Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 263 of 312 FirstFirst ... 163 213 253 261 262 263 264 265 273 ... LastLast
Results 5,241 to 5,260 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #5241 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    Nu stiti ceva selleri care sa trimita in ro cu transport mic??? Nu conteaza ce imbracaminte/electronice/electrocasnice doar sa fie transportul mic deoarece nu dispun de o suma foarte mare si sa dau 60 de $ pe transport parca nu imi surade.

  2. #5242 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Hot Deals 4 Less @ Amazon.com:

    Un seller neasteptat de ieftin,,,6gb ram corsair la 80$ cu tot cu transport...

  3. #5243 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Salutare! Sunt nou pe aici, am inceput si eu sa folosesc mturk de aproximativ 1 saptamana.. si am strans deja 25 de dolari. Inca nu vreau sa cumpar nimic, insa vreau sa inteleg cam tot procesul prin care se efectueaza cumparaturile de pe amazon.com. Pana acum am citit primele 50 de pagini din threadu asta, si am ramas cu cate ceva.
    Insa, am o nelamurire: Azi am transferat de pe contul meu mTurk, pe amazon un cent . Am primit mailul ca tranzactia a avut loc, si pentru mai multe detalii mi se oferea un link catre amazon payments. Am intrat si m-am logat cu contul meu. Aici ar fi trebuit sa ma inscriu la Amazon payments.. Si sa completez o lista cu datele personale; dar era deja bifat United States, si nu pot sa o schimb. Intrebarea mea este: trebuie sa completez cu o adresa fictiva din sua, chiar daca eu pana acum am completat peste tot (mturk si amazon.com) cu datele din romania?
    Va multumesc pentru raspuns!

  4. #5244 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Din cate stiu, nu ai nevoie de Amazon Payments daca nu esti cetatean american. Cand dai transfer de pe Mturk pe Amazon, alegi transferul direct in Gift card.

    ps: tu ai acea limita de 100 hits accepted per day?

  5. #5245 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Un hit bun Categorize Events from a Soccer Game

    ---------- Post added 11-04-2011 at 10:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Din cate stiu, nu ai nevoie de Amazon Payments daca nu esti cetatean american. Cand dai transfer de pe Mturk pe Amazon, alegi transferul direct in Gift card.

    ps: tu ai acea limita de 100 hits accepted per day?
    Eu cand am dat transfer nu m-a intrebat unde sa ii transfer. Probabil ca i-a transferat direct ca gift card, dar nu stiu cum pot sa ii vad, pe contu de amazon..

    Legat de limita aia, acum 5-6 zile nu ma lasa sa mai accept hituri. Azi incerc sa fac mai multe, sa vad daca or sa imi puna iar restrictia aia; revin cu un post

  6. #5246 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Referitor la hitul tau, "Once again, another requester who uses majority rules."
    In contul de amazon dai la Your account, Your trade-in account (in dreapta), View gift card balance.

  7. #5247 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Multumesc Ike! Legat de intrebarea ta Hiperjet limita de 100 de hituri se aplica; desi am 98.1% aproved nu ma lasa sa fac mai mult de 100 de hituri pe zi

  8. #5248 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Quote Originally Posted by lizard View Post
    Eu cand am dat transfer nu m-a intrebat unde sa ii transfer.
    Asa e, eu am uitat ca iti apar acolo mai multe optiuni doar pe un cont de US.

    Naspa cu limita de 100 de hits per day. O dispare vreodata, dupa o anumita vechime sau numar de hituri facute?

  9. #5249 SP
    Member Szergiu's Avatar
    dispare de la un anumit nr de hituri aprobate si/sau un timp

  10. #5250 SP
    Member antifacat's Avatar
    am si eu o rugaminte pentru cei care isi fac conturi noi cu limite...as ruga sa "monitorizeze" cand dispare limita...la un anumit nr de hituri..nr de zile...ratie etc..pentru cultura mea generala...merci

  11. #5251 SP
    Member eecode's Avatar
    12zile
    1200hituri

  12. #5252 SP
    Member Florin27's Avatar
    Pai si la cat a revenit limita dupa alea 1200 la 500hituri/zi?
    O lista cu selleri de haine are cineva?

  13. #5253 SP
    Member ionutz727's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin27 View Post
    Pai si la cat a revenit limita dupa alea 1200 la 500hituri/zi?
    O lista cu selleri de haine are cineva?
    hottopic,karmaloop,front row sports,etc..

  14. #5254 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Un hit bun Please judge the sentiment of these Twitter comments about the movie Inception

    ---------- Post added 12-04-2011 at 08:28 PM ----------

    si Categorization_Multiple_ChoiceV2

  15. #5255 SP
    Junior Member doubler's Avatar
    Salutare lume. Vreau sa-mi fac si eu cont pe MTurk dar la Amazon Payments , la tara este pus "United States" si nu pot modifica. Este vreo cale sa schimb asta? Fara Amazon Payments nu pot face nimic pe MTurk. Am mai cautat pe net, dar n-am aflat nimic promitator, de aceea cer ajutorul celor care au mai avut de face cu asa ceva sau au experienta. Multumesc. Sa aveti o seara placuta.

  16. #5256 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Daca citesti un pic mai sus, tot pe pagina asta o sa gasesti raspunsul la intrebare. Daca nu intelegi, da'mi un mesaj privat si iti explic.

    Am facut astazi peste 100 de hituri. Si nu am nici 12 zile de cand lucrez, si nici 1200 de hituri. probabilc a au scazut limita.. aveam 10 zile si @400 de hituri facute.

  17. #5257 SP
    Member ionutz727's Avatar
    cate ai putut face?

  18. #5258 SP
    Member eecode's Avatar
    Eu v-am aratat cand mi-au scos mie limita, am monitorizat (cum zicea antifact).

  19. #5259 SP
    Junior Member lizard's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz727 View Post
    cate ai putut face?
    m-am oprit la 146.. m-am dus sa ma culc

  20. #5260 SP
    Member ionutz727's Avatar
    si-a luat cineva de pe aici vreun lcd?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 263 of 312 FirstFirst ... 163 213 253 261 262 263 264 265 273 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts