Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Moralitate

  1. #1 SP
    Member Darthstone's Avatar

    Moralitate

    Poate nu am postat unde trebuie dar mi s-a parut locul cel mai potrivit.
    Recent mi-am cumparat Tekken 7 Deluxe Edition, doar ca avea folosit codul, nu stiu daca era Season Pass sau doar Eliza sau ambele, chestie care nu m-a deranjat pentru ca nu am dat mult pe el, cert este ca l-am pus la vanzare. Astazi m-am uitat pe alte site-uri de vanzari sa vad cam care sunt preturile si am gasit un anunt Deluxe Edition care avea poze cu jocul, inclusiv codul de activare care la mine era folosit. Am zis asa din prostie sa il incerc si a functionat.
    Acum ma simt prost fata de ce am facut, si voiam sa am o discutie cu proprietarul dar intre timp nu am mai gasit anuntul cred ca l-a sters. Am o constiinta care nu ma lasa in pace. Voi ce ati fi facut in locul meu?

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce imbecil pune poza cu un cod pentru continut digital?

    Eu zic ca ai facut bine, daca il gasesti pe om spune-i si invata-l o lectie de viata.

  3. #3 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Bine pentru mine, insa tot imi pare rau pentru el. El a pus poza cu carcasa desfacuta si in lateral se afla codul probabil nu si-a dat seama sau prea tarziu. Nu cred ca mai am cum sa dau de el desi voiam sa ii scriu dupa ce am facut fapta. Btw, stie cineva cum pot verifica daca am season pass activat sau e direct pe dvd-ul cu jocul editie deluxe?

  4. #4 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Si ce ai vrea sa faci, in cazul in care dai de el?

  5. #5 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Probabil sa ii dea contravaloarea la cdkey. Daca nu ii dai banii pe el, macar anunta ce s-a intamplat, pentru ca in cazul in care va vinde jocul, va crede cumparatoru ca a luat teapa de la vanzator, asta chiar nu e ok. Nu o sa fie doar el afectat de "greseala" lui.

  6. #6 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Pai in mare parte macar sa il anunt si sa ii spun despre situatie, asa pt linistea mea. Apoi in functie de ce zice omul. Oricum slabe sanse sore deloc sa dau de el.

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Anunta-l ca nu e bine sa-si lase codul la vedere ca poa' sa-l fure oricine, probabil ca deja a facut-o. Fara sa-i zici ca tu ai facut-o. But I'm morally grey like that...

  8. #8 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Si-a scos anuntul sau dezactivat. Mi-e si mila de el dar asta e. O facea altcineva probabil fars mustrare de constiinta.

  9. #9 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Poti gasi userul iar anunturile dezactivate sunt vizibile o perioada. Daca spui ca te mustra constiinta, comporta-te in consecinta, contacteaza-l si desbagubeste-l. "Daca nu luam eu, lua altul" nu-i un argument moral, de fapt nu-i niciun fel de argument. Fa ceva, sau nu fa nimic. It's easy.

  10. #10 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nu ai cum sa il gasesti doar daca ai salvata discutia cu respectivul. Ce am facut eu e sa ma uit doar peste anunt si poze fara alt contact.

  11. #11 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu am inteles niciodata gandirea asta "daca nu luam eu, luam altu", tocmai gandirea asta ne duce pe apa sambetei. Sti vorba aia foarte uzata de toti hipiotii "Fii tu schimbarea care vrei sa o vezi in lume", are si aia un pic de logica.

  12. #12 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nu e gandire, e doar o idee pentru a ma face pe mine sa ma simt mai bine. Degeaba se zice chestia cu schimbarea, unul singur nu face diferenta. Un mar bun intre 10 stricate, se strica si el.

  13. #13 SP
    Banned asperas's Avatar
    Poti verifica valabilitatea acelui cod dar nu esti obligat sa-i dai si acceptul pt uz asa ca..?

  14. #14 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Stiu. Am fost suparat pt codul care nu a functionat la mine desi individul mi-a spus ca nu l-a folosit. Si m-am lasat dus de val pe moment. Abia dupa ce l-am activat mi-a parut rau.. oarecum.

  15. #15 SP
    Member omega's Avatar
    Wrong post

  16. #16 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Asa se intampla cand nu esti atent la ce postezi. Oricum ar fi patit-o mai devreme sau mai tarziu, macar tu mai ai o constiinta.

  17. #17 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu e numai lipsa de atentie, poate nu era/este asa de experimentat cu gaming-ul etc, gen sa stie ca cdkey-ul ala e important. Nu cred ca ne spawnam toti pe forum-uri cu toate cunostintele necesare cand ne apucam de gaming Am patit de multe ori sa fiu contactat de parinti care vroiau sa imi cumpere jocu/etc. ei habar nu aveau de cdkey sau orice altceva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts