Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 63 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #561 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uite MonkY:



    Cu microfonul meu directional iti dai seama ca sunetul nu e deloc ce trebuie, iar faptul ca eram in multime si nu undeva pe un bloc sa inregistrez sunetul in unison nu ajuta, but it's something...

  2. #562 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Oameni buni, spuneti-mi si mie ce credeti despre ce face omul acesta! Oare nu se numeste "manipulare crasa"? Suna ca naiba sa chemi oameni la "Stop Defrisarile din Romania" fix in aceeasi locatie (Cotroceni) si in acelasi timp in care are loc deja un meeting pro-PSD (sau anti Johannis). In 2017 te lasa perplex genul acesta de "subterfugii"... indiferent de la ce partid ar fi venit.
    Cam asta este parerea mea despre el:


    ---

    Diseara revenim in piata! Chiar daca dupa operatia din decembrie am ramas cu o durere "minunata" de spate, mai bag un Ketonal, un Nurofen si se rezolva! Este fix momentul in care nu trebuie sa renuntam!

  3. #563 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    16426297_1433921493317100_1723829731293735012_n.jpg

  4. #564 SP
    Banned Templier's Avatar
    am inteles ca se vrea continuarea protestelor. pt ce se mai protesteaza acum?

  5. #565 SP
    Banned asperas's Avatar
    PSD trebuie sa se delimiteze de acest infractor L. Dragnea ! Guvernul Grindeanu si mai ales ''Alta Intrebare '' trebuie sa plece deoarece nu reprezinta interesele romanilor prin aceasta greseala de neiertat (salvarea in special a ex sotiei lui L. Dragnea in procesul cu abuzul in serv)! Demisie si mai apoi creearea unui nou guvern PSD deoarece vrem nu vrem au castigat democratic alegerile si daca tot vorbim de democratie si stat de drept atunci venirea unei noi form (din nou) la guvernare nealeasa prin votul romanilor nu poate fi acceptata! Daca vrem o noua revolutie atunci se schimba datele problemei si trebuie mai mult decat niste poze si mesaje pe facebook ci asumarea raspunderii fiecaruia dintre noi( Ori invingem ori murim!).


  6. #566 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    am inteles ca se vrea continuarea protestelor. pt ce se mai protesteaza acum?
    vorbesti serios? Inca nu s-a rezolvat nimic. Au renuntat la pragul de 200.000, atata tot, in rest e fix la fel.

  7. #567 SP
    Banned Templier's Avatar
    told you so!
    ideea e ca s-a iesit in strada sa se anuleze OUG 13. done!

  8. #568 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    told you so!
    ideea e ca s-a iesit in strada sa se anuleze OUG 13. done!
    Au anulat-o si in acelasi timp au depus o propunere de lege care daca am inteles corect e in proportie de 99% identica cu OUG-ul. Adica nici in ceasul al 12-lea nu se lasa. Voi va dati seama ce talpa de bocanc au pe gat oamenii aia acum, si cat de mari sunt cei care trebuie sa scape, de nu le pasa de niciun fel de consecinte?!?

    In alta ordine de idei, va prezint noaptea mintii:
    Attached Images Attached Images noaptea_mintii.jpg

  9. #569 SP
    Banned Templier's Avatar
    "Guvernul renunta la schimbarea Codului Penal."
    done!

  10. #570 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Cu ghita mereu e noaptea mintii...

    @Templier: au anuntat ca renunta la schimbarea Codului Penal. Cum au procedat dupa aceea, e cu totul altceva.

  11. #571 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lel ce mizerie au lasat aia din Cotroceni dupa ei si erau de 200 de ori mai putini ca cei din Victoriei (care au lasat luna). Misto!
    Si uite de ce trebuie iesit in continuare:
    • Prevederile OUG 13 au fost mutate in parlament
    • Iordache înca nu a plecat.
    • Dragnea & Tăriceanu sunt bine-mersi și fac mișto de oameni la TV
    • Grindeanu & co. nici nu se gândesc la demisie.

    Cand se rezolva problemele astea, iar PSD-ul pune alti oameni in loc (da, PSD, nu sunt nici eu de acord cu schimbarea partidului din moment ce a fost ales de majoritate prin vot, chit ca mi-as dori sa nu mai vad literele astea trei insiruite), abia atunci nu mai ies in strada.

    ---------- Post added 06-02-2017 at 14:13 ----------

    Si eu as mai adauga si CNA-ul pe lista aia ca a cam supt-o perioada asta, ar cam trebui sa-si dea un reset.

  12. #572 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si cam asta a fost aseara, am reusit sa ma uit prin mare parte din ce am filmat.



    Chiar a fost o seara de neuitat, ceva ce nu voi uita niciodata, ceva nemaintalnit la o asemenea scara si ma bucur enorm ca am putut fi acolo.
    Attached Images Attached Images c0102.00_08_02_03.still003.jpg

  13. #573 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    ideea e ca s-a iesit in strada sa se anuleze OUG 13. done!
    asa cred si cei din PSD, dar nu doar de asta s-a iesit in strada. OUG a fost scanteia.

    Exista si oameni mai rasariti in PSD, trebuie sa fie. Acum e de datoria lor sa indeparteze mizeria din fruntea partidului care a creat o criza nationala din nimic, care a compromis aproape irevocabil imaginea partidului atat intern cat si extern si care nu urmareste interesul populatiei.

  14. #574 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Zic urmatorul pas ar fi o OUG prin care PSD (partidul social democrat) sa fie scos in afara legii, asta chiar e o urgenta.

    LE am fost aseara la protest la mine in oras si era cineva cu o pancarta pe care scria:
    "Alta intrebare, Prostia nu va doare?"

  15. #575 SP
    Member Smara's Avatar
    Intreb si eu CINE stabileste care sunt greselile de neiertat pentru care un guvern intreg trebuie sa pice ?! 300.000 de persoane sau milioanele care au votat ?! Daca raspunsul este 300.000 atunci mai bine nu se mai merge la vot. Si asa avem un precedent cu ignorarea votului : sa ne aducem aminte de referendumul unde Traian Basescu a primit un vot negativ din partea a 7.4 milioane de romani. Consecinta : la ora 3 dimineata (interesant este ca atunci nu s-a desteptat spiritul civic pe net si nu au fost proteste) s-a dat o erata prin care acele voturi nu faceau mai mult decat o hartie igienica - asta pentru cei care se intreaba de ce nu mai iese lumea la vot.

    Eu pana nu vad 3-4 milioane in stada care sa strige ca vor schimbarea guvernului nu pot fi de acord cu ,,picarea,, executivului. Si apoi ce : sa schimbe PSD un guvern cu altul ?!?!? Daca de fapt se vrea alegeri anticipate ca sa vedem daca se poate face alta majoritate parlamentara de alta culoare este altceva. Nu de alta, insa eu nu mai vreau sa moara oameni ca sa plece unii sau altii.
    A fost un rahat acea ordonanta, inteleg. Acum este abrogata . Cred ca este suficient.

    Ma uit la situatia externa, iar Romania in sistemul geopolitic regional pare tot mai singura. In conditiile in care protestele incep sa semene cu maidanul din Ucraina...in conditiile in care presedintele Moldovei Dodon a inceput zilele trecute sa vorbeasca de Moldova Mare , in conditiile in care ,,niste vecini,, vor mai multa independenta in Ardeal...in conditiile in care USA umple Polonia de militari , Rusia tocmai ce si-a tras un cordon de rachete performante si a dezvaluit noul sau avion de lupta, Marea Britanie si-a trimis cele mai noi nave maritime in Marea Neagra, Turcia trage la Rusia, in Siria este ditamai razboiul si vad ca doresc sa il extinda si in Iran....noi suntem iritati de abuzul in serviciu. Este in regula, este foarte in regula ca atunci cand nu ne convine ceva sa protestam. Insa eu cred ca este cazul sa stim si cand sa ne oprim. E urata situatia la granite, in lume in general se petrec schimbari majore. Daca este bine sa ne prinsa dezbinati sau nu....asta vom vedea.
    Ps: imixtiunile unor state in politica interna a Romaniei ( vezi cele 8 tari care ne-au trimis acea scrisoare prin care eram dojeniti, avand in vedere ca in 6 (parca ) dinte ele abuzul in serviciu nici macar nu este incriminat ?!!??!?! ) ne cam arata cat de jalnici suntem pe plan extern.

    Imi doresc sincer sa depasim toti acest moment, sa nu inceapa manifestatii si contra manifestatii ( sa nu credeti ca daca PSD-ul ar cere sprijinul votantilor la modul oficial, nu ar fi in stare sa stranga cateva sute de mii usor ) si sa ne aducem aminte ca suntem romani , ca unii suntem copii, altii parinti, altii pensionari....Stiu personal un caz in care fiul aseara era in piata Victoriei si tatal in Cotroceni ( inca se cearta ) ...si e trist, indiferent de toate sa nu uitam ca noi formam o familie mare ( asta pentru cine mai conteaza ) si se cam numeste Romania.

  16. #576 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Smara View Post
    ....noi suntem iritati de abuzul in serviciu.
    Trista si periculoasa gandire, man...
    Attached Images Attached Images 16426229_1431026800250587_4649131474079795028_n.jpg

  17. #577 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Nu vreau sa vorbesc in numele altora, insa pe mine nu doar OUG m-a facut sa ies in strada aproape in fiecare zi.
    Nu am experienta nici in politica nici in chestiuni juridice asa ca nu pot jura cu mana pe inima ca au dreptate unii sau altii.

    Eu am iesit in strada pentru ca imi doresc sa traiesc intr-un mediu in care sunt incurajate si recompensate competenta si performanta, nu nepotismul si oportunismul. PSD au inceput cu stangul, aparent toti sunt neamuri prin partidul ala si continua in directia asta - vezi numirea iubitei lui Oprescu ca manager al spitalului Universitar, soferi in functii de secretar de stat si exemplele pot continua.

    Pentru mine e destul de clar, PSD cumpara electorat prin pomenile oferite, o strategie nesustenabila fara sa afecteze in mod direct oamenii productivi. Nu stiu ce ne rezerva viitorul, indiferent de ce partid ne va conduce, insa stiu cum a aratat trecutul, un motiv al naibii de puternic sa nu votez niciodata PSD.

  18. #578 SP
    Member Smara's Avatar
    Mihail, crede-ma ca inteleg. Insa pe acest principiu, ABSOLUT nimeni nu ar trebui sa conduca in lume...ever ! Consider ca lucrurile intr-o vedere de ansamblu sunt cu mult mai complicate.

    Blondutzu : dupa 89 avem 2 mandate Iliescu si apoi de partea cealalta 2 Basescu, 1 Constantinescu si 1 Iohannis. Cu o exceptie (perioada Ponta de un an si ceva) cam toti au avut guvernele lor ( tehnocratii au fost pe placul actualului presedinte , ca dovada ca a si dorit ca ei sa continuie, astfel incat consider ca a avut si el guvernul lui ) . Lasand la o parte chestiunile politice si cele juridice raman cele simple matematice....Cei de dreapta au condus muult mai mult tara. A existat Nastase , dar a fost si Videanu..evident se pot da exemple foarte multe de o parte si de alta cu oameni ce au jefuit tara...insa ca sa fim corecti, nu PSD-ul a condus tara cel mai mult dupa 89. In concluzie(a mea,evident), nu sunt doar ei vinovati. Si daca nu sunt doar ei vinovati....de ce am avea mai multa incredere in unii sau in altii ?!??!

    Daca zici ca stii cum a aratat trecutul si avend in vedere cele spuse de mine imi poti indica te rog acum o varianta politica democrata care sa aduca stabilitate Romaniei pe plan intern si extern. Este simplu sa zici jos.... ce pui si mai ales cum pui in loc este mai complicat.

  19. #579 SP
    Banned Templier's Avatar
    sa inteleg ca voi doriti demiterea Guvernului si inlocuirea lui cu alt Guvern format din oameni corecti din PSD. care ar fi acei oameni? cum stabiliti daca ei sunt "OK" sau nu? ati stiut de Grindeanu sau de Iordache inainte de OUG? cine erau ei sau ce au facut? ce va face sa credeti ca daca o sa puna alti oameni aceia nu vor fi manipulati?
    din cate vad eu majoritatea protestatarilor nu au votat cu PSD si ca atare nici nu ar avea cum sa nu ceara alegeri anticipate. daca eu am votat cu X si a iesit Y automat nu as fi de acord cu legile pe care le-ar da si daca se strang 500 000 oameni in strada nu ar trebui sa anuleze votul a 3 000 000 de oameni, "Statul de drept" remember .

  20. #580 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Mai oameni buni, nu anuleaza nimeni votul nimanui. Nu mai fiti asa defensivi. E vorba de credibilitatea actualului Guvern.
    Nu conteaza ce au votat acei oameni. Cei din strada nu au iesit strigand ce au votat si ce nu. Ei au iesit impotriva OUG 13 si efectele produse de aceasta OUG.
    Pe de alta parte, cum puteti sa votati si sa sustineti asemenea oameni:
    C. P. Tăriceanu s-a certat cu ziariștii: Ce înseamnă oamenii?*
    si totusi sa doriti un viitor mai bun pentru voi si pentru Romania? CUM??
    Chiar nu va deranjeaza ironia si batjocura cu care ii trateaza pe toti cei care le iau interviuri si superioritate cu care trateaza fiecare om pe care il intalnesc? Cum ii puteti sustine?

    @Templier: nu mai continui aceasta discutie si nu mai postez pe threadul asta. Este inutil, din cate vad. Multi din votantii PSD aflati ieri in fata Palatului Cotroceni credeau ca cei din Piata Victoriei sunt atacati psihotronic Beat that! si incearca sa te intelegi cu asemenea oameni.

    Peace out!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 63 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts