Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 71 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #121 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Yeee am luat cel mai mult din clasa la teza de la mate. 6(sase) PARTY ALL NIGHT

  2. #122 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tom_Cat View Post
    Daca vrei sa ti-l decizi mai repede sa imi spui sa iti trimit niste resurse de java.
    Imi poti da si mie niste aplicatii java sa vad cum arata ? as vrea sa ma duc la programare

  3. #123 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ok . trebuie sa fac un referat la fizica despre acustica . Si am si eu o mica intrebare : Cu ce se masoara decibelii si cum ? In primul rand cum se numeste acel aparat (am cautat pe net decibel metru da ala se foloseste in mai multe locuri si o colega mi-a spus ca se masoara folosind un fonograf . Da eu stiam ca fonograful putea doar sa inregistreze si sa redea anumite sunete , nu si sa masoare decibelii .) si a 2a chestie ar fi cum functioneaza aparatul respectiv . Multumesc anticipat

  4. #124 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Masurarea sunetului
    Iti este folositor ?
    daca nu iti mai caut

  5. #125 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by UnderXT View Post
    Masurarea sunetului
    Iti este folositor ?
    daca nu iti mai caut
    man , m-am uitat pe pagina asta de vreo 3 ori da niciodata nu m-am uitat pana jos . Deci sonometru ii zice . Ms UnderXT

  6. #126 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Cine ma poate ajuta si pe mine cu o comparatie intre romanul "Mara" si schita "Tren de placere"...offf romana asta...ce face din om lol

  7. #127 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Azi am facut doar doua orelol

  8. #128 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nice.

    Aoleo, cr�p. Azi am biologie si logica si nu am decat nota din teza la prima si la a doua nici una.

  9. #129 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ieri aveam facultate de la 12 la 7juma cu o pauza de la 3 la 4juma.
    M-am trezit la 2 juma si am zis sa fiu baiat cinstit si sa ma duc de la 4 juma, sa nu pierd totusi toata ziua. Ajung, intru in seminar, ne spune punctajul de seminar si apoi ne trimite acasa. 5 min. Eu fericit ca am timp sa mai citesc ceva ptr ultimul seminar care cand colo nu se tinea nici ala ca se facuse in pauza de mai sus. Asadar am fost la facultate pentru 5 minute.

  10. #130 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Ieri aveam facultate de la 12 la 7juma cu o pauza de la 3 la 4juma.
    M-am trezit la 2 juma si am zis sa fiu baiat cinstit si sa ma duc de la 4 juma, sa nu pierd totusi toata ziua. Ajung, intru in seminar, ne spune punctajul de seminar si apoi ne trimite acasa. 5 min. Eu fericit ca am timp sa mai citesc ceva ptr ultimul seminar care cand colo nu se tinea nici ala ca se facuse in pauza de mai sus. Asadar am fost la facultate pentru 5 minute.
    la ce facultate esti/sectie?

  11. #131 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sunt nebun daca acum 2 zile eram hotarat pe o facultate din Romania si acum imi zambeste o facultate din strainatate? Sunt nebun daca acum 2 zile eram multumit sa nu deschid o carte si sa iau note de trecere si acum ma apuc serios de invatat? Este normal sa vreau sa dau si de carnet in acelasi timp? Sau sa vreau sa dau toate examenele de limba pe care le-am ratat? Doamne... urasc momentele astea cand realizez ca puteam sa fac xyz de mult timp si eram mult mai fericit acum....

    Si totusi.. viata mea poate nu ar mai fi fost la fel, daca faceam tot ce nu am facut... Habar nu am. Momentan... o sa ma tin de planul asta nou din mintea mea... Mai am cateva luni in care POT sa fac multe...

  12. #132 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    trickz nu esti nebun,te asigur.La ce facultatea din strainatate vrei sa dai?

  13. #133 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Sunt nebun daca acum 2 zile eram hotarat pe o facultate din Romania si acum imi zambeste o facultate din strainatate? Sunt nebun daca acum 2 zile eram multumit sa nu deschid o carte si sa iau note de trecere si acum ma apuc serios de invatat? Este normal sa vreau sa dau si de carnet in acelasi timp? Sau sa vreau sa dau toate examenele de limba pe care le-am ratat? Doamne... urasc momentele astea cand realizez ca puteam sa fac xyz de mult timp si eram mult mai fericit acum....

    Si totusi.. viata mea poate nu ar mai fi fost la fel, daca faceam tot ce nu am facut... Habar nu am. Momentan... o sa ma tin de planul asta nou din mintea mea... Mai am cateva luni in care POT sa fac multe...
    daca ai bani ,e chiar firesc sa te dci la una din strainatate

  14. #134 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    daca ai bani ,e chiar firesc sa te dci la una din strainatate
    nu e chiar atat de firesc . daca stai si analizezi putin aceasta problema o sa-ti schimbi parerea.

    daca nu esti acceptat la o falcutate foarte buna (ex: cambridge, imperial, princeton etc) nu merita sa mergi in strainatate doar de dragul de-ati face studiile in strainatate. Am avut destui prieteni care s-au intors din Anglia, Franta pentru ca erau la o falcutate sa zicem mai modeste si s-au intors in tara deoarece nu-i invatau nimic. va dati seama ca nu acesta a fost singurul motiv (e foarte scump sa traieste de pe o zi pe alta, strainii nu sunt vazuti cu ochi buni, adolescentii din tarile occidentale sunt mai nebuni ca noi bla-bla-bla). Daca reusesti sa fii admis la o falcutate foarte buna (este foarte greu: media la bac >9.60, nota de la examenul de engleza ielts >8 si sa platesti pe an falcutate si chiria care poate ajunge pana la 500 de lire pe luna) si ai posibilitatea materiala, atunci falcutatea de afara e cea mai buna alegere. cred ca cea mai optima solutie este sa faci aici falcutatea si masterul afara (this is my plan )

  15. #135 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu e chiar atat de firesc . daca stai si analizezi putin aceasta problema o sa-ti schimbi parerea.

    daca nu esti acceptat la o falcutate foarte buna (ex: cambridge, imperial, princeton etc) nu merita sa mergi in strainatate doar de dragul de-ati face studiile in strainatate. Am avut destui prieteni care s-au intors din Anglia, Franta pentru ca erau la o falcutate sa zicem mai modeste si s-au intors in tara deoarece nu-i invatau nimic. va dati seama ca nu acesta a fost singurul motiv (e foarte scump sa traieste de pe o zi pe alta, strainii nu sunt vazuti cu ochi buni, adolescentii din tarile occidentale sunt mai nebuni ca noi bla-bla-bla). Daca reusesti sa fii admis la o falcutate foarte buna (este foarte greu: media la bac >9.60, nota de la examenul de engleza ielts >8 si sa platesti pe an falcutate si chiria care poate ajunge pana la 500 de lire pe luna) si ai posibilitatea materiala, atunci falcutatea de afara e cea mai buna alegere. cred ca cea mai optima solutie este sa faci aici falcutatea si masterul afara (this is my plan )
    eu am scos din calcul ca te duci in strainatate sa traiesti de pe o zi pe alta,daca chiar ai bani dai admiterea aici la o facultate sa fii sigur ,iar dupa iti incerci norocul in strainatate ,dar sa fie o facultate care merita

  16. #136 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu am gandit mereu ca orice se intampla in strainatate, se intampla si in tara. Cu toate astea, datorita unor serii de evenimente, am ajuns sa vad o parte pozitiva. Da, la Essex, de exemplu, costurile sunt... enorme, cu toate astea, tot vreau sa merg. Deja am inceput sa fac dosarelul, sa il trimit cat mai repede, inscrierile oficiale s-au terminat pe 15 dar mai accepta dosare...

    Referitor la bani, sunt tot felul de posibilitati. Eu, de exemplu, am aflat ca statul iti poate finanta o parte mare din cheltuieli. De asemenea, sunt tot felul de programe europene care ajuta cu fonduri nerambursabile studentii abroad.

  17. #137 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ce ratat profesorul de matematica !

    Eu sunt in stare de corijenta, si asta in loc sa ne scoata la ascultat pe mine si pe cei ca mine, i-au ascultat pe cei "care vor sa-si mareasca media", adica pe cei cu 9 si care vor 10. Apoi *****i mortii matii de idiot. Si cica "cei in stare de corijenta dati un test luni si vedem daca treceti sau nu... din toata materia de a IX-a".


  18. #138 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am ajuns si eu azi la scoala prin zapada asta si am primit un 4 la fizica . Ma enerveaza ca e cea mai mica nota pe care o am .

  19. #139 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Mai am inca 2 examene. Nu se mai termina odata

  20. #140 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Ce ratat profesorul de matematica !

    Eu sunt in stare de corijenta, si asta in loc sa ne scoata la ascultat pe mine si pe cei ca mine, i-au ascultat pe cei "care vor sa-si mareasca media", adica pe cei cu 9 si care vor 10. Apoi *****i mortii matii de idiot. Si cica "cei in stare de corijenta dati un test luni si vedem daca treceti sau nu... din toata materia de a IX-a".

    iti simt durerea...

    pe deasupra...eu mai am si bac...si nu am media incheiata la sport...(:-") chiul...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 71 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts