Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 71 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #581 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Diploma de bac conteaza sa o ai, nu conteaza ce medie scrie pe ea! Sunt mii si mii de exemple ce dovedesc acest lucru
    asta e dupa fiecare facultate
    unde vreau eu spre exemplu, in Anglia, conteaza DOAR media de BAC

  2. #582 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    stiu tray, ma refeream doar la tara noastra....conteaza bacul si un examen gen IELTS pt a pleca

  3. #583 SP
    Member Devergo's Avatar
    trickz sa ne anunti si pe noi cum a fost cu contestatia, cand primesti rezultatul?

  4. #584 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    In ce fel de tara traim, nu m'ar mira daca o sa primeasca o nota mai mica dupa contestatie

  5. #585 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    E de inteles ca au dat notele pe care le-au dat. Nu au fost platiti nici pentru supravegheat, nici pentru corectat. Mi se pare bataie de joc.

  6. #586 SP
    Member mariuck's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    E de inteles ca au dat notele pe care le-au dat. Nu au fost platiti nici pentru supravegheat, nici pentru corectat. Mi se pare bataie de joc.
    asa si ce ne doare pe noi ca ei nu au fost platiti ?? le-am taiat eu banii ?? ce vina au elevii.. ce pot sa zic.. "nu ne-am nascut in locul potrivit"

    Si BAC-ul asta zicea cineva ca nu conteaza... dar eu zic ca conteaza(scz de cacofonie) foarte mult la admitere la facultate cand ai o medie peste 9... pe mine unu m-a ajutat super mult media de la bac la admitere asa ca... nu e prea fericita treaba..

  7. #587 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Era de asteptat ca daca nu sunt platiti sa se rezbune pe elevi... ati avut ghionion ca ati picat anul asta la BAC.

  8. #588 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mda. Vorba ta. Ghinion ca am picat bacul asta. Ghinion ca nu am dreptul sa vad lucrarea sau sa fiu prezent cand se corecteaza. Ghinion ca singurii care au trecut la contestatii au fost cei care au avut pile la minister. Ghinion.

    Daca ai pica tu si cineva ar spune "ei, acum ghinion ca ai picat", stiind ca nu a fost vina ta, cum ai reactiona?

    Da, am picat la matematica si dupa contestatie. Trickz signing out. For good.

  9. #589 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    f**k

  10. #590 SP
    Member mariuck's Avatar
    mda.... no coment... imi pare rau trickz.... nu e normal ce se intampla...

  11. #591 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Razbunarea asta pe elevi e o mare prostie. Nu pot sa cred la ce cote se ridica imbecilitatea din capurile lor. Incep si eu ca Badea, cum bai boule sa pici elevul sa aratati tu cat esti de jmeker? Esti doar un prost, pentru ca tot TU trebuie sa vii la toamna sa supraveghezi si sa corectezi si atunci nici mama lui Stefan cel Mare n'o sa te mai plateasca.

    Se plang ipocritii ca au salarii proaste...cum *$%# mea ai tupeul sa te plangi ca ai salariu mic cand la tine saptamana lucratoare are maxim 30 de ore si stai acasa 4 luni pe an fara sa faci nimic? Asta pe banii statului. Sa nu mai vorbesc de meditatii...pana si profesorul de muzica da meditatii...

    Trickz, man stiu prin ce treci...ma rog,eu nu am ajuns atat de departe, am scapat la contestatie, ma furasera nesimtitii cu 1,7puncte...pot sa iti urez doar multa bafta in a 2a sesiune...

  12. #592 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sa ma "laud" si eu. eu am urmatoarele medii la bac:
    romana-8.70
    fizica-9.95
    matematica-7.60, dupa contestatii 8.10
    media generala: 8.91

    sunt un pic nemultumit, eram sigur ca la mate iau peste 8.50, le-am facut pe toate si din cate am inteles de la colegi, le facusem si bine

    sper sa nu supar pe nimeni, dar bacul, cel putin la mate, a fost mult mai usor decat ma asteptam. stiu ca am luat nota mica, dar ma pregatisem pentru ceva mult mai greu. acum urmeaza admiterea, 2 saptamani de invatat la greu.
    bafta!

  13. #593 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Felicitarile mele, nu estem toti asa inteligenti ca tine.

  14. #594 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    trickz, chiar imi pare rau sa citesc ce ai patit. Nu mai are rost sa zici nimic altceva decat bafta in continuare.

  15. #595 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    sa ma "laud" si eu. eu am urmatoarele medii la bac:
    romana-8.70
    fizica-9.95
    matematica-7.60, dupa contestatii 8.10
    media generala: 8.91

    sunt un pic nemultumit, eram sigur ca la mate iau peste 8.50, le-am facut pe toate si din cate am inteles de la colegi, le facusem si bine

    sper sa nu supar pe nimeni, dar bacul, cel putin la mate, a fost mult mai usor decat ma asteptam. stiu ca am luat nota mica, dar ma pregatisem pentru ceva mult mai greu. acum urmeaza admiterea, 2 saptamani de invatat la greu.
    bafta!
    felicitari....bacul a fost usor anul acesta,dar cei care au corectat au fost sub orice critica......la romana a fost usor,la mate a fost mult mai usor fata de ce-mi imagineam, iar la info a fost acceptabil dar acolo s-a furat cel mai mult la mine la liceu toti cei care au facut contestatii au luat peste 1 pct in plus la recorectare....

  16. #596 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Felicitarile mele, nu estem toti asa inteligenti ca tine.
    dude, nu te-am atacat sau te-am jignit cu ceva, dar avand in vedere ca am fost la profilul mate-info intesiv info si la un liceu unde se face matematica, Mihai Viteazu, crede-ma ca ma asteptam sa ne dea mult mai greu la bac. e adevarat ca nu te afli intr-o situatie prea placuta si crede-ma ca mi-a parut rau cand am aflat si intr-adevar s-au corectat extrem de prost. a fost bataie de joc anul acesta, in aceasta privinta, majoritatea colegilor mei au fost extrem de suparati din cauza profesorilor care au corectat.

    PS: si tie ti s-a parut usor la mate, sa nu uitam http://www.consolegames.ro/forum/new...reply&p=381762

  17. #597 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Bafta tuturor si imi pare rau pentru cei care nu au luat.

    Am si eu cateva nelamuriri,tocmai ce trec si eu in clasa a 12a,chinul de pe lume,bacul(cry,weep etc.).Eu as vrea sa dau la facultatea de Drept,urmand sa fac o sectiune care sa ma conduca spre jurist/procuror/avocat/resurse umane(??),dar habar nu am care e sectiunea respectiva?Voua cum vi s-a parut examenul de anul acesta?Eu o sa am M1(mate-info intensiv engleza),la Romana si Matematica nu se pune problema sa nu iau,ma astept la Romana sa iau peste 8 si la Matematica peste 7,dar..Fizica/Chimie/Bio/Info,la nici una nu sunt stapan pe mine.Eu ma gandeam la una dintre Bio si Info,Chimia si Fizica se exclud din start.Ce am inteles e ca poti sa iti alegi materia pe clase,9/10 si 11/12.Voi ce ati alege si de ce?Thanks.

  18. #598 SP
    Junior Member Myrddin's Avatar
    Ufff, mai am 4 ani de invatat... si un chef nebun sa termin!!!

  19. #599 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Bafta tuturor si imi pare rau pentru cei care nu au luat.

    Am si eu cateva nelamuriri,tocmai ce trec si eu in clasa a 12a,chinul de pe lume,bacul(cry,weep etc.).Eu as vrea sa dau la facultatea de Drept,urmand sa fac o sectiune care sa ma conduca spre jurist/procuror/avocat/resurse umane(??),dar habar nu am care e sectiunea respectiva?Voua cum vi s-a parut examenul de anul acesta?Eu o sa am M1(mate-info intensiv engleza),la Romana si Matematica nu se pune problema sa nu iau,ma astept la Romana sa iau peste 8 si la Matematica peste 7,dar..Fizica/Chimie/Bio/Info,la nici una nu sunt stapan pe mine.Eu ma gandeam la una dintre Bio si Info,Chimia si Fizica se exclud din start.Ce am inteles e ca poti sa iti alegi materia pe clase,9/10 si 11/12.Voi ce ati alege si de ce?Thanks.
    EU am dat bacul anul acesta si in 2 saptamani urmeaza sa dau examenul de admitere la Drept Anul acesta au fost subiecte acceptabile, sfatul meu e sa te apuci ca lumea din octombrie-noiembrie de pregatire pentru facultate,dar numai pt facultate....nu sa amesteci sedintele de drept cu cele de bac(ma refer la romana) la romana subiectele de bac le poti face singur,si comentariile le iei de la un coleg si le inveti! La mate trage tare pt bac, ca e foarte mult de invatat si niciodata nu se stie ce pica
    Poti sa fii cel mai bun din clasa cu 9-10,dar bacul este altceva(o sa vezi la simulare). In privinta celei de-a 3a materii sfatul meu e sa dai la info(e logica) decat sa inveti ca papgalul la biologie, sau sa muncesti iar foarte mul la chimie, la fel cum tre sa faci la mate.
    Sectia care doresti s-o urmezi este cea de magistratura, dar e cale lunga pana acolo crede-ma ca si eu pe acelasi traseu merg eu sper sa intru peste 2 sapt acolo si apoi ma descurc eu

  20. #600 SP
    Member mariuck's Avatar
    Quote Originally Posted by Myrddin View Post
    Ufff, mai am 4 ani de invatat... si un chef nebun sa termin!!!
    facultate presupun..
    ce as vrea sa fiu din nou in liceu.. pffff.... luai un 2 sau 3.. mare branza.. acuma iei un 2 sau 3.. trebuie sa repeti o intreaga materie.. seminarii, ateliere...pff....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 71 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 44 Last Post: 14-06-2024, 16:58
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts