Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: Banner Console Games

  1. #21 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ok, so hear this: cand a organizat Templier acea tombola cu "loot crate" facut de el, ne-am intalnit la o bere cu mai multi consolisti, sa "bem" tragerea la sorti. Vorbind peste umarul altor persoane, i-am spus ca doresc sa-mi confectionez un anume accesoriu steam-punk (sort of) dupa un model gasit pe internet. Repet, cateva cuvinte aruncate in graba, un link catre un filmulet de pe youtube care arata ca si cum cineva filma cu telefonul un ecran de televizor cu tub catodic.

    Si ce face animalu' (ca planta nu-i)?! Insista sa (mai) bem o bere sa-i explic mai detaliat ce vreau. Imi zic, iaa uiteee, l-a incitat proiectelul meu! Foarte bine! Si ne intalnim. Si bem tigari, fumam beri, discutam, vorbim, ii explic. Vorbim apoi de tot felul de lucruri, fara legatura cu gamingul. O seara placuta. Ne hotaram sa plecam. Cerem nota. Si-si aduce aminte animalu' (am explicat deja apelativul) ca a uitat ceva. SI CE CREDETI CA SCOATE? Fix prototipul proiectului meu. Mi-au cazut toate alea pe jos (cuvinte, ganduri, falci si priviri).

    Ei bine, fara sa incerc sa deturnez threadul omului si nici tombola pusa la cale de h0stile la ComicCon, o sa va spun ca voi tine o (scurta) cuvantare la ComicCon, impreuna cu alti trei colegi, pentru grupul literar SF&F din care fac parte, Secţia 14 (feisbuc it). CEEA CE E IMPORTANT AICI este ca voi purta cel putin doua accesorii exclusive create de Templier pentru mine. Pe unul l-a postat, ca n-a mai avut rabdare, insa pe celalalt va invit sa-l vedeti live... in functiune la Comic Con! Va astept duminica dimineata la ora 10:30 la BCR Stage (C4) impreuna cu Templier si Sectia 14, sau mai tarziu la standul Blizzard si pe oriunde putem sa ne intalnim pe acolo.

    Cat despre Templier, sunt... fara cuvinte. Imi place cum isi urmareste ideile si visurile, s-ar putea chiar sa-i iasa. I-am si zis ca tot incerc sa-i gasesc aspecte care sa mi-l faca antipatic si sa-mi justifice, astfel, invidia. N-am reusit.

  2. #22 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Hey, n-arata rau deloc. Cu toate ca lipseste logo-ul, imi place cum arata, NOICE
    Alo, cum adică lipsește logoul? Ah, cel actual? Eh, chestii, socoteli ..

    Ce se vede pe banner face parte din CG v2 (sper). Toate la timpul lor

  3. #23 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ahaaa, sneak preview, rebranding mon cher! Ce?! Adică franţujii și japonejii poate și noi nu?!?

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Ce se vede pe banner face parte din CG v2 (sper). Toate la timpul lor
    Doar v2? Poate v37.4 Build 8920

    Grats Templier! Are omul vointa, nu pot sa neg! Sper sa si reuseasca, pt. ca e cam greu in .ro cu visele (sau visurile, ca deja e complicat... eu nu ma bag... AlanPoe e cu d-astea).

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Alo, cum adică lipsește logoul? Ah, cel actual? Eh, chestii, socoteli ..

    Ce se vede pe banner face parte din CG v2 (sper). Toate la timpul lor
    Bine ca ai zis asta, initial am vrut sa spun ca arata mult mai misto pe banner, dar mi-era ca va suparati pe mine

  6. #26 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Wow, cat de bine a iesit banner-ul. Te voi vizita maine sa-l vad live.

  7. #27 SP
    Banned Templier's Avatar
    Sa faci niste poze acolo cu standul retro te rog ca eu ajung duminica. Sa pui si niste poze pe forum

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De pe FB am luat-o a pus-o cineva pe un grup
    Attached Images Attached Images 13255980_1019527551463404_5522676969685124425_n.jpg

  9. #29 SP
    Banned Templier's Avatar
    Ai mai gasit si alte poze

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Banner Console Games

    Copyright: trickz! Asezare langa arme e... WoW!
    E bine ca se vede CG-ul
    Attached Images Attached Images e1ed2df483e185d60f63353301acbadc.jpg

  11. #31 SP
    Banned Templier's Avatar

  12. #32 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Scaunul ala e ca naiba pus acolo

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Important e ca stam langa consolele retro! So i feel good!

  14. #34 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Daca ajunge cineva maine si scaunul (cu ce s-o intampla pe el) mai este inca acolo, sa-i roage politicos sa-l ia de acolo, ca nu-i in dreptul standului lor. Eu ajung duminica abia, insa vizitez toate bannerele, negresit .

  15. #35 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cateva poze cu banner-ul, creatiile lui Templier si standul retro. Cand faceam poze credeau niste copii ca lucrez acolo si ma intrebau daca merge Commodore 64-ul.

    (sorry for the photos' quality)
    Attached Images Attached Images 20160528_130406_richtone-hdr-.jpg 20160528_130510_richtone-hdr-.jpg 20160528_130716_richtone-hdr-.jpg 20160528_130725_richtone-hdr-.jpg 20160528_130733_richtone-hdr-.jpg 20160528_130742_richtone-hdr-.jpg 20160528_144521.jpg 20160528_130420_richtone-hdr-.jpg

  16. #36 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Trag și eu mâine o fugă pe la ComicCon în a doua parte a zilei, cu cine ciocnesc o bere?

  17. #37 SP
    Banned Templier's Avatar
    Ce inseamna" a doua parte a zilei " ?

  18. #38 SP
    Banned Templier's Avatar
    last day
    m-am intalnit cu AlanPoe, Djleo, H0stile, Paunstefan,Eneea
    Good times!
    Attached Images Attached Images dscn8071.jpg dscn8072.jpg dscn8073.jpg dscn8076.jpg dscn8077.jpg dscn8079.jpg dscn8083.jpg dscn8087.jpg dscn8088.jpg dscn8089.jpg

  19. #39 SP
    Banned Templier's Avatar
    another one
    Attached Images Attached Images 13321089_10154138655697092_680233672_o.jpg

  20. #40 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salut, pana la ce ora tine? daca ajung cam intr-o ora mai pot vedea ceva? bilete, le pot cumpara chiar de la romexpo?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts