Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 304 of 312 FirstFirst ... 204 254 294 302 303 304 305 306 ... LastLast
Results 6,061 to 6,080 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #6061 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    we have detected that your amazon payments account cannot be used with amazon mechanical turk

    click 'continue' to sign in with a different account or create a new one.
    what the ... Ef?

  2. #6062 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by eecode View Post
    Problema este unde ajung banii de pe taxe, eu am o parere foarte proasta despre statul roman.
    Daca ai fi cumparat produsul acela cu bani de pe card cred ca erai de aceeasi parere cu mine, dar avand in vedere ca i-ai facut pe mturk e ok.. Nici la posta n-ai avut vreo sansa?
    COLETELE CARE AU VENIT PRIn POSTA AU CAM FOST SCUTITE DE TAXE...
    comanda de la beach camera a venit prin fedex si la ei nu te poti tocmi deloc...

  3. #6063 SP
    Member eecode's Avatar

  4. #6064 SP
    Junior Member mihai2407's Avatar
    Faceti hiturile astea 2....sunt foarte usoare si rapide
    http://s8.postimage.org/3ro1l4clh/Sc...n_24_10_00.jpg
    La prima dureaza maxim 6 minute iar la a doua maxim 5 minute...depinde cum te misti
    eu pe prima o fac in 4-5 minute iar pe a 2-a in 3 min
    Aici sunt alte hituri usoare facute de mine...poate le gasiti si voi
    http://s14.postimage.org/jw0fv5xhd/S...n_24_10_10.jpg
    Acestea 2 faceti-le de cate ori puteti....o sa va zica la un moment dat ca nu mai sunt hituri pentru tine dar dupa o zi 2 o sa mai poti face din nou...iti trimit ei un e-mail http://s18.postimage.org/vf5hbjtux/S...n_24_10_20.jpg
    Eu in 7 zile am facut 26.64 $ http://s17.postimage.org/53v9khd7z/S...n_24_10_23.jpg

  5. #6065 SP
    Junior Member mihai2407's Avatar
    Eu acum am ip din Us..folosesc un program si pot face absolut orice hit

    ---------- Post added 27-06-2012 at 08:01 AM ----------

    nume gazda: 173.245.64.147
    tara: United States

  6. #6066 SP
    Junior Member magonia's Avatar
    Felicitari!!! 26 de dolari in 7 zile e ceva fantastic, mai ales ca folosesti un "program" si poti face "absolut orice hit".
    Ai grija cu IP-ul de SUA ca nu-ti garanteaza decat o banare, mai devreme sau mai tarziu, nicidecum posibilitatea de a face orice hit...

    Uite ceva de incurajare, fara proxy, cu cont cu date reale, cu IP de Romania:
    hit.jpg

  7. #6067 SP
    Junior Member mihai2407's Avatar
    Ce hituri faci ?Si daca folosesc un ip de us si se schimba la fiecare restart al pc-ului e sansa mai mare sa iau ban?

  8. #6068 SP
    Junior Member magonia's Avatar
    Fac hiturile de la requesterul "Amazon Requester Inc - browse classification", dar necesita o calificare de la ei. Eu am obtinut-o usor anul trecut, acum nu mai stiu daca si cum se obtine.

    problema cu IP de USA e ca daca iesi printr-un proxy "se vede" ca vine de la un proxy.. adica tu, da, ai un IP de USA dar daca traficul tau vine de la un furnizor de servicii proxy pot intra la banuieli...

  9. #6069 SP
    Member ionutz727's Avatar
    Pe contul de us oricum o sa iei ban deci nu te stresa degeaba.

    ---------- Post added 27-06-2012 at 11:40 PM ----------

    Quote Originally Posted by magonia View Post
    Fac hiturile de la requesterul "Amazon Requester Inc - browse classification", dar necesita o calificare de la ei. Eu am obtinut-o usor anul trecut, acum nu mai stiu daca si cum se obtine.

    problema cu IP de USA e ca daca iesi printr-un proxy "se vede" ca vine de la un proxy.. adica tu, da, ai un IP de USA dar daca traficul tau vine de la un furnizor de servicii proxy pot intra la banuieli...
    Ai Categorization Masters?

  10. #6070 SP
    Junior Member mihai2407's Avatar
    Eu stiu ca o sa iau ban cand o sa ajung la 500$..si mai am o intrebare.
    Daca imi cumpar ceva din us si platesc cu totul cam 150$ aici mai platesc tva?

  11. #6071 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Depinde mult de vames si in ce toane il prinzi. Teoretic platesti, practic mai lasa de la el marinimosul vames

  12. #6072 SP
    Junior Member posteucaionut's Avatar

  13. #6073 SP
    Member ionutz727's Avatar
    Quote Originally Posted by posteucaionut View Post
    e bun..in 3 saptamani iti vine comanda

  14. #6074 SP
    Junior Member mihai2407's Avatar
    care e online?

  15. #6075 SP
    Member ionutz727's Avatar
    ce hituri imi recomandati pe un cont de romania?

  16. #6076 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Deci...mi-a venit laptopul Dell Inspiron i15RM-2941DBK.Vreau sa spun unora ca se risca pe propria piele daca cer sellerilor sa trimita cu valoare mica(49$) sa nu plateasca taxele vamale.Eu am facut asa si vamesul m-a pus sa fac proces verbal pe propria raspundere cum ca daca vine vreun control si se observa acest lucru este posibil sa platesc niste amenzi sau sa platesc taxele vamale din pretul real, anume 470$.
    Asta o scriu ca o atentionare pentru ceilalti sa nu faca greseala pe care am facut-o eu, acum cam stau cu frica in san sa nu imi vina vreo instiintare surpriza acasa.
    Aceste actiuni se considera a fi ilegale din cate am inteles.

  17. #6077 SP
    Member ionutz727's Avatar
    Normal ca sunt ilegale. Mie cand mi-a venit S2-ul de la FGS Trading m-au pus sa le trimit pe mail un screenshot cu valoarea comenzii. Noroc ca mai stiu sa fac cate ceva prin photoshop.

  18. #6078 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Si ai platit ceva?Eu nu am platit pana acum nimic...sper sa nu am vreo surpriza.Nu m-au pus sa fac nici un screenshot, le-am spus ca produsul era used like new si deaia a fost trimis cu 49$, dar ma gandesc ca sunt mai destepti de atat

  19. #6079 SP
    Member ionutz727's Avatar
    Am platit vreo 90 de lei aproape,adica doar TVA-ul de la 99 de dolari + transportul la curier.

  20. #6080 SP
    Member Florin27's Avatar
    Eu nu am platit nimic niciodata...Cu valori de peste 50-60$ chiar si mai mult, nici macar nu imi desfaceau coletele..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 304 of 312 FirstFirst ... 204 254 294 302 303 304 305 306 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts