Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 290 of 312 FirstFirst ... 190 240 280 288 289 290 291 292 300 ... LastLast
Results 5,781 to 5,800 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #5781 SP
    Junior Member Acustic's Avatar
    Si eu as vrea lista cu selleri din UK daca se poate. Multumesc

  2. #5782 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    de ce scrie
    There are no more available HITs in this group. See more HITs available to you below.
    adica, cum as putea face mai multe din acelasi grup ? ca vad ca voi faceti mii

  3. #5783 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Esti la inceput...mai fa hituri inca 1-2 saptamani ca sa treci de acest prag de 100 de hituri...

  4. #5784 SP
    Junior Member plad's Avatar
    Am 90$ dar nu stiu cum sa ii folosec, nu pot sa cumpar jocuri si sa le downloadez( ma refer sa le cumpar digital nu copie ) imi cere numar de card... nici o problema le-am dat numar de card, dar cand dau sa aleg din ce regiune is... doar state din america, ce *****.

    intrebarea ii, exista vre-o posibilitate sa cumpar ?
    m-am cam dat batut sa cumpar ceva lucru pentru ca majoritatea cei ce expediaza in EU expediaza pe zeci de dolari ... indiferent de cat ii de mare coletul.

  5. #5785 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Trebuie sa pui o adresa de america cand bagi cardu.

    ---------- Post added 21-01-2012 at 04:08 PM ----------

    Dollores a inceput sa puna hituri ok...

    https://www.mturk.com/mturk/preview?...UKRJK5T4MPI62A


    Tips & Tricks: Cand apare cv scris si la Payment Title si la Payment Description puneti "Personal: Adults/Adults(Generic)"


    Payment title: Jan Rent Doubles
    Payment Description: I'm using WePay to collect money. It's super convenient, simple, and secure. If you need help or have questions, you can email [email protected] or call them at 1-800-728-2750.
    Iar cand apare doar cv scris la Payment Title si nimic la Payment Description de obicei merge " can't tell/none of the above"

    Eu am facut aseara 100 adica 7 dolari intr-o ora.Am zis ca merita sa reluam treaba cu mturk-ul avand in vedere ca de 2 luni nu am mai luat ban,de cand mi-am schimbat laptopul.

  6. #5786 SP
    Junior Member luludia07's Avatar
    Salut ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie,as vrea sa stiu si eu niste selleri din Europa deoarece nu am posta vamala in oras si trebuie sa merg cam 1oo km. in alt oras daca comand din S.U.A, am cautat pe forum si am gasit urmatorii din UK.... Harold Ross @ Amazon.com:
    Galaxy Sports @ Amazon.com:
    The Fragrance Counter UK @ Amazon.com:
    SportsShoes Unlimited @ Amazon.com: SportsShoes Unlimited.......dar m-ar interesa si ceva de electronice daca sunt. Multumesc anticipat

  7. #5787 SP
    Junior Member Acustic's Avatar
    @luludia07 din cate am cautat eu pe Google/forum nu am gasit selleri de electronice.
    Dar dute la pagina 277 ( http://www.consolegames.ro/forum/f35.../index277.html ) si acolo a postat Cosmin_Radu selleri din UK.

  8. #5788 SP
    Member party_man's Avatar
    ma desluseste si pe mine cineva cu treaba asta in linii mari pe PM sa nu poluez topicul?

  9. #5789 SP
    Junior Member luludia07's Avatar
    multumesc foarte frumos.

  10. #5790 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    Dollores a ?
    After having recently come back from a trip helping to build houses for the less fortunate Roma community in Romania, I asked the coordinators of the organization I was working with what more I could do. They informed me that there is an immediate need for heating stoves for the houses of many of these families. I have therefore started this fundraising page to be able to provide approximately 20 heating stoves for families.
    cam asta am primit....

    cum ai facut tu 100 intr-o ora, adica una la ~0.6 min..

  11. #5791 SP
    Junior Member stavix's Avatar
    Quote Originally Posted by luludia07 View Post
    Salut ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie,as vrea sa stiu si eu niste selleri din Europa deoarece nu am posta vamala in oras si trebuie sa merg cam 1oo km. in alt oras daca comand din S.U.A, am cautat pe forum si am gasit urmatorii din UK.... Harold Ross @ Amazon.com:
    Galaxy Sports @ Amazon.com:
    The Fragrance Counter UK @ Amazon.com:
    SportsShoes Unlimited @ Amazon.com: SportsShoes Unlimited.......dar m-ar interesa si ceva de electronice daca sunt. Multumesc anticipat
    The Fragrance Counter nu mai trimite in Romania

  12. #5792 SP
    Junior Member luludia07's Avatar
    Quote Originally Posted by stavix View Post
    The Fragrance Counter nu mai trimite in Romania
    Daca comand prin PrioritiPost oare mai trebuie sa merg la posta vama sau face vama curierul si imi vine direct la mine in oras? parca asa ceva am vazut undeva pe thread. ms

  13. #5793 SP
    Junior Member stavix's Avatar
    Quote Originally Posted by luludia07 View Post
    Daca comand prin PrioritiPost oare mai trebuie sa merg la posta vama sau face vama curierul si imi vine direct la mine in oras? parca asa ceva am vazut undeva pe thread. ms
    DHL si UPS iti aduc acasa coletul , de la USPS il primesti la posta.

  14. #5794 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Da, si de la Fedex il ridici de la vama (posta vamala).

  15. #5795 SP
    Junior Member luludia07's Avatar
    Gata am comandat o tableta prin Prioriti Post Curier, acum sper sa imi vina acasa daca nu asta este ma duc si pina la posta vamala.Amazon.com: Coby Kyros 8-Inch Android 2.3 4 GB Internet Touchscreen Tablet - MID8125-4G (Black): Computers & Accessories

  16. #5796 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Aproximativ 1 min la fiecare...am zis estimativ...poate a trecut mai mult timp...ideea e ca doar 100 poti sa faci...

  17. #5797 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Da, si de la Fedex il ridici de la vama (posta vamala).
    fedexu' american colaboreaza cu fancourier din Ro...cel putin asa era cam cu 8-9 luni in urma
    Poate coletul meu a fost trimis prin fedex expedited sau nu stiu....dar coletul a venit acasa prin fancourier (tracking aveam pe fedex.com

  18. #5798 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Scuze, azi mi-am primit si eu ps3-ul trimis prin fedex prin fan courier exact asa cum zici tu.Credeam ca trebuie sa il ridic de la posta vamala.Una peste alta, este multa umblatura dupa documente (traducere factura), copii dupa buletin care sa le trimit postei din Timisoara pentru ca sa poata sa imi ajunga acasa...si am avut ''surpriza'' ca a trebuit sa platesc 160 lei pentru colet, desi sellerul l-a trimis cu valoare de 49$.
    Sfat: nu va incurcati cu nimic 'electro' pentru ca puteti avea aceeasi surpriza ca si mine.

  19. #5799 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    trebuia sa cumperi de la Amazon.com si plateai tot cu banii de mturk...

  20. #5800 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Eu cu o minciuna am scapat de taxa...
    Ei mi-au cerut sa le dau o copie la factura pentru ca valoarea declarata era mica iar valoarea reala a continutul era mult mai mare....
    Am facut frumusel o diploma in photoshop cum ca produsele ar fi castigate la un concurs de Wow....
    Si am avut de platit 30-35 de lei parca....
    Treaba asta era pregatita din timp....(cand m-au sunat cei de la vama din bucuresti am avut "vorbele pregatite")
    Le-am trimis prin mail poza cu asa zisa diploma si o poza la buletin si nu au mai spus nimic....
    Asta probabil depinde mult de vamesi....ca daca vor sa iti ia banu...nu ii intereseaza pe ei de unde provin produsele...te taxeaza...
    In pachet erau 2 telefoane si un bluray writer(valoarea totala era putin peste 1000$ cu tot cu transport prin UPS parca(expedited de la FGS Trading)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 290 of 312 FirstFirst ... 190 240 280 288 289 290 291 292 300 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts