Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 170 of 312 FirstFirst ... 70 120 160 168 169 170 171 172 180 220 270 ... LastLast
Results 3,381 to 3,400 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #3381 SP
    Member Szergiu's Avatar
    la mine e pana in 45 $ limita....am comandat si mai scumpe cu pretul schimbat si nu am platit nimic pana acum...inafara de taxa de 2 ron pe produs si zile de penalizare ...intarziere...

  2. #3382 SP
    Junior Member gherca's Avatar
    hai sa fim seriosi, am laut ceva de 80$ , si nam platit nici o taxa, nu o fost greu si nici mare.

  3. #3383 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Poate sa fie si o eugenie... daca e peste 10E iti ia 24% din valoarea totala a produsului cu transportul. Acum fiecare cu posta si pilele lui. Pe mine ma pun sa vin cu factura din caz de nu are coletul, bine ca de multe ori vorbesc cu seller-ul sa nu puna factura si le modific.

  4. #3384 SP
    Junior Member Marius G.'s Avatar
    Aha, deci indiferent de produsul comandat, acesta nu trebuie sa depaseasca o anumita suma limita (fie 10, fie 45, fie 80, dupa "pile"), iar in caz contrar se percepe TVA-ul pentru valoarea totala a produsului + transport? Si eu care credeam ca platesc 70 de dolari sellerului pentru transport si pun acolo cate produse vreau, iar in tara nu mai platesc nimic... .
    Nu ar fi cumva posibila varianta ca sellerul sa fie din UE, respectiv Europa, iar in acest caz sa nu mai platesc TVA-ul?
    Multumesc mult pentru lamuriri!

  5. #3385 SP
    Member hcm90's Avatar
    stie careva vreun seller care vinde casti si nu are pretul de transport prea mare?

  6. #3386 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Marius G. View Post
    Aha, deci indiferent de produsul comandat, acesta nu trebuie sa depaseasca o anumita suma limita (fie 10, fie 45, fie 80, dupa "pile"), iar in caz contrar se percepe TVA-ul pentru valoarea totala a produsului + transport? Si eu care credeam ca platesc 70 de dolari sellerului pentru transport si pun acolo cate produse vreau, iar in tara nu mai platesc nimic... .
    Nu ar fi cumva posibila varianta ca sellerul sa fie din UE, respectiv Europa, iar in acest caz sa nu mai platesc TVA-ul?
    Multumesc mult pentru lamuriri!
    ba se poate...
    daca selerul e din europa,produsul ajunge direct acasa la tine...sau la posta cea mai apropiata

  7. #3387 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Faceti o lista cu vanzatori europeni. lol

  8. #3388 SP
    Member Szergiu's Avatar
    era ahc24...
    mi am luat de la ei 4 gb ram si mi i-a adus postasul acasa
    dar acum vad ca s-a razgandit si nu mai trimite decat pe teritoriul americii...
    avea taxa pe transport mica 10-15 dolari...
    Amazon.com Shipping Rates: AHC24@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/1160wgvOg6L.@@AMEPARAM@@1160wgvOg6L
    si mai e asta din germania.mi am luat de la el un skin pentru ipod touch iar dupa cateva zile a mai venit unul identic...produsele sun de calitate foarte buna...daca aveti 10 dolari blocati pe vreun cont puteti sa va luati un skin....pt telefon sau...ce vreiti voi
    Amazon.com At a Glance: DesignSkins@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/011ZsxMZNSL.@@AMEPARAM@@011ZsxMZNSL

  9. #3389 SP
    Junior Member HChris's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Eu, Pastilutza, Spitfire, si multi altii.

    Acum m-am reapucat fiindca vreau o chitara electrica.

    De la ce store vrei sa-ti iei? Este ceva cu transport decent?

  10. #3390 SP
    Member Szergiu's Avatar
    RS Enterprises @ Amazon.com:

    acest seller trimite in romania?>

  11. #3391 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    De ce sa nu trimita ?

  12. #3392 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    RS Enterprises @ Amazon.com:

    acest seller trimite in romania?>
    "Fulfillment by Amazon" categoric nu.

  13. #3393 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    de fapt trimite..... are europa la shipping rates

  14. #3394 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    de fapt trimite..... are europa la shipping rates
    Amazon.com Help: Europe
    Trimite doar carti,DVD-uri si ce trimite Amazon in general.

  15. #3395 SP
    Member Szergiu's Avatar
    a reusit careva de pe aici sa transfere banii de pe un cont de amazon pe altul???
    sa cumpere gift card...

  16. #3396 SP
    Junior Member gherca's Avatar
    Nu merge sa cumperi gift card, cu bani care ii ai in gift balance.(adica de pe mturk)

  17. #3397 SP
    Member antifacat's Avatar
    ce hituri mai faceti? de cand a disparut photomod ma descurc cu clasify..dar si alea le baga rar...am mai gasit pe ici pe colo cate ceva rentabil sa faci...

  18. #3398 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by gherca View Post
    Nu merge sa cumperi gift card, cu bani care ii ai in gift balance.(adica de pe mturk)
    stiam...dar le am dat email si ei mi au dat link ...ca se poate...dar cred ca trebuie card din sua...
    am incercat cu,cardul meu (cu care am mai completat la cumparaturi pe amazon)si nu merge...
    mi se pare o chestie cretina...eu vreau sa fac un cadou cuiva...sau o donatie si nu pot face
    nu inteleg de ce nu ar implementa o astfel de chestie

  19. #3399 SP
    Member Szergiu's Avatar
    cum v a mers saptamana asta?eu am scos ceva de la classify...mai sa imi plateasca de aseara

  20. #3400 SP
    Junior Member gherca's Avatar
    da, am facut si eu 7$ cu calsiffiy si in rest NIMIC!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts