Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 63 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #141 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E noua lege. Nu e voie cu afise mai mari de A3 (aproximativ) , si alea puse doar in locuri special amenajate sau pe proprietățile oamenilor care si-au dat acordul scris.

  2. #142 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mai lasa-ti-o balta pe asta cu votul. Motivul pentru care imi pare rau ca n-au câștigat ceilalți e ca nu o sa vedeți ca ar fi fost tot una...

  3. #143 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Care ceilalți? Eu nu am votat cu ceilalți, m-am săturat sa tot vad aceleași fețe tot timpul. Bine că ne-am întors în '90, sigur o sa fie bine, după mai bine de 25 de ani nu au învățat nimic unii...

  4. #144 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Macar ai votat? Ca de texte din astea e plin Facebook-ul si's degeaba

  5. #145 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bineînțeles, tu ai votat cu PSD-ul sau de ce te ataci? Ar trebui să savurezi victoria. Am sa te rog sa îți schimbi tonul, dacă vrei să îți mai răspund, ești cam agresiv când nu îți convine ceva.

  6. #146 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu am votat dar am scris doar să îi enerveaz pe cei care au votat, atâta vreme cât TU singur îți pui mâncare pe masă, faci ce vrea kilu tău.

    Sent from my EVA-L09

  7. #147 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Votul ar trebui sa devina obligatoriu, sa vezi cand n-o sa mai poti face ce vrea kilu tau ca s-au dus altii si au votat pentru tine.
    Nu conteaza cu cine votezi, numai exprima-ti votul ca daia ti-a fost obtinuta libertatea, nu sa te stergi la cur cu ea.

  8. #148 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Vezi ca numai în comunism erai obligat să votezi asta cu votul obligatoriu este total opusă de ideea de libertate.

    Sent from my EVA-L09

  9. #149 SP
    Banned Templier's Avatar
    Gery
    eu nu am votat si nici ca o sa mai votez

  10. #150 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mai vezi si Belgia, Grecia, Luxemburg si Cipru. State comuniste, nu?

    Libertatea la noi e prost inteleasa, libertatea nu inseamna ca poti face doar ce te taie capul, inseamna ca esti liber sa gandesti cu creierul propriu, inseamna ca ai, pe langa libertati si obligatii ce trebuie indeplinite.

    Continua sa traiesti in minciuna, sa te intrebi mereu de ce la noi nu se poate si sa stai cu mana intinsa sa astepti sa-ti pice ceva.

    Nu votati, nu care cumva sa schimbe ceva votul vostru. D-asta suntem unde suntem ca natie si o sa ramanem tara de mana a 3-a.

  11. #151 SP
    Banned Templier's Avatar
    si ce s-ar schimba cand toti sunt corupti? sa aleg sa ma fure pnl in loc de psd?
    fiecare are convingerile lui dar eu m-am lamurit ca nu merita nimeni din tara asta sa fie votat, asta e ceea ce nu inteleg cei din politica, prezenta mica la vot se datoreaza faptului ca nu ii vreau pe niciunul la conducere

  12. #152 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Aici gresesti, prezenta la vot mica inseamna mereu ca va iesi partidul care-si va misca cel mai bine electoratul.
    Tu nu te duci la vot, alalalt nu se duce la vot, ies mereu aceeasi si noi traim in aceeasi cloaca. Asta nu pricepeti. Ignoranta nu aduce schimbare.
    Ai un drept, votul, mergi si exercita-l chiar daca asta inseamna sa nu alegi pe nimeni si sa ti-l anulezi.

  13. #153 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Pointing the finger ar trebui sa devina sport national in Romania.

  14. #154 SP
    Banned Templier's Avatar
    de ce sa fie ok sa votez cu raul cel mai mic? nu vreau! nu ma regasesc in ideologia unui partid si nu vreau sa merg la vot doar ca trebuie ci ca simt o afinitate.
    toti fura, daca tu ai impresia ca partidul X ar fi facut ceva pt tine te inseli amarnic. au fost atatea cazuri in care am mers la vot si pe urma partidul X s-a aliat cu partidul Y si nu s-a tinut cont de faptul ca eu nu suportam partidul Y.
    dar intram deja in alte discutii. treaba fiecaruia pana la urma, eu clar nu mai votez

  15. #155 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    N-ati inteles nimic, keep on keeping on.

  16. #156 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Ai un drept, votul, mergi si exercita-l chiar daca asta inseamna sa nu alegi pe nimeni si sa ti-l anulezi.
    Pai daca il anulezi ce sens are sa mergi la vot? Tot aia care-și mobilizează electoratul castiga...

  17. #157 SP
    Member biagyydog's Avatar
    @Grey: Poti spune cu cine ai votat acum? Cand a fost ultima data cand cei pe care i-ai votat (ori ba) si-au tinut macar o parte din promisiuni? Si cum i-ai convinge pe ceilalti sa mearga daca ai independent ori dintr-un partid?
    @Templier: Ce te-ar face sa mergi la vot? Cand ai votat ultima oara si de ce ai facut-o? Daca nimeni din optiunile actuale nu merita a fi votat, cum s-ar putea schimba o parte din lucrurile ce merg prost in aceasta tara?

  18. #158 SP
    Banned Templier's Avatar
    Iohanis ca sa nu castige psd. dpmdv nu a facut nimic insa.
    lucrurile se schimba de jos in sus. sunt atatea cazuri pe care ti le pot spune ca merg prost si nu merg prost din cauza Presedintelui/Guvernului or what not ci ca noi ca societate avem o mentalitate proasta.
    atunci cand masele o sa fie corecti o sa avem si lideri corecti

  19. #159 SP
    Member biagyydog's Avatar
    De acord legat de Iohanis.
    Cu fortele tale, ce crezi ca ai putea sa schimbi? Nu zic ca se poate schimba mult cu generatia noastra, dar macar nepotii nostri sa beneficieze de ceva.
    Cum putem lucra la mentalitatea maselor? Daca acele generatii coruptibile vor disparea, mentalitatea aceea se va schimba si ea?

  20. #160 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    ... asta e ceea ce nu inteleg cei din politica, prezenta mica la vot se datoreaza faptului ca nu ii vreau pe niciunul la conducere
    Ba inteleg foarte bine si se bucura. Atat timp cand este prezenta mica la vot nu vor avea emotii. "Putem sa facem orice, vom fi si data viitoare in parlament ca tot ai nostrii vin la vot". Exista si independenti, exista si formatiuni mici care nu au fost reprezentative in parlament... de votat se gaseste cu cine sa votezi daca esti nemultumit de cei care au fost in parlament.


    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    ...
    Ai un drept, votul, mergi si exercita-l chiar daca asta inseamna sa nu alegi pe nimeni si sa ti-l anulezi.
    Daca anulezi votul este ca si cum nu ai fost la vot. Conteaza doar voturile valabil exprimate. Pe baza lor se face impatirea locurilor in parlament.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 63 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts