Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 312 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 ... LastLast
Results 4,241 to 4,260 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #4241 SP
    Member yyomax's Avatar
    pai ce ai comandat ?ce parfum?...crek la 30ml

    oricum buni selleri....

  2. #4242 SP
    Member hcm90's Avatar

  3. #4243 SP
    Member yyomax's Avatar
    da....dar trimit din US...si tre sa mia platesc TVA.....si drumul pana la posta vamala....ms oricum

  4. #4244 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Seceta de hituri.

  5. #4245 SP
    Member yyomax's Avatar
    da....de 4-5 zile n-am mai primit nimic pe email...si m-am mai uitat pe site..dar nimic

  6. #4246 SP
    Member Florin27's Avatar
    Un seller care au pressure cooker care nu iau shipping pe marime stie cineva?

  7. #4247 SP
    Member yyomax's Avatar
    cat am mai cautat niste selleri din europa in afara de ce-i enumerati....dar chiar nu am mai gasit nici unul ....nu cred ca sunt doar 6 pe amazon din europa s-au cati s-au zis....dar greu ii gasesti

  8. #4248 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Acum nu mai baga hit-uri pentru ca nu mai am eu cont

  9. #4249 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by yyomax View Post
    cat am mai cautat niste selleri din europa in afara de ce-i enumerati....dar chiar nu am mai gasit nici unul ....nu cred ca sunt doar 6 pe amazon din europa s-au cati s-au zis....dar greu ii gasesti
    Sunt peste 1500 doar la electronice...

  10. #4250 SP
    Member yyomax's Avatar
    care au sediul in europa????ca nu mai vreau sa platesc tva-ul ...

  11. #4251 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Salut. Voi posta si eu experienta cu acest MTurk pe care am avut-o recent, poate ajuta pe cineva.

    Am facut cont de RO si am facut HIT-uri din cand in cand, ce am apucat. Am prins si unele bune cu web data collection platite cu 0.50 dolari, dar o singura data. Am inceput contul de pe 7 ianuarie si am strans in 1040 de HITS, 95$. A mers destul de greoi si plictisitor.

    In timpul asta am tot citit peste tot, cam cum functioneaza acest site. Din ce am inteles eu:
    * workerii sunt un fel de sclavi, fara absolut nici un drept
    * la 3 block-uri de la requesteri , insta ban fara drept de apel, fara nici macar anunt mail sau ceva..orice aberant poate sa dea block si nu il contesteaza nimeni, si banul nici macar nu este justificat
    * am gasit cazuri in care s-au dat block doar pt ca userii nu au facut calificarile cum trebuie (de atunci am fost atent sa nu fac calificari prost, sa nu ma trezesc random cu un block si ban)
    * am folosit chrome si cu extensia Turkopticon, dar nu inainte sa imi iau Reject de la niste requesteri tepari, care ulterior s-au dovedit a fi cu rosu in acea extensie.
    * Dolores Labs mi-au scos peri albi. Nu numai ca sunt spammeri si primele pagini de la orice searchuri sunt pline de ei cu hiturile lor , dar majoritatea sunt si aberante, muncesti enorm pentru bani de seminte. Pot sa zic ca ii urasc cu pasiune si decat sa fac de la ei, mai bine stau degeaba si caut cate un survey cu 0.50$.


    Am un amic ce si-a inceput experienta MTurk pe un cont de US. Din fericire el chiar are o adresa in US deci nu au fost probleme cu fake address sau name. In acelasi interval de zile, de pe 7 pana acum, a strans fix cat mine din doar 400 HITS, si mai are 400 pending. Clar este minim dublu mai rentabil cu un cont de US.

    Din acesti bani imi voi lua Marvel vs Capcom 3 Special Edition PS3, ca un fel de closure al situatiei. Site-ul este chiar ok, daca ai rabdare sa pandesti HIT-uri bune. Eu nu am stat, tot ce am facut a fost dand cate un refresh cand nu aveam ce face pe acasa (sau in pauzele de la munca ).

    Parerea mea personala : Imi voi incheia experienta cu acest site aici: este mult prea multa bataie de cap pentru mine. Munca este usoara la HIT-urile cu bun simt, si din acestea am reusit sa fac banii. In schimb nu imi place sa traiesc cu frica constanta ca voi lua reject la 300 de hits sau niste blockuri de care nu stiu si sa ma trezesc cu ban. Noroc ca se poate transfera oricand in gift balance.

    Acum tot ce ramane este sa primesc jocul prin posta. Experienta cu amazon nu a fost una prea placuta. Am comandat multe DVDuri de la selleri care trimit in RO, si pot sa zic ca nu mi-a ajuns nici unul. Poate sunt eu prea ghinionist, dar 6 colete cu dvduri si programe soft sunt acum in posesia unui binevoitor vames sau angajat la posta romana. Nu am primit nici macar un aviz, in nici unul din cazuri, si am colindat la toate oficiile postale posibile si nimeni nu a auzit nimic. Noroc ca cei din afara sunt oameni, si am primit refund.

    Thanks, over and out ^_^

  12. #4252 SP
    Member antifacat's Avatar
    cam naspa sa aud asta...eu am cont de ro din vara si pot sa te asigur ca imi luam masina noua cu banii transfertai(daca se puteau scoate)..daca ai rabdare si stii sa cauti hituri ...te asigur ca sunt...in perioada asta de dupa sarbatori..intra-adevar...e cam slaba in ce consta hiturile...dar sigur vor fi..in ceea ce priveste primirea coletelor..ot sa zic ca am peste 50 de comenzi facute si niciodata nu s-a intamplat sa nu ajunga..depinde cand faci comanda..uneori e posibil sa iti ajunga si intr-o luna..asa ca si aici trebuie rabdare..
    cu asta tre sa ai rabdare si mult timp liber...sau cel putin 3 4 ore petrecute in fata calculatorului zilnic..
    spor la bani pentru restul

  13. #4253 SP
    Member yyomax's Avatar
    eecode de unde stii ca sunt la electronice doar 1500???....cum i-ai gasit...

  14. #4254 SP
    Member eecode's Avatar
    Sorry, ma refeream la firmele care trimit un Europa, indiferent ca sunt din Europa sau alta zona. O sa-ti dau lista daca o mai gasesc prin calculator.





    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Salut. Voi posta si eu experienta cu acest MTurk pe care am avut-o recent, poate ajuta pe cineva.

    Am facut cont de RO si am facut HIT-uri din cand in cand, ce am apucat. Am prins si unele bune cu web data collection platite cu 0.50 dolari, dar o singura data. Am inceput contul de pe 7 ianuarie si am strans in 1040 de HITS, 95$. A mers destul de greoi si plictisitor.

    In timpul asta am tot citit peste tot, cam cum functioneaza acest site. Din ce am inteles eu:
    * workerii sunt un fel de sclavi, fara absolut nici un drept
    * la 3 block-uri de la requesteri , insta ban fara drept de apel, fara nici macar anunt mail sau ceva..orice aberant poate sa dea block si nu il contesteaza nimeni, si banul nici macar nu este justificat
    * am gasit cazuri in care s-au dat block doar pt ca userii nu au facut calificarile cum trebuie (de atunci am fost atent sa nu fac calificari prost, sa nu ma trezesc random cu un block si ban)
    * am folosit chrome si cu extensia Turkopticon, dar nu inainte sa imi iau Reject de la niste requesteri tepari, care ulterior s-au dovedit a fi cu rosu in acea extensie.


    Parerea mea personala : Imi voi incheia experienta cu acest site aici: este mult prea multa bataie de cap pentru mine. Munca este usoara la HIT-urile cu bun simt, si din acestea am reusit sa fac banii. In schimb nu imi place sa traiesc cu frica constanta ca voi lua reject la 300 de hits sau niste blockuri de care nu stiu si sa ma trezesc cu ban. Noroc ca se poate transfera oricand in gift balance.

    Am comandat multe DVDuri de la selleri care trimit in RO, si pot sa zic ca nu mi-a ajuns nici unul.
    Nu iti inchide contul din cauza requesterilor, inainte de criza zau daca inchideau vreun cont, acum probabil incearca sa mai salveze din banii proprii. Altfel cum s-ar explica conturile deschise azi si suspendate maine fara nciciun HIT !? Asta e, nu avem drepturi. Ori facem cum vor ei, ori renuntam. La fiecare inceput de an au fost probleme cu HIT-urile, dar intotdeauna s-au gasit HIT-uri bune.
    Ca de exemplu "answer simple question about this shopping site" chiar de la echipa Amazon Inc, unde bifam doar o intrebare la nimereala si aveam 10centi (am facut peste 500$ cu ei). Sau Classify pe care in vremurile bune le faceam de doua ori pe saptamana, adica 200$ pe saptamana... Dolores au avut si ei HIT-uri bune dar s-au prostit pe parcurs. Acum ma uit cum mi-a rejectat "Closely Related Terms (WARNING This HIT may contain offensive content. Worker discretion is advised.)" toate HIT-urile...


    Mie mi-au ajuns toate, unele credeam ca nu or sa mai vina, dar dupa o luna, o luna si jumatate au venit (indiferent de udne veneau). Singurele probleme au fos ca am platit vama peste 2.000RON la ce am comandat pana acum si ca unele au venit cu defecte.

  15. #4255 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Ce hit-uri ati mai facut ?
    Am vazut ca au fost ieri ProductRnR pe la 6:00 PM.

  16. #4256 SP
    Member yyomax's Avatar
    pai nu au mai fost hit-uri de 3-4 zile....asa am vazut...a bagat 2 zile la rand RnR dar noaptea..

    ---------- Post added 19-01-2011 at 12:20 PM ----------

    ms eecode...poate gasesti lista aia ...am 400$....si nu prea am bani de TVA...de asta vreau sa comand din europa

  17. #4257 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Am inteles. In fine eu am si comandat cu posta tip caruta cu cal, pt ca ma asteptam macar sa ajunga. In schimb vad ca la DVD-uri merge trimis direct de pe amazon.com cu DHL 2-4 zile. Pe mine ma intereseaza doar jocuri de PS3, si am incercat acum si vad ca merge. Platesc ei vama si tot si ajunge la usa, chiar frumos. In fine, costul e pe masura, e 60$ jocu si 60$ taxele.

    M-ati convins sa mai rezist un pic, poate strang si pentru Mortal Kombat cand apare in aprilie

    Thanks.

  18. #4258 SP
    Banned devil night's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Ce hit-uri ati mai facut ?
    Am vazut ca au fost ieri ProductRnR pe la 6:00 PM.
    cu cat este platit hitul de la product RNR?????

  19. #4259 SP
    Member ionutz727's Avatar
    ziceti-mi si mie id de la la productrnr

  20. #4260 SP
    Member hcm90's Avatar
    productrnr A2BAP2QO7MMQI9

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 312 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts