Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati? turul II

Voters
140. You may not vote on this poll
  • Mircea Geoana

    84 60.00%
  • Traian Basescu

    56 40.00%
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 259

Thread: Cu cine votati in turul II ?

  1. #1 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar

    Cu cine votati in turul II ?

    Pentru ca primul tur s-a terminat..sa vedem cine ar iesi el prezidente dupa alegerile din turul II (console way)
    nu mai pun si varianta cu nu ma duc la vot...n-are rost.

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Am votat Basescu. Este decizia mea si dreptul meu la vot.

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Traiasca Traian Basescu.

    Este ca am postat un mesaj plin de inteles, dogme si canoane.. care sa poata trece ca o reactie venita din urma dreptului la exprimare libera? Atata timp cat avem taste sa "vorbim", ce ne mai trebuie argumente. Vivat democratia

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Pe oricine numai sa nu il mai vad pe Basescu presedinte !!!

  5. #5 SP
    Member Atrium's Avatar
    Cand ai de ales dintre 2 rele, alegi raul cel mai mic. Din pacate romanii de ceva vreme numai asa au de ales.

    La primul tur am votat cu Antonescu si sincer imi pare rau ca nu a trecut mai departe. Asta este, data viitoare.

    Si ca sa zic si cu cine votez, sunt de aceeasi parere cu Donely. Oricine, numai Basescu sa plece naibii odata, gata s-a terminat sceneta. Prea mult scandal, prea multe drame, prea putine lucruri facute.

  6. #6 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Cum ai spus si tu,Atrium,din 2 rele,aleg raul cel mai mic.Aleg traiul liber,nu comunismul.
    Si,apropo,daca voi judecati dupa facatura aia de film cu asa zis-a palma,faceti o mare greseala.Acea chestia a fost pusa la cale de Patriciu si de PSD.In fine,faceti ce vreti.Veti vedea cand o sa ne rada in nas de rahatu'(scuzati-mi limbajul)ala de Iliescu
    Il prefer pe Basescu,e adevarat ca nici el nu a facut foarte multe,dar el nu a furat ca Patriciu,Vantu si Voiculescu care sunt de partea PSD-ului si il manevreaza pe Ge(o)ana.

  7. #7 SP
    Banned Mario's Avatar
    Orice numai Basescu ala nu ,mai bine Ceausescu decat betivu ala imputit.

  8. #8 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Oricine in afara de basescu; in cazul asta- geoana.
    Cred ca tara asta poate si mai bine, desi in ultimii 2 ani a fost intr-un declin continuu.
    Sper sa se schimbe ceva dupa turul 2.

  9. #9 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    Cum ai spus si tu,Atrium,din 2 rele,aleg raul cel mai mic.Aleg traiul liber,nu comunismul.
    Si,apropo,daca voi judecati dupa facatura aia de film cu asa zis-a palma,faceti o mare greseala.Acea chestia a fost pusa la cale de Patriciu si de PSD.In fine,faceti ce vreti.Veti vedea cand o sa ne rada in nas de rahatu'(scuzati-mi limbajul)ala de Iliescu
    Il prefer pe Basescu,e adevarat ca nici el nu a facut foarte multe,dar el nu a furat ca Patriciu,Vantu si Voiculescu care sunt de partea PSD-ului si il manevreaza pe Ge(o)ana.
    Ce palma mai Valentin ? Unde ai fost in ultimii 5 ani ?

    Ai ratat scandalurile, guvernurile picate, aliante desfacute, promisiuni de demisie, economia care de la o crestere de +8 a scazut la -2, mitocaniile zilnice specifice lui, promisiuni de salarii neimplinite, protestele sindicale in masa, IMPRUMUTUL extern de zeci de miliarde de Euro, pe care noi si copiii nostri il vom plati si previziunile sumbre pe care ni le proiecteaza o multime de experti economici din UE, jocul de-a justitiarul cu indoirea constitutiei la bunul plac si multe multe altele...

    Imi pare rau valentin, palma asta de care zici tu pentru mine nu a contat nici cat negru sub unghie. Nu mai spun de faptul ca e clar pentru orice om normal ca nu e nici un trucaj acel film... Mai mult, intr-o zi spune ca probabil acel copil l-a injurat, si apoi peste 2 ore spune ca e fals filmul ? Hai te rog, imi insulta inteligenta.

    Rolurile presedintelui sunt foarte limitate, simbolice pe vreme de pace daca esti de acord sa zicem asa. In schimb, parlamentul unicameral ne va duce simplu spre un singur lucru, si anume spre dictatura. Usor usor, ajungem iar spre ce nu iti place tie, si anume o societate asemanatoare celei dinaintea caderii comunismului.

    Am fost pacaliti, asta am fost, am pus botul la niste texte, ca va schimba, va face, va drege. Din pacate totul s-a dus pe apa sambetei...

    Sincer acum, nu imi place sa ma contrazic pe teme politice pentru ca tot timpul se gasesc cei care nu sunt de aceeasi parere cu tine sa te atace. De aceea sper sa continuam sa pastram un ton colegial cel putin.

  10. #10 SP
    Member octav's Avatar
    Dupa parerea mea e simplu: Alegi un presedinte care va aplana conflictul din politica si va incerca sa ne creeze legaturi externe cu alte tari sau alegi un presedinte pe care o sa il vezi imbatandu-se , injurand ziaristii si batand copii. Grea alegere,nu?

  11. #11 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Asta este turul de scrutin in care orice ai alege tot gresit e. Sunt satul de toate "chestiile" facute de Basescu, dar nici in Geoana nu vad o solutie. Cu toate acestea daca o sa reusesc sa ma duc (o sa fiu schimbul 3 in toata saptamana alegerilor si mai mult ca sigur o sa dorm in timpul zilei) cred ca o sa votez cu Geoana.

  12. #12 SP
    Member felixxx's Avatar
    alegeti un presedinte sustinut de toate gunoaiele vietii publice din romania: iliescu, vanghelie, becali, ciutacu, vadim, vantu, voiculescu, patriciu, gusa, etc.
    alegeti un presedinte care face parte din partidul care a tinut tara asta pe loc 15 ani. nu v-ati intrebat niciodata de ce tari care la nivelul anului 1990 erau la acelasi nivel cu romania sunt acum 20 de ani inaintea noastra? ati fost vreodata in ungaria, cehia, polonia? vi-i s-a parut ca aceste tari seamana cu romania? mie nu. pentru toata astea multumiti-i psd-ului si lui ion iliescu. multumiti-i psd-ului pentru ca tara asta nu are autostrazi, scoli si spitale in schimb are caritas, fni, bancorex, matusa tamara, etc.
    alegeti partidul care a facut din mafie o institutie de stat si din romania cel mai corupt stat din europa si unul dintre cele mai corupte din lume.
    alegeti geoana, el va trimite tara asta spre meleagurile rusesti, atat de dragi lui si lui ilici.

    unii dintre voi sunt mai tineri si poate nu stiti ce a insemnat psd-ul pentru romania. unii dintre voi nu stiu cum lucra securitatea lui ceausescu si cat de bine este ea inradacinata in romania de azi multumita acelorasi sustinatori ai lui geoana.
    cand vedeti oameni miliardari ca patriciu sau vantu disperati ca basescu ar putea ajunge presedinte nu va intrebati care e motivul disperarii lor? trecand peste toate manipularile si campaniile jegoase promovate de cele doua asa-zise televiziuni ce ii reprosati lui basescu? s-a semnat vreo privatizare dubioasa in mandatul lui? in mandatul lui au fost trimisi in judecata mai multi oameni politici decat in ultimii 15 ani. in mandatul lui in romania s-a trait cel mai bine in ultimii douazeci de ani (asta daca nu ai fost membru psd sau daca nu ati avut parinti membi ai acestui partid). in mandatul lui basescu am intrat in ue si s-a condamnat comunismul. in mandatul lui basescu (in ultimi doi ani cel putin) nu am mai auzit de clauza de salvgardare pe justitie.


    nu sustin ca basescu este cel mai bun presedinte pe care il poate avea romania. a facut multe greseli, tradat de multe ori de caracterul lui impulsiv. a gresit atunci cand 3 ani de zile a lasat cele doua gunoaie de televiziuni sa spuna vrute si nevrute fara sa le dea in judecata in fiecare zi.
    ganditi-va bine inainte de a vota. asta cu linistea e cea mai mare prostie pe care am auzit-o. e ca si cum eu il prind pe unul la mine in casa la furat si dupa ce ii trag o mama de bataie voi toti o sa sariti sa il aparati ca de ce l-am batut. ce liniste nu a facut basescu? ca a zis ca i-a trimis tariceanu un biletel pe care il intreba de dosarul lui patriciu? ca nu i-a lasat sa ia loganuri de 70,000 de euro? treziti-va sau vom regreta amarnic cu totii... mai repede decat v-ati astepta.

  13. #13 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    alegeti un presedinte sustinut de toate gunoaiele vietii publice din romania: iliescu, vanghelie, becali, ciutacu, vadim, vantu, voiculescu, patriciu, gusa, etc.
    alegeti un presedinte care face parte din partidul care a tinut tara asta pe loc 15 ani. nu v-ati intrebat niciodata de ce tari care la nivelul anului 1990 erau la acelasi nivel cu romania sunt acum 20 de ani inaintea noastra? ati fost vreodata in ungaria, cehia, polonia? vi-i s-a parut ca aceste tari seamana cu romania? mie nu. pentru toata astea multumiti-i psd-ului si lui ion iliescu. multumiti-i psd-ului pentru ca tara asta nu are autostrazi, scoli si spitale in schimb are caritas, fni, bancorex, matusa tamara, etc.
    alegeti partidul care a facut din mafie o institutie de stat si din romania cel mai corupt stat din europa si unul dintre cele mai corupte din lume.
    alegeti geoana, el va trimite tara asta spre meleagurile rusesti, atat de dragi lui si lui ilici.

    unii dintre voi sunt mai tineri si poate nu stiti ce a insemnat psd-ul pentru romania. unii dintre voi nu stiu cum lucra securitatea lui ceausescu si cat de bine este ea inradacinata in romania de azi multumita acelorasi sustinatori ai lui geoana.
    cand vedeti oameni miliardari ca patriciu sau vantu disperati ca basescu ar putea ajunge presedinte nu va intrebati care e motivul disperarii lor? trecand peste toate manipularile si campaniile jegoase promovate de cele doua asa-zise televiziuni ce ii reprosati lui basescu? s-a semnat vreo privatizare dubioasa in mandatul lui? in mandatul lui au fost trimisi in judecata mai multi oameni politici decat in ultimii 15 ani. in mandatul lui in romania s-a trait cel mai bine in ultimii douazeci de ani (asta daca nu ai fost membru psd sau daca nu ati avut parinti membi ai acestui partid). in mandatul lui basescu am intrat in ue si s-a condamnat comunismul. in mandatul lui basescu (in ultimi doi ani cel putin) nu am mai auzit de clauza de salvgardare pe justitie.


    nu sustin ca basescu este cel mai bun presedinte pe care il poate avea romania. a facut multe greseli, tradat de multe ori de caracterul lui impulsiv. a gresit atunci cand 3 ani de zile a lasat cele doua gunoaie de televiziuni sa spuna vrute si nevrute fara sa le dea in judecata in fiecare zi.
    ganditi-va bine inainte de a vota. asta cu linistea e cea mai mare prostie pe care am auzit-o. e ca si cum eu il prind pe unul la mine in casa la furat si dupa ce ii trag o mama de bataie voi toti o sa sariti sa il aparati ca de ce l-am batut. ce liniste nu a facut basescu? ca a zis ca i-a trimis tariceanu un biletel pe care il intreba de dosarul lui patriciu? ca nu i-a lasat sa ia loganuri de 70,000 de euro? treziti-va sau vom regreta amarnic cu totii... mai repede decat v-ati astepta.
    Mestere vezi ca nu se leaga ce spui tu. Daca noi suntem cu 20 de ani in urma si PSD-ul a fost la putere 15 ani diferenta de 5 ani unde este? Cumva la Basescu ???

  14. #14 SP
    Member octav's Avatar
    dar felixxx, alegem un presedinte sustinut de viitoarele gunoaie romanesti: udrea, ridzi, videanu, placinta&co.? alegemun presedinte care ne-a tinut 4 ani pe loc si ne-a distrus si ultimele legaturi cu tarile externe? intr-adevar, PSD-ul nu a fost tocmai usa de biserica. eu cred insa ca raul cel mare a fost pe vreamea lui Constantinescu. nu neg ca iliescu, vanghelie, patriciu si altii sunt gunoaie sociale, insa macar au avut timp sa fure, poate se opresc. cat despre pdl-isti, de-abia au dat de parfumul puterii. eu cred ca daca basescu va castiga alegerile, are mari sanse sa devina un rau mai mare decat psd-ul. intr-adevar, s-a ajuns in mandatul lui basescu in ue. dar, cum zicea geoana, nu poate sa isi asume aceasta victorie pentru ca cea mai mare contributie a avut-o PSD-ul. chiar el a recunoscut ca si lui constantinescu i se pot asocia cateva lucruri bune, chiar daca acele lucruri bune s-au finalizat in perioada psd-ului. pentru mine ue nu este un lucru bun, dar deh...
    basescu a scazut mult in ochii mei cand nu a vrut sa il puna pe johannis premier. cine e mai bun, base cu gunoiul ala de negoita sau geoana cu johannis? cine are moguli in spate acum felixxx?

    ---------- Post added 29-11-2009 at 09:49 AM ----------

    sa nu uitam si de constantinescu... deci mai putin de 15 ani

  15. #15 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Mestere vezi ca nu se leaga ce spui tu. Daca noi suntem cu 20 de ani in urma si PSD-ul a fost la putere 15 ani diferenta de 5 ani unde este? Cumva la Basescu ???
    nu man pur si simplu in vremea psd-ului am regresat de la nivelul la care ne-a lasat ceausescu la nivelul anului 1985
    nu cred ca are rost sa detaliem cu cat suntem in urma celor trei tari pe care le-am mentionat (mai sunt si altele in afara celor trei) dar daca cineva e curios poate sa 'use google' si sa vada cativa indicatori economici si de infrastuctura: de exemplu pib-ul, salariu mediu, km de autostrada, numar de locuitori arondati la un medic, etcccccccccc. eventual se poate studia la nivelul anului 2004 comparat cu anul 2009 si la nivelul anului 2004 comparat cu fostele tari comuniste. e drept, la ei s-a desconspirat securitatea in 1990, la noi putin mai tarziu. aici ai dreptate cu aia 15 ani

    ---------- Post added 29-11-2009 at 10:00 AM ----------

    dear octav11, unii dintre cei mentionati de tine au fost TRIMISI IN JUDECATA in mandatul lui basescu pentru mici gainarii (ca in cazul lui ritzi cateva sute de mii de euro)! pai ia sa ne aminttim noi cine a fost trimis in judecata pana in 2004 dintre puliticienii romani sau dintre asa-zisii oameni de afaceri? bai sa fiu al naibii o sa incep sa iau lecitina ca nu imi amintesc de nici unul. ptiu, astia ne acuzau degeaba ca suntem cea mai corupta tara din europa deci?
    cat despre johanis premier nu am nimic cu omul dar intre el si negoita nu cred ca e o mare diferenta. am fost de 2 ori in ultimii trei ani in sibiu, trec aproape zilnic prin sectorul trei, nu vad de unde pana unde e johanis asta mare personalitate? e vreun tiriac si nu stiam eu? sau de ce nu se compara el cu negoita?

  16. #16 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Bottom line... si asta e ultimul meu post pe threadul asta: oricare ar iesi la putere tot pentru el si pentru ai lui va trage in nici un caz pentru noi cei multi. Noi vom ramane carnea de tun, folositori doar cand vin alegerile si nici atunci ca si la vot daca nu ne ducem noi se vor vota singuri. Oricine este la putere va incerca sa manipuleze masele prin toate mijloacele media posibile si ca sa nu se ajunga la revolte ne vor da putin cate putin cat sa nu murim.

  17. #17 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu, unul, nu doresc sa fac parte din electoratul asta...special :

  18. #18 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    nu man pur si simplu in vremea psd-ului am regresat de la nivelul la care ne-a lasat ceausescu la nivelul anului 1985
    nu cred ca are rost sa detaliem cu cat suntem in urma celor trei tari pe care le-am mentionat (mai sunt si altele in afara celor trei) dar daca cineva e curios poate sa 'use google' si sa vada cativa indicatori economici si de infrastuctura: de exemplu pib-ul, salariu mediu, km de autostrada, numar de locuitori arondati la un medic, etcccccccccc. eventual se poate studia la nivelul anului 2004 comparat cu anul 2009 si la nivelul anului 2004 comparat cu fostele tari comuniste. e drept, la ei s-a desconspirat securitatea in 1990, la noi putin mai tarziu. aici ai dreptate cu aia 15 ani

    ---------- Post added 29-11-2009 at 10:00 AM ----------

    dear octav11, unii dintre cei mentionati de tine au fost TRIMISI IN JUDECATA in mandatul lui basescu pentru mici gainarii (ca in cazul lui ritzi cateva sute de mii de euro)! pai ia sa ne aminttim noi cine a fost trimis in judecata pana in 2004 dintre puliticienii romani sau dintre asa-zisii oameni de afaceri? bai sa fiu al naibii o sa incep sa iau lecitina ca nu imi amintesc de nici unul. ptiu, astia ne acuzau degeaba ca suntem cea mai corupta tara din europa deci?
    cat despre johanis premier nu am nimic cu omul dar intre el si negoita nu cred ca e o mare diferenta. am fost de 2 ori in ultimii trei ani in sibiu, trec aproape zilnic prin sectorul trei, nu vad de unde pana unde e johanis asta mare personalitate? e vreun tiriac si nu stiam eu? sau de ce nu se compara el cu negoita?
    si tu crezi ca vor fi acuzati de ceva? nu-i nicio paguba pentru ei, dau 2-3000 de euro pentru avocati si se spala pe maini de toate acuzatiile. cat despre diferenta...asa, de principiu, cine ai vrea sa fie premierul tarii tale? un neamt de care nu s-a auzit ca e implicat in chestii murdare sau amantul laurei andresan?:S

  19. #19 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    si tu crezi ca vor fi acuzati de ceva? nu-i nicio paguba pentru ei, dau 2-3000 de euro pentru avocati si se spala pe maini de toate acuzatiile. cat despre diferenta...asa, de principiu, cine ai vrea sa fie premierul tarii tale? un neamt de care nu s-a auzit ca e implicat in chestii murdare sau amantul laurei andresan?:S
    poate nu ai auzit tu ca a fost implicat in chestii murdare. e drept ca adoptiile internationale i-au cam imbogatit pe unii... umbla vorba prin targ ca si johanis ar fi avut o felie
    iar despre amantul laurei andresan m-ai facut sa rad. pai fata aia a zis despre jumatate dintre puliticieni ca s-a culcat cu ei. cica gusa-capusa ,prietenul si sustinatorul lui geoana, ar fi ajutat-o sa ajunga in asa multe paturi. el ar fi recomandat-o si promovat-o. mai pe romaneste ar fi fost pestele ei.
    dar sa nu cadem in derizoriu, daca este sa vorbim despre amante si manelisti, despre insinuari si trucaje, despre manipulari ordinare si trucaje ieftine pierdem din vedere esentialul. anume ca avem dintre ales intre unul care doreste sa aduca linistea 'prietenilor pulitici' si unul care in ultimii cinci ani a miscat ceva in tara asta. avem de ales intre hrebenciuc si basescu, intre iliescu si basescu, intre nastase si basescu. eu de unul nu il mai votez pe iliescu, m-a durut mana cu care am votat doua luni cand in 2000 a trebuit sa aleg intre el si vadim.

  20. #20 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Intrebarea este clara : Cu cine votati in turul II ?
    Rasundeti simplu fara patimi, jigniri si alte derapaje ca se lasa cu ban sau inchidem thread-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Votati cel mai tare joc ps3 !!!! By daniel_ardx in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 29-01-2011, 15:56
  2. MKV pt. PS3 - Votati ! By darkpaul13 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 28-07-2010, 18:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts