Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: Revista LEVEL !

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Revista LEVEL !

    Cred ca jumatate din forum cumpara LEVEL-ul lunar dar nu stiu de ce nu exista un thread dedicat . Asa ca m-am gandit sa il fac eu .

    Aici puteti vorbi despre revista LEVEL , revista , review-uri , preview-uri , stiri , cuntinutul DVD-ului etc... !

    Succes !

  2. #2 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    chestia e ca si levelul are propriul site unde doar cei care cumpara revista vorbesc despre ea...si noi avem site despre jocuri de console in principal, iar levelul e axat mai mult pe PC, desi in ultimul timp a inceput sa bage in seama si newsurile in legatura cu consolele si jocurile asociate lor..

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai eu dupa o pauza cam mare am inceput anul asta sa cumpar si eu LEVEL si am vazut ca news-urile sunt si despre console si sunt facute review/preview-uri la exclusivitati de consola.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pacat ca unele articole sunt foarte proaste. Uneori se intampla sa nu joace jocul pana la capat sau sa acorde unui joc prost o nota mare doar ca e joc de consola, iar ei au impresia ca jocurile de consola sunt foarte proaste

  5. #5 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    E cam inutil topicu asta....au forum.Acum daca citesc Playboy si Hustler fac topic ? Nu de alta da parca Playboy pun din cand in cand un review la cate un joc.

  6. #6 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Pacat ca unele articole sunt foarte proaste. Uneori se intampla sa nu joace jocul pana la capat sau sa acorde unui joc prost o nota mare doar ca e joc de consola, iar ei au impresia ca jocurile de consola sunt foarte proaste
    Intradevar... E cam trist

  7. #7 SP
    Member Mindscrewy's Avatar
    Eh, odata demult era asteptata cu sufletu la gura, cand revista venea cu unu sau mai multe joculete, + sa nu uitam importantul si must have DLH (dirty little helper pt necunoscatori)

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mindscrewy View Post
    Eh, odata demult era asteptata cu sufletu la gura, cand revista venea cu unu sau mai multe joculete, + sa nu uitam importantul si must have DLH (dirty little helper pt necunoscatori)
    alte vremuri ... alte vremuri. Tot mai multi oameni renunta la pc pentru o consola . Acum ar fi buna o revista romaneasca despre console . Parca a fost una facuta de baietii de la Pc games parca ii zicea Next . Da dupa 10 numere s-au oprit sa mai produca . Asta a fost acu 3-4 ani . Zic ca nu a fost cea mai buna perioada in care sa faca o revista despre console . Acu 3 ani nici nu stiam ce ii o consola , da acuma stiu foarte multe si despre console Retro . Poate in ziua de azi situatia ar fi alta .

  9. #9 SP
    Member Painkiller's Avatar
    da, next ii zicea. am numarul cu gears of war pe coperta si trebuie sa va spun ca la cum arata revista nici nu as mai fi cumparat alt numar. tiparul era execrabil. trebuia sa pun revista cu intr-un anumit unghi in reflexia soarelui ca sa pot citi ce scrie pentru ca scrisul era partial tot negru ca si fundalul. cheap basterds!

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu colecționez revista LeveL de aproape 5 ani...(n-am ratat un număr). Mai am și vechi...dar așa c�teva numere (și sunt puțin decupate lol ).

    Nu-s �n măsura să-mi dau cu părerea dar se vede că oamenii-și dau interesul (oricum LeveL este și peste hotare...nu e așa ceva local).

    Mi-ar plăcea, totuși, să văd...mădar o dată pe an și c�te un joc FULL pentru console (indiferent de platformă). Sunt destule jocuri mai vechi și bune ce merită un refresh

    *p.s.

    ...chiar dacă știu tot ce scrie deja �n revistă - despre gaming - (ba uneori chiar mai multe) eu tot o cumpăr și-o citesc (�mi dă un sentiment plăcut).

  11. #11 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Jocuri Full pentru console cu revista ar merge dar doar intr-o editie speciala nu sa cumpar revista si vreau nu vreau iau si jocul pentru consola.
    In legatura cu ce scrie in revista ma mai intreaba si pe mine colegi de ce o cumpar ca pot sa citesc pe net ce scrie acolo dar pe net nu stii ce jocuri sa cauti asa in revista ai niste jocuri deja alese si pentru mine e multe mai placut sa citesc de pe hartie decat de pe monitor pentru ca nu imi bate lumina in ochii si revista o pot lua oriunde ( la scoala , in masina , in excursie etc . )


  12. #12 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...chiar dacă știu tot ce scrie deja �n revistă - despre gaming - (ba uneori chiar mai multe) eu tot o cumpăr și-o citesc (�mi dă un sentiment plăcut).
    Same here

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Si eu obisnuiam sa cumpar revista numar de numar, si am aproape 2 ani completi, dar de cand a aparut ConsoleGames sincer nu imi mai trezeste asa un interes deoarece aflu tot ce misca pe Internet cu mult inainte aparitie revistei si cand o citesc nu mai am acea curiozitate sa vad ce nota ia jocul, daca e bun, sa vad noutati din industrie, etc.

    Nu spun ca nu e o revista buna, imi place, dar pierde datorita erei moderne in care traim.

  14. #14 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    eu cumpar revista level nu pentru ce da ca jocuri sau soft pentru pc, pentru ca nu prea il mai folosesc. dar imi place sa am ce citi in baie.

  15. #15 SP
    Member Skaar's Avatar
    Mie sincer mi se pare cam inutila revista Level, daca ai acces la internet, avand in vedere ca afli toate stirile cu mult inainte de a cumpara revista. Eu nu am mai cumparat revista de mai bine de un an (daca nu iau in considerare numarul cu batman: arkham asylum pe care l-am cumparate din curiozitate).

  16. #16 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    lol Pai de ce curiozitate , nu puteai sa afli de pe net ? Una e revista pe care o iei peste tot ( la baie , excursie , masina , pat ) si alta e internetu care il ai doar la PC/Laptop

  17. #17 SP
    Member Skaar's Avatar
    De curiozitate sa aflu ce s-a mai schimbat in formatul revistei. Era o vreme cand nu ratam nici un numar.
    Cat despre "Una e revista pe care o iei peste tot ( la baie , excursie , masina , pat ) ", tie cat timp iti ia ca sa termini de citit revista ca o iei cu tine peste tot? Eu prefer sa citesc o carte decat sa citesc de zeci de ori acelasi articol invechit.

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai nu citesc revista de 10 ori ci o iau cu mine pana o termin , ca nu o termin in 10 min o termin in cateva ore cand am chef de citit si cand n-am chef citesc ce e mai interesant si restu mai citesc a doua zi .




  19. #19 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    vad ca inca sunt foarte multi colegi forumisti care cumpara Level de foarte mult timp. Tin minte ca acu un an sau doi cei de la Level parca au facut o "afacere" cu cei de la NC Soft in care dadeau Guild Wars + celelalte expansion-uri la doar 15-25 de lei fiecare (nu mai tin minte pretul exact). Era super tare pentru ca erau niste carcase mult mai mari care ofereau si niste manuale super tari in care erau niste povestioare, istoria lumii si muuulte altele. Pe carcasa de la primul GW scria destul de mare: "Peste 1 milion de jucatori in lumea intreaga" (daca va improspateaza asta memoria).

    Intrebarea mea e: mai pot cumpara acele jocuri cu expansion-uri de undeva? sau erau pur si simplu niste jocuri oferite pt o luna anume din acel an? Daca mai pot cumpara atunci va rog sa imi dati si un link cu acele produse. Multumesc anticipat

    P.s. daca vreau sa cumpar numarul acela de luna trecuta care oferea Stalker, banuiesc ca mai sunt sanse sa il gasesc in unele chioscuri de reviste din Cluj (ca aici in oraselul meu ma indoiesc ca o sa gasesc numarul de luna asta...s-au dus vremurile in care toate chioscurile de reviste aveau zeci de exemplare de Level, Extreme PC, Pc games etc )

    L.e. Am gasit aici http://forum.level.ro/announcement.php?a=3 o lista cu toate jocurile full oferite pana in Martie 2011 (din nu stiu ce cauza Guild Wars cu celelalte expansion-uri nu e pe lista). Au avut unele jocuri f bune . Au inceput in forta in 2002 cu Seven Kingdom, Heroes II, Robo Rumble etc. Vad ca ultimele numere aveau chestii chiar interesante. Maybe i should keep a eye open once in a while.

  20. #20 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Probabil ca Guild Wars nu a fost un joc full dat cu revista, ci a fost un bonus, asa cum au dat anul trecut Fallout 3 retail cu revista la 25 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Abatia - revista banda desenata romaneasca By AzFaust in forum Carti si Comics
    Replies: 1 Last Post: 13-05-2015, 14:30
  2. Prima revista de tuning online din Romania By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 8 Last Post: 29-12-2010, 15:37
  3. Propunere revista By alalalt in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 04-12-2008, 20:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts