Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 256 of 312 FirstFirst ... 156 206 246 254 255 256 257 258 266 306 ... LastLast
Results 5,101 to 5,120 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #5101 SP
    Member hcm90's Avatar
    Quote Originally Posted by cRs View Post
    Pacat ca ca exista limita de 500 de hituri per zi ,ca treceam lejer de 100$ ieri. Sa speram ca mai baga si azi :X
    limita ii doar la inceput, daca reusesti sa ti contu fara sa iei ban limita o sa creasca sau o sa dispara, apropo ce hituri ai facut, doar product listings?

  2. #5102 SP
    Junior Member stavix's Avatar
    @Maxbleik ,
    cate product listings au fost ieri?

  3. #5103 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    @stavix destule, de pe la 6 pana la 3 noaptea
    @hcm90 da doar produc tlistings am facut, si nu trag prea mari sperante cu contul cu toate ca e de Ro....

  4. #5104 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Hmmm...legat de Product Listings, pe care le fac si eu. Sunt abonat pe turkalert sa primesc mail cand baga, contu de gmail e verificat la fiecare 30 de secunde.

    Acum, ziceti ca ieri s-au bagat de la 18 seara si pana la 3 dimineata. Eu nu am prins decat cele de la ora ~18 seara, problema e ca am tot primit alerta pe mail si dupa acea ora, insa cand dadeam nu mai era nimic listat pe mturk. Daca ei trimit mail instant, at eu nu puteam sa intarzii mai mult de 30 de secunde de la postarea hiturilor.

    Deci ce se intampla? Au pus cu taraita, doar cateva zeci care s-au evaporat in cateva secunde? Sau cum? Voi cum reusiti sa le faceti, care e secretul?

    Si chiar si asa, din alea sute, abia daca am timp sa fac cateva, cel mai mult am reusit sa fac vreo 9-10 usd. E nasol ca fiecare pagina ia cam 1 secunda sa se incarce, deci timp pierdut si aici.

    Voua cat timp va ia sa faceti un singur HIT de la Product Listings? Ca sa stiu unde ma incadrez. Incerc sa imi dau seama cum ati putut face ieri 75 USD de la ei.

    Ty.

  5. #5105 SP
    Member eecode's Avatar
    Hiperjet, problema e ca turk alert trimite mailuri intarziate. Daia nu prinzi nimic

  6. #5106 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Pai si atunci...Exista vreo alternativa de care nu stiu eu? Voi cum le prindeti, stati cu degetul pe F5, pe pagina respectiva de mturk?

  7. #5107 SP
    Member yyomax's Avatar
    pai poate nu au ce face.... fara servici....asa stai pe mturk si poate faci pe luna vreo 200-300 de $...

  8. #5108 SP
    Member Florin27's Avatar
    Mai face cineva is this a webpage?Am facut acum 1000 de hituri si ma gandeam daca sa fac iar de la ei sau nu...

  9. #5109 SP
    Member yyomax's Avatar
    Florin ai cont de U.S ???

  10. #5110 SP
    Member hcm90's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin27 View Post
    Mai face cineva is this a webpage?Am facut acum 1000 de hituri si ma gandeam daca sa fac iar de la ei sau nu...

    eu as face daca as putea

  11. #5111 SP
    Member Florin27's Avatar
    Da am cont de US.

  12. #5112 SP
    Member yyomax's Avatar
    si nu te baneaza???cate hit-uri ai facut in total pe acest cont

  13. #5113 SP
    Member Florin27's Avatar
    Pai am contul de vreo 2 luni,200$ si 1021 hituri acceptate...

  14. #5114 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    @Florin27 e primu cont cumva?

  15. #5115 SP
    Member Florin27's Avatar
    Nu e primul cont.Am mai avut unul care m-a tinut 6 luni si facusem 180$ pentru ca nu aflasem de computer games si nu stiam de classify this,it,prod listings etc.

  16. #5116 SP
    Member yyomax's Avatar
    si al doilea cont de nu ai patit nimic???....ai alte date pe cont???(nume prenume...adresa)

  17. #5117 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    @yyomax si eu am cont de US si nam avut probleme cu product listings.
    @Hyperjet - problema ta e ca atunci cand tia dat ca nu mai sunt hituri nu ai dat refresh...se bagau tot cate 1 si nu apucai sa le vezi .de obicei din 2 -3 refreshuri le prindeai mai greu era cand trebuia sa bagi codul dar una peste alta am reusit sa fac 500.

    P.S. azi dimineata lea prins careva? de la 4 la 8 au fost , ce bine dormeam

  18. #5118 SP
    Member eecode's Avatar
    nimic, nimic.Da refresuri fara sa mai astept mail de la turkalerts, ca astia sunt cu efect intarziat. Florin, am si eu cont cu 1000hioturi pe US. Ai mare grija cu full pages, obisnuiau sa rejecteze.

  19. #5119 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Hmmm...legat de Product Listings, pe care le fac si eu. Sunt abonat pe turkalert sa primesc mail cand baga, contu de gmail e verificat la fiecare 30 de secunde.

    Acum, ziceti ca ieri s-au bagat de la 18 seara si pana la 3 dimineata. Eu nu am prins decat cele de la ora ~18 seara, problema e ca am tot primit alerta pe mail si dupa acea ora, insa cand dadeam nu mai era nimic listat pe mturk. Daca ei trimit mail instant, at eu nu puteam sa intarzii mai mult de 30 de secunde de la postarea hiturilor.

    Deci ce se intampla? Au pus cu taraita, doar cateva zeci care s-au evaporat in cateva secunde? Sau cum? Voi cum reusiti sa le faceti, care e secretul?

    Si chiar si asa, din alea sute, abia daca am timp sa fac cateva, cel mai mult am reusit sa fac vreo 9-10 usd. E nasol ca fiecare pagina ia cam 1 secunda sa se incarce, deci timp pierdut si aici.

    Voua cat timp va ia sa faceti un singur HIT de la Product Listings? Ca sa stiu unde ma incadrez. Incerc sa imi dau seama cum ati putut face ieri 75 USD de la ei.

    Ty.




    si iar un aspect foarte important , faceti hiturile de la product listings cu Q (different) si E(same).Va scuteste de scroll si click. + deschideti mai multe taburi ca sa nu le faceti prea repede, un coleg de camera sia luat ban pt ca lea facut toate hiturile pe un tab si statea 15 secunde la un hit.

    ---------- Post added 23-03-2011 at 12:59 PM ----------

    Quote Originally Posted by Florin27 View Post
    Nu e primul cont.Am mai avut unul care m-a tinut 6 luni si facusem 180$ pentru ca nu aflasem de computer games si nu stiam de classify this,it,prod listings etc.
    Sfatul meu e sa nu faci dealea cu webpage mie miau dat reject aiurea , si pt 2 centi nu merita

  20. #5120 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Cu Q si E (si foarte rar si W) le fac si eu, imi ia cam 15-20 de secunde pe hit, mai putin nu prea se poate decat daca apas orbeste si nu astept sa se incarce fiecare pagina. Am observat ca e relativ sigur daca compari doar pozele produselor, asa merge mai repede si rar gresesc. Pana acum nu mi-am luat reject sau block de la ei...

    In sfarsit, sunt frant de oboseala, azi noapte eram treaz cand au bagat Product Listings si am zis sa fac si eu cateva ca stiam ca nu dureaza prea mult pana se termina. Surpriza a fost ca au bagat HIT-uri in nestire, cateva ore bune, efectiv nu se mai terminau. Am reusit sa fac vreo 50 USD pana sa imi blocheze contul pt neintroducerea SSN-ului (imi apare acea atentionare cu rosu si nu mai pot face HIT-uri). Ma oftic ca fix atunci s-au gasit sa-mi blocheze contul, nu puteau sa astepte si ei pana ce terminam runda de la Product Listings. E bine macar ca am putut sa imi tranfer banii in Gift card. Urmeaza sa imi fac un nou cont, de data asta de RO, vreau sa strang mai mult de ~600 USD.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 256 of 312 FirstFirst ... 156 206 246 254 255 256 257 258 266 306 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts