentru CS GO - Merita sau nu? By Vladuthz in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 23-02-2013, 21:18
  2. Iphone 4 sau Xperia U By buf in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 21-12-2012, 19:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts