Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 159 of 159

Thread: Experimentul de la Geneva - un fiasco sau sfarsitul lumii ?

  1. #141 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  2. #142 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Astazi s-a repus in functiune acceleratorul CERN, dupa o pauza de 14 luni.
    CERN Press Release

  3. #143 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Did we died ? lol

    Serios acum, iar il pun in functiune, iar apare hype. It's the end of the world ! ... din nou ! ... iar !

  4. #144 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    pey poate acum o sa functioneze si in 2012 chiar e sfarsitul..mai stii?
    daca s-a amanat si nu am murit anul asta sau anu trecut cand era programat, poate acum le merge smecheria si sa o crapam in niste gauri negre..

  5. #145 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu se lasa batuti,foarte bine...please insert coin to continue.

  6. #146 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Off-Topic:
    Daca s-ar creea o gaura neagra,nu va faceti griji,o fura tiganii pana ajunge la noi

  7. #147 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    serios acuma..voi chiar credeti ca va veni sfarsitul in 2012...Nostradamus a prezis multe..dar nu s-au intamplat ..mayasii..oamenii aceia nu au nici o treaba cu Dumnezeu..au fost pe pamant inaintea lui Iisus ...sfarsitul va veni.. ei bine..nimeni nu stie

  8. #148 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    A trebuit sa fie sfarsit si in 2000 apoi in 06.06.06 si acum tot dupa 6 ani 2012 !
    Oricum eu nu cred !

  9. #149 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oameni buni, sfarsitul o sa vina. Orice inceput are si un sfarsit. Cand vine insa, depinde foarte mult si de noi. Cred ca daca o tinem in acelasi ritm cu poluarea, teste nucleare si alte jucarii de genul asta... n-o sa avem nevoie de Nostradamus. O sa vedem la Stirile de la ora 17:00... Deja sunt zone in care stratul de ozon este atat de subtiat, incat au devenit zone sterpe unde nici amaratul acela de gandac ce rezista la radiatii atomice nu poate trai. Auzim de ploi acide datorita diverselor chestii pe care le aruncam in aer... asa ca... ar trebui sa ne intrebam "ne sinucidem lent sau incercam o accelerare de particule" ? Vorba lui K.C. "Better to burn out than fade away". So, bring it on !

  10. #150 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Dumnezeu nu o sa coboare El pentru noi pe pamant..o sa ne dam singuri ca tampitii o bomba nucleara sau ceva de genu(sau murim din cauza poluarii etc..)

  11. #151 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ori sfarsitul umanitatii va veni in urma unui razboi nuclear, ori le explodeaza astora cutiutele, ori natura scapa usor usor de noi pentru ceea ce facem. eu, sincer, abia astept sa scape de noi pentru ca pur si simplu nu facem ABSOLUT NIMIC pentru a o ajuta. doar o mica mica mica parte din oameni. noi nu suntem in stare sa nu ne omoram intre noi, si vrem sa nu omoram planeta?

    doar ca....daca sfarsitul vine in curand, nu o sa apuc sa fac si eu o colectie de action figures sau jocuri mai respectabila .
    deci, daca exista Dumnezeu sau o forta care ne-a creat si are grija de noi, "wait for the next generation, please!"

  12. #152 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Sfarsitul poate veni si maine tinand cont ca sunt cateva mii de corpuri ceresti de la meteoriti la comete, care se pot intersecta cu pamantul, traiectoria lor fiind destul de greu de calculat cu exactitate sau pot fi observate prea tarziu cand deja sunt prea aproape de pamant. Chiar daca nu va fi un sfarsit in adevaratul sens al cuvantului si aici ma refer la distrugerea in totalitate a planetei, cu siguranta o extinctie in masa va fi si specia umana poate dispare definitiv. Referitor la repunerea in functiune a acceleratorului, eu cred ca trebuie sa aflam daca este posibil, cum a aparut Universul. Orice ceas are si un creator, un ceasornicar.

  13. #153 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    daca putem sa aflam, aflam, normal ca e interesant, dar atata timp cat multi spun ca poate fi extrem de periculos, inseamna ca oamenii aia sunt exact ca fizicienii nebuni din filme carora nu le pasa de ce se va intampla atata timp cat descopera ei acolo o noua formula sau o creatura sau orice altceva."It's ALIVE!!"

  14. #154 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Raspunsul meu catre sfarsitul lumii :


  15. #155 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sfarsitul poate veni si maine tinand cont ca sunt cateva mii de corpuri ceresti de la meteoriti la comete, care se pot intersecta cu pamantul, traiectoria lor fiind destul de greu de calculat cu exactitate sau pot fi observate prea tarziu cand deja sunt prea aproape de pamant. Chiar daca nu va fi un sfarsit in adevaratul sens al cuvantului si aici ma refer la distrugerea in totalitate a planetei, cu siguranta o extinctie in masa va fi si specia umana poate dispare definitiv. Referitor la repunerea in functiune a acceleratorului, eu cred ca trebuie sa aflam daca este posibil, cum a aparut Universul. Orice ceas are si un creator, un ceasornicar.

    Daca se afla se duce dracu toata religia si toata credinta noastra.

    Mia bine nu se afla.Oricum viata e prea scurta ca sa te bucuri de descoperirea asta.

  16. #156 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sfarsitul poate veni si maine tinand cont ca sunt cateva mii de corpuri ceresti de la meteoriti la comete, care se pot intersecta cu pamantul, traiectoria lor fiind destul de greu de calculat cu exactitate sau pot fi observate prea tarziu cand deja sunt prea aproape de pamant. Chiar daca nu va fi un sfarsit in adevaratul sens al cuvantului si aici ma refer la distrugerea in totalitate a planetei, cu siguranta o extinctie in masa va fi si specia umana poate dispare definitiv. Referitor la repunerea in functiune a acceleratorului, eu cred ca trebuie sa aflam daca este posibil, cum a aparut Universul. Orice ceas are si un creator, un ceasornicar.
    Sfarsitul lumii poate sa vina in orice secunda.Asta e!Ne meritam soarta!

  17. #157 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #158 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Deci ii da drumu' sau nu?
    Ar fi super sa deschida o poarta catre multivers , vreau un dragon!

  19. #159 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sfarsitul poate veni si maine tinand cont ca sunt cateva mii de corpuri ceresti de la meteoriti la comete, care se pot intersecta cu pamantul, traiectoria lor fiind destul de greu de calculat cu exactitate sau pot fi observate prea tarziu cand deja sunt prea aproape de pamant. Chiar daca nu va fi un sfarsit in adevaratul sens al cuvantului si aici ma refer la distrugerea in totalitate a planetei, cu siguranta o extinctie in masa va fi si specia umana poate dispare definitiv. Referitor la repunerea in functiune a acceleratorului, eu cred ca trebuie sa aflam daca este posibil, cum a aparut Universul. Orice ceas are si un creator, un ceasornicar.
    In cazul asta il suim pe Bruce Willis intr-o racheta si il trimitem sa bubuie acel corp ceresc.

    Cat despre cei care se impotrivesc nu cred ca sunt niste savanti or smth ci mai degraba au diferite conexiuni cu religia si daca se descopera cum a inceput Universul nu prea le convine ca nu se poate adapta in genul "Si in a sasea zi, a fost Big Bang-ul".

    PS: Bring it on!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 01-09-2017, 02:18
  2. Calatorie in jurul lumii By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 18-09-2012, 21:55
  3. Sfarsitul lumii, prevestiri, Nostradamus etc. By TheSpider in forum Offtopic
    Replies: 82 Last Post: 12-08-2011, 04:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts