Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 68

Thread: Criptomonedele - discutii generale, pareri pro/contra

  1. #21 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum le înflorești tu pe toate, un fel de Bivolaru de le știi pe toate.

    Pe mine nu mă interesează că sa scumpit PS5 am bani din monede să îl cumpăr.

  2. #22 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post

    Pe mine nu mă interesează că sa scumpit PS5 am bani din monede să îl cumpăr.
    Ura, ca un bombardier manelist ai grait.
    Da, cheltui mai multi bani pe o consola next-gen sau pe o placa video decat costa inainte. Because ****ing logic! Si peste 7 ani o sa dai si mai multi bani, si mai multi bani, si te intrebi de ce naiba avem inflatie.

    Mai lipsea din postarea ta un videoclip cu Guta si versuri " am valoare si bitcoini, castig bitcoini pe moka fara sa muncesc, doar scot Placa Video la produs, cikalaka ciki cea, sa moara sarakii si dujmanii de ciuda, mancati-as ", si era completa.


    Sper sa va iasa bitcoinii aia pe nas intr-o zi.

    ---------- Post added 07-05-2021 at 17:56 ----------

    Glumesc, sper sa va iasa bitcoinii din fund.
    Ca gasca cu ouale de aur.

  3. #23 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Rima era defapt "Am Bitcoin, am valoare și dolari în buzunare să sară pesecinciurile în aer" îți compun și versurile că nici la asta nu te descurci.

  4. #24 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Nu cred ca e potrivit termenul de inflatie atunci cand creste pretul doar la o anumita categorie de produse, care nici macar nu e de baza

  5. #25 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Rima era defapt "Am Bitcoin, am valoare și dolari în buzunare" îți compun și versurile că nici la asta nu te descurci.
    Sa va vad ce o sa va faceti cand o sa vi se strice placile video si nu veti mai putea mina nimic.
    Ca vor fi zeci de mii de dolari bucata sau stocurile goale.


    Eu macar am ca alternativa sa ma joc prin Cloud daca nu-mi gasesc placa video la pret acceptabil.
    Dar voi?

  6. #26 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai sunt alternative, minez in cloudul ala de te joci tu.

  7. #27 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Nu cred ca e potrivit termenul de inflatie atunci cand creste pretul doar la o anumita categorie de produse, care nici macar nu e de baza
    Spune-i ce vrei.
    Important e ca de la an la an vor deveni tot mai scumpe si mai rare incat ca vor deveni obiecte de lux. In final, smecherii care au minat vor muri mai saraci decat au fost inainte.
    E exact ceea ce merita crezand ca se pot imbogati pe cai rapide si usoare, fara sa munceasca.
    La fel ca si in jocurile unde trisorii sunt pana la urma prinsi si pedepsiti, la fel si ei o vor pati. Capitalismul pare nedrept in aparenta, dar sunt perioade cand mai si "corecteaza" niste erori. Ceea ce o sa urmeze dupa pandemie va fi exact "corectura" de care va avea nevoie civilizatia moderna dupa 40 ani de corporatism neoliberal cu multe elemente corupte.


    Astia care se lauda acum ca sunt bogati, maine ii vezi rupti de foame ca au pierdut tot si in ce au investit si-a pierdut valoarea din cauza suprasaturatiei si pentru ca s-au ingramadit multi la pomul laudat.

    Amintiti-va de asta, si a fost acum 400 ani!
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania

    ---------- Post added 07-05-2021 at 18:09 ----------

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pai sunt alternative, minez in cloudul ala de te joci tu.
    Ce, nu e destul ca furi curent, acum furi si internet? S-o crezi tu ca o sa fie asa.

    Hai treci inapoi pe ignore ca ma plictisesti.
    M-am distrat destul pe seama ta pe ziua de azi.

  8. #28 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pai sunt alternative, minez in cloudul ala de te joci tu.
    Stiu ca ai glumit, dar e doar o chestiune de timp. Deja se intampla in China.

    Amazon Offers Mining In The Cloud

  9. #29 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Chiar sunt curios cum vor intra ei pe serverele cloud ale lui GeForce Now si Stadia sa le mineze fara sa se trezeasca cu politia la usa.

  10. #30 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Nu stiu care dintre voi e mai troll: Initiatorul sau toti cei care-i raspund? Daca nu aveam de invatat imi faceam si un lighean cu floricele
    P.S.: @Alex Khan, imi aduc aminte ca te-ai basicat zilele trecute ca te-a jignit un coleg de forum. Vad ca si tu arunci cuvinte grele si acuze inspre unele categorii.

  11. #31 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by opincarul View Post
    Nu stiu care dintre voi e mai troll: Initiatorul sau toti cei care-i raspund? Daca nu aveam de invatat imi faceam si un lighean cu floricele
    P.S.: @Alex Khan, imi aduc aminte ca te-ai basicat zilele trecute ca te-a jignit un coleg de forum. Vad ca si tu arunci cuvinte grele si acuze inspre unele categorii.
    Trebuie sa raspund cu aceeasi moneda.

    Dupa cum se vede, pe userii astia vechi,care ma jignesc, care ma ataca la persoana ,stau nesanctionati, ca au imunitate sau sunt prieteni cu adminii.
    Numai pe mine ma sanctioneaza ca am cont de 4 ani si sunt nou.

    Doar suntem in jungla capitalista, iar forumurile sunt toate reflexia societatii romanesti de azi.

  12. #32 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pai sunt alternative, minez in cloudul ala de te joci tu.
    Bai deci efectiv am pufnit in ras... GG!

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Dupa cum se vede, pe userii astia vechi,care ma jignesc, care ma ataca la persoana ,stau nesanctionati, ca au imunitate sau sunt prieteni cu adminii.
    Numai pe mine ma sanctioneaza ca am cont de 4 ani si sunt nou.
    Stii care-i diferenta? Ei si daca te ataca, o fac atat de inteligent incat nu-i poti sanctiona pentru ca nu incalca nicio regula.
    In schimb tu, pana nu aberezi, injuri, ataci direct, scrii cu rosu bolduit si font mare, incat e efectiv imposibil sa nu-ti sara in ochi si sa nu sanctionezi.

    Si ca de obicei, dai vina pe orice altceva, oricine altcineva, baba yaga, bad djudju, sfantul duh, somnanbulism samd, toti au ceva cu tine si toti suntem in cardasie, inclusiv Ubisoft, EA, eMag, Altex, ca sa-ti facem tie viata grea.

    Cred ca ar trebui sa te opresti o secunda, sa tragi aer in piept, sa te uiti in oglinda si sa realizezi ca poate esti tu ala dificilul...

  14. #34 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Trebuie sa raspund cu aceeasi moneda.

    Dupa cum se vede, pe userii astia vechi,care ma jignesc, care ma ataca la persoana ,stau nesanctionati, ca au imunitate sau sunt prieteni cu adminii.
    Numai pe mine ma sanctioneaza ca am cont de 4 ani si sunt nou.

    Doar suntem in jungla capitalista, iar forumurile sunt toate reflexia societatii romanesti de azi.
    Eu am fost sanctionat de 2 ori cu ban pana acum pentru ca “nu ma aplec” si-mi sustin opiniile atunci cand consider ca am dreptate. Despre ce vorbim? Sau nu eram vizat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #35 SP
    Member smits's Avatar
    hodinit esti...

  16. #36 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    https://www.digi24.ro/stiri/economie...-honda-1519811

    Si abia si-a permis o Honda la second hand.

  17. #37 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  18. #38 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Weekend Update: Financial Expert Lloyd Ostertag on Cryptocurrency - SNL

    Quote Originally Posted by The Verge
    While Elon Musk hosted Saturday Night Live, Dogecoin investors sold. When SNL first went live, the cryptocurrency hovered around 69 cents (nice). But as the show wore on, the price dropped. As of this writing, it is worth 56 cents, a 12 percent plunge.

    There was a slight recovery when Musk — on “Weekend Update,” SNL’s parody news program — explained to a bewildered Michael Che and Colin Jost what Dogecoin was. (“A hustle,” Che finally said, knowingly.) He also called himself the “Dogefather.”

    As if to celebrate, trading platform Robinhood promptly crashed for cryptocurrency users. Earlier this week, Robinhood tweeted, “We’re all paws on deck, all weekend. [rocket emoji]” (I need the S-1.) A month ago, the trading platform crashed during a Dogecoin rally.
    Dogecoin is crashing while Elon Musk is on Saturday Night Live

  19. #39 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Fossbytes
    Facebook CEO Mark Zuckerberg took to Facebook to share a picture of his two pet goats named "Max" and "Bitcoin". The picture went viral with people making comments like, "Sounds like Musk & Bitcoin?" and "Now Bitcoin is going to hit high after you posted this picture."
    crypto in a nutshell
    Attached Images Attached Images e1hjbpqxoaum2n3.jpg

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta dovedește cât de volatilă e piața de criptomonede. Un singur tweet și zbang, 365 miliarde dolari cădere. Și asta după doar vreo 12h de la anunțul lui Elon Musk: Tesla nu mai acceptă plata în bitcoin. Piața criptomonedelor pierde 365 de miliarde de dolari după anunțul lui Elon Musk.

    P.S. M-am uitat in wallet-ul unui client, și de ieri până azi i-a scăzut valoarea portfolio-ului cu 25%.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  4. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts